16
  • jaspercry
    #16
    aztán mehet Skynet
  • cateran
    #15
    3D-s procik..hmm az eddigiek 2D-sek voltak?
  • lotsopa
    #14
    A gyémántos felvetéshez annyit hozzá tennék hogy én láttam egy műsort a szuper gyémánt(ok)ról és akkor nagyon valóságosnak tűnt hogy éveken belül elérhetővé válik a minden napi felhasználása. Remélem hogy minnél hamarabb történik ez meg, mert nagyon hasznos dolognak tűnik ez az új anyag.
  • T0nk
    #13
    "Hasonló mennyiségű tranzisztorok képezhetnék a jövő 3D-s chipjeinek alapjait"

    Gratulálok a magyar nyelv fokozatos, de biztos ellatinogermanizálása felé vezető úton megtett újabb sikeres mérföldkőhöz, kedves cikkíró.

    A fenti mondat magyarul így hangzik:
    "Hasonló mennyiségű tranzisztor képezhetné a jövő 3D-s chipjeinek alapjait"

    A kérdés már csak az, a kedves cikkíró szándékosan rombolja a nyelvet, vagy csak nem tud magyarul? Bármelyik esetben hogy lehet újságíró?
  • Ability
    #12
    ... csak érdekes módon napjainkban is az IBM pénzügyi bevételeinek jelentős részét a szabadalmi licensek jelentik.
  • coolbboy83
    #11
    ez azért nem teljesen így van.....
  • kissmikki
    #10
    Ha már pontosság, akkor szerintem inkább 1 köbcentiméteren van 1 milliárd idegsejt, tekintve, hogy van kiterjedésük a tér minden irányában, ezért síkban mérni nehézkes a sűrűséget :) De javítsatok ki, ha tévedek.
  • phoenix1
    #9
    Elég sokan nincsenek tisztába ezzel az aprósággal. :P
  • mad mind
    #8
    Mi van? Már hogyne lehetne, az iparban használt gyémánt jelentős része előállított gyémánt. Ékkő minőségű gyémántot, azt nem lehet gazdaságosan előállítani.
  • Alfa Of NS
    #7
    "Az emberi agyban körülbelül egy billió idegsejt helyezkedik el egy négyzetcentiméteren."

    Összesen nincs annyi A cikk fordítója az angol billion-t billióra fordította, holott az a milliárdot jelenti, amivel már reális az állítás.
  • [HUN]FaTaL
    #6
    Az IBM mindig kísérletezik valamivel csak érdekes módon az összes "fejlesztése" eltűnik a süllyesztőben.
  • Sanyix
    #5
    Semmit, senki. A szokásos ibm megváltja a világot a terveivel majd nagy kuss fejlesztés ez is...
  • readswift
    #4
    Gyémántot nem lehet gazdaságosan gyártani a tudomány jelenlegi állása szerint.
  • readswift
    #3
    A 90% -os fogyasztáscsökkenés csak addig tűnik soknak amíg nem exoflopokkal dobálózunk ;)

    Nagyon bonyolultnak és nehézkesnek tűnik.
  • coolbboy83
    #2
    Mintha régebben olvastam volna arról, hogy az IBM is kísérletezik ilyesmivel.
    Valami olyat is hallottam, hogy a szilícium helyett egy spéci ipari gyémántbevonatú rendszert is használnának, a magas hőtűrő képesség és a nagyobb elektronáramlási sebesség érdekében......

    Ti mit tudtok ezekről???
  • RecoPhile
    #1
    hajrá