51
\"Ha megjelenik a szeretet, eltűnnek a határok.\"
  • Pistike 007
    #51
    Beszereztem másodiknak az Intimitás c. kötetet:)
  • Pistike 007
    #50
    Arról, amiről beszélünk benne. :P
    Csak rajtunk múlik.:)
  • sz4bolcs
    #49
    Akkor nem fogunk arról beszélni, hogy ki milyen tudásra jutott az Osho könyvek által?
    Vagy tényleg, akkor ez a fórum miről fog szólni?
  • sz4bolcs
    #48
    Amúgy ismeritek a náci-kártya érvelési hibát?
    "Ahogy egyre hosszabbra nyúlik egy vita, a nácikkal vagy Hitlerrel kapcsolatos párhuzam felmerülésének valószínűsége az egyhez közelít."

    Ez ezoterikus témájú fórumokon hasonlóan működik, csak a kártya itt így néz ki: "projektálsz"; illetve "az egod mondatja veled"
  • hen-tes
    #47
    Osho-ról írtam, de írhattam volna bármelyik hasonló íróról, mostanában sok ilyen van.
    Keress magadnak saját kérdéseket. :D Ez egy közösségi fórum, a lelkem bajai meg nem ide valók. Direkt nem írtam konkrét dolgokat, én nem akarom senkivel sem megkedveltetni Osho-t, én sem kedvelem.
  • sz4bolcs
    #46
    Az érdekel, hogy milyen kérdésekre, és milyen válaszokat kaptál, már csak azért is, mert eddig a tartalomról nem igen esett szó. Amúgy most Oshoról, vagy Müllerről írtál?
  • hen-tes
    #45
    Tudok ám helyesen írni! :D Csak nem most és nem itt.. :D
  • hen-tes
    #44
    Nekem is annak tünt. (már el olvastam)
    De nem is a könyv tartalma volt a lényeg, hanem az, hogy elgondolkodtam rajta, és levontam a saját következtetésem, amit ha most itt leírnék könnyen lehet, hogy ugyanolyan üres fecsegésnek hatna, de számomra olyan kérdések és válaszok, amelyeket eddig bottal piszkáltam a tudatlanságom miatt. Én ezt is csak egy lépésnek tekintem, és megyek tovább, kicsit megint más felé, de legalább nem ülök a tv előtt és bámulom a mérhetetlen ürességet az emberek szemében.
  • Pistike 007
    #43
    Ez így van:)
  • sz4bolcs
    #42
    Az biztos. Valakinek meg a Mónika show meg a Blikk a szellemi táplálék.
  • Pistike 007
    #41
    Lehet, hogy neked üres fecsegés.
    Lehet, hogy másnak is üres fecsegés.
    De van, akinek nem üres fecsegés:)
  • sz4bolcs
    #40
    Az ál-gondolatokat direkt tettem idézőjelbe, írhattam volna ál-bölcselkedést is, vagy szimpla okoskodást.
  • sz4bolcs
    #39
    Vannak írások, amit üres fecsegésnek tartok 0 tartalommal. Ezek pl. ilyenek.
  • sz4bolcs
    #38
    Látom, meghatott a tartalom..
  • bigapó
    #37
    nem vagyok Osho2. Én, én vagyok. akár kisbetűvel akár mással, teljesen mindegy, a nevem sem lényeg.
  • bigapó
    #36
    Mindenki magát látja ezekben a dolgokban, ha Neked ez nesze semmi fogd meg jól, akkor tudod mi a mondat vége.
  • Pistike 007
    #35
    Ál-gondolatok nincsenek. Vagy van gondolat vagy nincs. Az már más dolog, hogy másképp fogod fel, mint mások...:)
  • sz4bolcs
    #34
    Nesze semmi, fogd meg jól. :)
    Épp a hasonló 'ál-gondolatok' miatt nem érdekelnek ezek a könyvek.
  • Pistike 007
    #33
    bigapó osho2:D
  • bigapó
    #32
    Ha tanácsolhatok egy dolgot: Ne úgy közelitsd meg ezt a témát, hogy ez meg az irta. Különitsd el, hogy ki a szerző és csak a tartalmat vagy azt a hátsó értelmet keresd meg benne ami Téged megfog. Nem véletlenül olvasod el azt a könyvet amit éppen olvasol, olvastál. A könyvek magukat irják, nem az irók, Ők csak a közvetitő elemek. Teljesen mindegy kinek a tollából származik, ezeket a dolgokat Te is nagyon jól tudod, csak el vannak ásva a tudatod legmélyére, onnan kell őket kibányászni és felszinre hozni, hogy aztán egy teljesebb Életet élhess.
    Te döntöd el, hogy mit csinálsz, a Magad Ura vagy és senki sem befolyásolhatja a tetteidet.
  • Pistike 007
    #31
    Szép:)
  • Gart
    #30
    Tapasztalatom Osho könyvei kapcsán.

