60
Karambit késharc
  • Thomx
    #60
    Nem arra van kitalálva, de van rá lehetőséged.

    És hobbiból is lehet ilyeneket tanulni. Akit érdekel. Nyilván küzdősportokra sem azért járnak az emberek, hogy utánna öljenek... vagy íjászkodni... stb.
  • Sadist
    #59
    Azt mondom, hogy a késharc, lőfegyver nem olyan típusú önvédelemre van kitalálva, hogy csak megbénítsa a támadót, vagy időt szerezzen elmenekülni, hanem kifejezetten ölésre. Magyarországon tehát tök fölösleges ilyet tanulni.
  • Thomx
    #58
    Még jó, hogy Magyarországon vagyunk =)

    (Amerikába meg amúgyis teljesen máshogy működnek az önvédelemre vonatkozó szabályok.)
  • Sadist
    #57
    Rendőrségi használat? Magyarországon talán :D Itt tényleg csak úgy használják, hogy végső esetben 2-t a levegőbe lő a zsernyák, aztán ha nem jött be, elfut.
    Egy amcsi rendőr szemrebbenés nélkül beletáraz egy támadó mellkasába, mert ott úgy tanítják, hogy a támadót úgy lehet leggyorsabban megállítani.
    Önvédelmi lövészetnél is a cél mindig a tömegközéppont és/vagy fej. Sehol nem azt tanítják, hogy ha rádtámad valaki, akkor ellövöd a lábát vagy a karját, és úgy lesz időd elmenekülni.
  • pxxl
    #56
    szép meg látványos az tény.
  • Thomx
    #55
    jah hát a harcmodor nyilván a harchoz kell, igen... :)

    amúgy csajok legtöbbször megijednek az igazi fegyverktől.
    ettől függetlenül nagyon szép technikák vannak karambitban. ezért is tetszik nagyon. (=
  • Thomx
    #54
    Persze, ez az alapja.

    De a lőfegyvereket is arra találták ki első sorbban, hogy embereket öljenek vele. Mégis sok esetben csak a támadó/menekülő megállítására szolgál, lásd például a rendőrségi használatát.

    Tehát ha most valaki elvág egy artériát késsel mondjuk, nagyjából ott van mintha átlőtte volna pisztolyal.

    Lehet cél az elmenekülés/ellenfél megállítása. Főleg ha izmoknál vágod meg az ellenfeled. Nem sokkal kell hozzá arrébb vágni. És garantáltan nem fog utánnad futni, miután leápoltad mondjuk a karját/felsőtestét/combját. Előbb ijed meg a látványtól és pánikol be.
  • Sadist
    #53
    Ha megnézed a videókat mindegyik késharcnak az alapja, hogy minél gyorsabban szétvagdal minél több ütőeret. Nem az a céljuk, hogy legyen elég időd elmenekülni, hanem hogy 5 sec alatt elájuljon, 30 sec alatt pedig elvérezzen a támadó.
  • pxxl
    #52
    ehhez nem kell ez a harcmodor :D bár ahogy elképezelem, hogy a tölgyet így aprítod :D csajod tuti elolvad :D
  • Tyler1
    #51
    jó dolog megtanulni az ilyen késharcokat, mert utcán vki eléd tartja akk megtudod védeni magad, de az tuti h én se nem hordanék magamnál kést, se nem venném elő akk se ha rám támadnak.

    tanuld meg, aztán egy erősebb bottal simán kibaszod a kezéből, aztán adsz neki. :)
  • Thomx
    #50
    táborozni/sátorozni/kábelezni/kaját vágni/stb. van még vagy 5000 lehetőség.

    Nem csak füstölt malac :P
  • pxxl
    #49
    csak megmelítettem mint alternatív ellenfelet :D

    nem ember ellen? hát? kimész falura disznóvágásra, aztán félre papik, ezt figyu, sitysuty, aztán már vihetik is füstölni a malacot :D
  • Thomx
    #48
    Nem feltétlen ember ellen használod a kést, ez az egyik. a A másik meg, ha mégis akkor nyilván nem darabolod fel (csak amennyire kell, hogy elmenekülj).

