16
Számítógép használata vonalas telefonként
  • felker13
    #16
    laptop: Packard Bell Easynote MV51-007D
    modem:HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP
  • Dj Faustus #15
    "Modemmel hogy akarsz telefonálni?:D"
    Ha "Voice modem", akkor tudhat vele.

    "Nem arra való, modulátor-demodulátor és nem telefon."
    A hangkártya az analóg jelet digitálissá alakítja, így a modembe menő digitális jelből újból lehet analóg jel (és vice versa: a modembe érkező analóg jelből digitális lesz, amiből a hangkártya analóg jelet csinál).

    "A windows tárcsázóján keresztül a hívott fél nem hallja a hangomat. Ezek szerint lehet, hogy a laptopba épített modemem nem alkalmas a telefonálásra?"
    Megeshet hogy a modem nem tud ilyesmit, de nem lehet, hogy a mikrofon van elnémítva? Legalábbis itt erre utalnak.
    Milyen eszközökrők (laptopról, modemről) van szó?
  • [HUN]FaTaL
    #14
    Modemmel hogy akarsz telefonálni?:D

    Nem arra való, modulátor-demodulátor és nem telefon.
  • felker13
    #13
    A windows tárcsázóján keresztül a hívott fél nem hallja a hangomat. Ezek szerint lehet, hogy a laptopba épített modemem nem alkalmas a telefonálásra?

    Próbáltam azóta telefonálni egy PCI-s modemmel, azzal pedig az a baj, hogy a kapcsolat létrejöttekor elnémul a bejövő hang. Ha erre van valakinek megoldása, annak is nagyon örülnék
  • DanielT
    #12
    Tudom, hogy ezt akarja, az okoskodó kollégának írtam. Segíteni nem tudok sajnos, mert utoljára 12-14 éve próbáltam ilyesmit és akkor még cseppet más programok voltak forgalomban.

    Egyébként szerintem a Windows "Tárcsázó" alap alkalmazással oldottam meg.
  • Hengelhoffer
    #11
    Lehet, hogy kevesn használnak manapság, de régebben igen. Esetleg aki valamikor is használt ilyet, megoszthatná a tapaszatalatait.
  • rvn
    #10
    Hát én tegnap dobáltam ki az összestelefonkábelt amit laptophoz meg egyéb dolgokhoz kaptam mondván a kutya se használ már ma ilyet...de ugy néz ki mégis...
  • degenerator
    #9
    én 500 forintot fizetek havonta a t-comnak valami webtelefonra, de halál se tudja, hogy kell használni.
  • Hengelhoffer
    #8
    Ez engem is érdekelne. Pláne a megfelelő kezelőszoftver, számjegyzékkel stb.
  • felker13
    #7
    Igen, pontosan ezt akarom
  • Cat 02 #6
    Szerintem ő ezt akarja, csak nem tudja hogyan.
  • Petka
    #5
    Főleg, ha van ingyenes időszak az adott díjcsomagban!
  • DanielT
    #4
    Ja, beszélj belföldön skype-al, jó olcsó lesz! Nincs egyszerűbb nála? Hát szerintem bedugni egy telefonkábelt a gépbe és használni a belföldi tarifás meglévő előfizetést egy kissé jobb megoldás.
  • VRSDM
    #3
    skype-al nemtudom mi a baj.
    szépen feltöltesz x dodót az accountodra aztán letelefonázod.
    ennél jobb megoldást keresve se találhatsz.
  • kifli
    #2
    én a free callt mondtam volna de azis voip ha joltudom (de aztán lehet hogy nem az :D)
  • felker13
    #1
    Sziasztok!
    Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy lehet-e egy laptopba épített modemmel és hangkártyával vezetékes vonalon telefonálni. Sokféle programot próbáltam már, de egyik sem működött megfelelően. Az a probléma, hogy én hallom, amit a hívott fél mond, de ő nem hall engem.
    VOIP megoldások, tehát skype,msn meg hasonlók nem érdekelnek!
    Előre is köszi a segítséget