6
  • primavis
    #6
    Valakik egyetlen faj harminc generációját vizsgálva lám milyen egyetemes következtetést tudnak levonni! Sajnos egyre több genetikus akar valami korszakalkotót produkálni s egyre több ilyen mesét adnak elő, hiszen ki tudja leellenőrizni őket?
  • Gyurry
    #5
    Elolvastam.
    Ha a világ összes élőlényét vizsgáljuk 30 generáción át, akkor is az arány 1/500000 az összes lényt tekintve. Furcsa az a feltételezés is, hogy az evolúció sebessége lineáris, tehát nem függ jégkorszaktól, becsapódó meteortól, stb.
    Ami érdekelne, hogy vajon azonos sebességgel mutálódik egy növény, egy állat vagy egy gomba?
  • macseke
    #4
    neked is javaslom a kettes hozzászólás elolvasását. Nem egy szál füvet vizsgáltak harminc generáción át.
  • Gyurry
    #3
    Azért nekem ez eléggé durva becslésnek tűnik.
    30 generációnyi mintából jósolni 143 millió generációra nézve valamit, az kb olyan, mint 5-6 ember véleménye alapján meghatározni, hogy melyik párt fog nyerni a választásokon. Az arány kb 1/500000. Ezt én nem tekinteném tudományos hírnek, inkább egy érdekes feltételezésnek.
  • Berber
    #2
    Egyedek generációiban gondolkozz. Azonnal elképesztő lesz a sebesség.
  • mynameisbence
    #1
    ezt most nem vágom, ha 143 millió generációnként mutálódik akk mi van a 30 generávióval és 143 milló generáció nem sok 1 picit?