    És még mindig jobb mint a machete meg a csúzlid, már csak azárt is mert nálad lehet és nem veszik el :D
  • pxxl
    #47
    jóféle harcmodor ez :D utána bevágnak a börtönbe csomó haverod lesz :D
  • Thomx
    #46
    "előveszek egy jó kis böllérkést, vagy machete-t aztán hadonászhatsz utána :D"

    Azért nem hinném, hogy mindig van nálad machete :P

    "am ha ezt élesbe nyomja a srác a másik tagot úgy kell összeszedni darabokban? :D"

    Valami olyasmi :)
  • pxxl
    #45
    találtam jobbat :D :D

    Precíziós lézercsúzli

  • pxxl
    #44
    előveszek egy jó kis böllérkést, vagy machete-t aztán hadonászhatsz utána :D tálleg hol lehet venni machete-t? kellene egy :P


    am ha ezt élesbe nyomja a srác a másik tagot úgy kell összeszedni darabokban? :D

    melyik volt az a film. üzött vad? abban is jól nyomja a srác késsel :) bár neki gizda rambókése van csak :D
  • Thomx
    #43
    és ha nincs fegyver hordási engedélyed még fel is jelenthetnek :)
  • Thomx
    #42
    iskolától függ igazából. amúgy meg pl műszaki suliba kábelezni sose árt ha van az embernél saját kés... stb :)
  • degenerator
    #41
    ezért jobb pisztollyal járni suliba.
  • bardocz
    #40
    Gyümölcsöt hámozni, szeletelni, meg szalonnát darabolni.
  • Tyler1
    #39
    iskolába?????? :O aztán ott mi a jó f*szomnak a kés???? amúgy meg iskolai szabályzat tiltja akármilyen ilyen jellegű tárgy használatát. sőt 18 év felett ki is vághatnak ha ilyet találnak nálad(oszt.társammal majdnem megtörtént)
  • Thomx
    #38
    Jah és persze, nem feltétlen azért veszel kést, mert védekezni/támadni akarsz vele.

    Túráknál, iskolába és még sok helyen hasznos lehet.
  • Thomx
    #37
    Meddig jogos az önvédelem?

    Kicsit régebbi cikk, pár dolog változott azóta, de továbbra is él, hogy ha késsel támadnak, védekezhetsz késsel. Főleg ha az életedre akar törni valaki, pl. jönnek a tesók...... =)

    Nyilván nem azt jelenti, hogy darabold fel az illetőt. :D
  • bardocz
    #36
    Azért írtam, hogy csak az eleje;)
    Amúgy ilyet én nem használnék, még engem csuknak le, mert megvédem magamat...
  • Thomx
    #35
    De csak az eleje...

    Azért láthatjuk a videóba is, hogy használható és sokoldalú fegyver/'segédeszköz' a karambit. (Capoeria ugye csak megmozgat, sokra nem megy vele az ember.)

    Kések között talán ez a legjobb.
  • Monoton
    #34
    További idióta kép beszúrás, és off hsz után büntetőpont.
  • bardocz
    #33
    Eleje picit erre emlékeztet.
  • Thomx
    #32
    Karambit video
  • Thomx
    #31
    Nem kell ahhoz boxer. :D
  • bardocz
    #29
    Olyan boxxert vegyél, amin nincsenek hegyek, mert az cigányság, meg sokkal jobb, amikor letéped valakinek az állkapcsát, meg eltöröd az arccsontját
  • Thomx
    #18
    "hát miafasznak neked ilyen??

    amúgy, "jogilag" már inkább boxer, ha esetleg használni kell, utána simán eldobod vagy valami és kész... egy ilyen bizbaszból sztem kitelik jópár..."

    ha késsel támadnak rád védekezhetsz késsel.
    ha meg puszta kézzel támad a 'paraszt' felesleges akármilyen fegyver.
    boxer meg büntedendő (persze ha megtalálják nálad).
  • Thomx
    #17
    én is szeretlek (=
  • Thomx
    #16
    A pisztolyokról csak annyit, hogy fegyverhordási engedély kell hozzá és ha ez meg van, hol használod ugyan már? Magyarországon aztán tényleg mindennap lövöldözés meg gettóharc van... Ráadásul ezer más módja van az önvédelemnek, mint lelőni a másikat.
  • Thomx
    #15
    kés
  • tigeroo
    #5
    hát miafasznak neked ilyen??

    amúgy, "jogilag" már inkább boxer, ha esetleg használni kell, utána simán eldobod vagy valami és kész... egy ilyen bizbaszból sztem kitelik jópár...
  • Tyler1
    #2
    akk ez most a kés vagy a harc neve???
  • Thomx
    #1
    Aki még nem hallott volna erről, annak itt a kép egy karambitról:



    Ahogy észrevettem nem valami elterjedt dolog ez. Csak egy helyet találtam ahol ezt tanítják:

    Első hely

    Érdekelnének vélemények, esetleg tapasztalatok karambittel kapcsolatban. Esetleges jogi kérdések felvetődhetnek a hordozásánal, mivel általában két oldalon van vágóéle, így a két oldal hosszúságának az összege számít vagy külön külön számítanak? Satöbbi.