    Ha a Bátorság c. könyvet vesszük figyelembe, tudni kell az alapokat.
    Ha építesz egy házat, azt is az alapoknál kezded.
    Ugyan ez történik az összes könyveiben is.
    Ha az alapokat nem értjük meg, felesleges tovább folytatni.
    Igen, kicsit sokat beszél, de nem feleslegesen, mert a problémák
    gyökerénél kezdi, hogy megértsd a működését annak a dolognak.


    Az emberi elme egy fantasztikus dolog, semmihez sem hasonlítható.
    Az emberi faj kiváltságos helyzetben van, mindaddig, ameddig
    a természet elviseli az ember ostoba játékszereit.

    Buddha, Jézus, Osho és a Mesterek, mind egyről beszélnek.
    Szeretet és Tudás egyensúlya.

  • Pistike 007
    #29
    Igen, pont ez az érdekes benne:)
    Az meg, hogy azért nem olvasol el valamit, mert ilyen olyan dolgokat tett a szerző, szerintem hülyeség.
    Ettől csak okosabb lehetsz.
    Vagy nem, ugye...
    :)
  • hen-tes
    #28
    Én épp most kezdtem el a Bátorság című könyvét, ajándékba kaptam.
    Van sok jó gondolat benne, de sok olyan is amit nem tudok hova tenni egyenlőre.. Sebaj, én úgy állok hozzá, hogy nincs olyan könyv amit ne lenne érdemes elolvasni.
  • sz4bolcs
    #27
    A könyveit nem nagyon, a mesterkurzus viszont szerintem egy jó kezdeményezés. Utoljára az Örömkönyvbe sikerült belenéznem, amit anyum kapott egyik karácsonyra, de nem hiszem, hogy megérte az árát.
  • OssianFan
    #26
    Ugyan Osho-t még nem olvastam, de Müllertől van 2 könyvem, én bírom az öreget. Te nem szereted?
  • sz4bolcs
    #25
    Igen, olvastam.
  • Pistike 007
    #24
    hehh...;)
  • bigapó
    #23
    Te olvastál már tőle valamit? nem csak idézetet.
  • Pistike 007
    #22
    Hát eléggé provokatív volt a pasas:)
  • sz4bolcs
    #21
    Na jó, azért gyurcsokkal, meg tihanyival azért nem hoznám egy szintre egyiket sem. :D
  • Montanosz
    #20
    ja meg valami gyurcsok vagy mi meg sziriusz..
  • sz4bolcs
    #19
    Jó, akkor a harmadik madár meg Müller Péter. :D De amúgy ezekből a középszerű 'gurukból' már annyi van, mint a szemét.
  • Emmegki
    #18
    Egyszer kezembe került egy könyvesboltban, gondosan a vásárló képébe tolják mindenhol*. Mondom olvassunk bele - elidőztem rajta 10-20 oldal erejéig.

    Könnyed olvasmány aranyos példákkal-anekdotákkal, de végig olyan "egyik fülemen be-másikon ki" szöveg volt. Aztán megfordítottam a könyvet, a hátulján állt valami pár soros ajánlás, a végén: "A New York Times ajánlásával". Határozott érv amellett, hogy ne vegyem meg.

    (*A másik ilyen futtatott akárki Popper Péter, egyszerűen nem lehet bemenni könyvesboltba hogy át ne essen rajta az ember. Csak azért se vagyok kíváncsi a bölcsességeire.)
  • Pistike 007
    #17
    Hát, nagy nőcsábász feje volt:C
    :)))
  • Montanosz
    #16
    mondjuk volt egy rakat zavaros nőügye(((
  • ayden
    #15
    Én értem. Nincs is vele semmi baj. De, hogy mi szerint éled az életed csak rajtad múlik. Egyáltalán nem kell hozzá Osho vagy bárki más, de nem árt bőviteni a látókörödet, másnem arra jó.
  • sz4bolcs
    #14
    Majd egyszer megérsz rá. Most épp annyit építettél be magadba az írásomból, amennyire szükséged van. ikszdé..
  • Pistike 007
    #13
    ?nemértem:D
  • sz4bolcs
    #12
    Komolyan, mint ha valami fajelméletet olvasott volna, amiben leírják, hogy az az érett, magasabbrendű, aki Az Egy Igaz Eszme szent könyvét forgatja. :D