30
Arany Dániel matematikaverseny
  • thomasthomas
    #30
    Na nekem ma derült ki, hogy 18 pontom lett a 28ból. Hát ez elég gyenge, persze továbbküldhető lett.
    Te még nem tudod, hogy mennyit értél el pontosan?
  • pet0330
    #29
    Jah, akkor bocs :)
  • thomasthomas
    #28
    2007/2008-as versenyben is 14 volt ez a ponthatár. Remélem nem nagyon fog emelkedni, csak hogy bejussak a döntőbe.
  • thomasthomas
    #27
    Ha jól láttam, akkor az I. , II. és III. kategória továbbküldhetőséghez szükséges ponthatár rendre 13,14 és 15 pont. Egyébként a versenyt elszúrtam, de 14 felett van, és 28 pont volt a maximum.
    Tavaly biztos hogy 25 pont a ponthatár? Oké, hogy könnyű volt a tavalyi feladatsor, de azt nehezen hiszem el, hogy 28-ból 25 kellett a továbbjutáshoz a II. kategóriában.
  • pet0330
    #26
    Jah az a 2. kategóriára vonatkozott, és szerintem nem volt túl egyszerű, mmint az osztálytársaim szerint.
  • thomasthomas
    #25
    Jah..Nem tudtam biztosan, de most hogy mondod, lehet igazad van (Végülis Így logikus, mert tavaly 9. ben a II. fordulóban 5 feladat volt 6-6-8-10-10 pontozással, és így jött össze a 40 pont. Gondolom 10. évfolyamosoknak is ugyanígy van meg az összepontszám, csak minden feladatra 10-10 pontot adnak)..de azt meg nehezen tudom elhinni, hogy 2007/2008-ban 14 ponttal lehetett bejutni, mert az nagyon kevés. Amit korábban írtál 25 pont, az a II. kategóriára vonatkozik? Most vagy olyan könnyű volt a feladatsor, vagy tévedek valamiben?
  • pet0330
    #24
    Nem 10-10 pont?

    Én tavaly ott indultam és ugy emlékszem h 10 pontosak.
  • thomasthomas
    #23
    Ahogy látom, a III. kategóriában más szokott lenni a pontozás. A II.kategória II. fordulójában csak 4 feladat van, és ha jól tudom mindegyik 7-7 pontot ér.
  • pet0330
    #22
    Tavaly 25 pont volt a bejutási határ, megkérdeztem.
  • pet0330
    #21
    Nem tudom, hogy mennyi szokott lennni a bejutási ponthatár de szerintem ezzel be fogsz jutni, mert tavaly 2 osztálytársam I. dicséretes lett az rszágoson most meg azt mondták h nem sikerült oan jól, am láttm a feladatsort nem volt könnyű.........
  • thomasthomas
    #20
    Hi!

    Én csak II. kategóriás vagyok, 4 feladat volt, abból ha nem számoltam el semmit, akkor 3 feladat jó. A 4. -hez nem sokat írtam, az geometriás volt. Próbáltam még trigonometrikus úton kihozni a megoldást, de nem jött ki. Szóval arra maximum részfeladatokért kapok pontot.
    Nem tudod, hogy mennyi szokott lenni a továbbjutási ponthatár? Az iskolában mindig csak az 1. forduló ponthatárát szokták megmondani, a másodikat nem. (A tanárom sem tudja, a korábbi években nem tanított matekot.)
    Ráadásul én mivel II. kategóriás vagyok, így más tanárok sem tudják, mert a továbbjutók a nem emelt matekosok közül szoktak kikerülni, akik meg I. kategóriások.
    Ahogy észrevettem a mi feladatainkat nem nagyon lehetett általánosítani, így azt sem tettem.
  • pet0330
    #19
    Szia! Én a nagyon spec matekoson indultam, mert nem voltam itthon amikor a rendes emeltnek volt az 1. forduló.

    Hááát, az 5-ből megcsináltam 3-at meg abból 2-t általánosítottam :)
    Majd meglátom mire elég?

    Neked milyen lett?
  • thomasthomas
    #18
    A versenyzőktől kérdezném:
    Kinek hogy sikerült a verseny?
  • N1ggA
    #17
    matek: 6-5-4-5
    fizika: 2-4-5-5

    nekünk így volt 9-12. fizika-matek osztályba, és pont jó volt. mindkettőből felkészítettek emelt szintre
  • Cat 02 #16
    Heti 5 matek ? Nekünk 3 van már két éve és idén érettségizünk... fakt meg + 2 csak ^^ Bár ott tök mást tanulunk. Jaigen, és csak 2 éven át van fakt :D

    Ezek a feladatok meg wtf :o
  • nearo
    #15
    Na igen, sok múlik azon is, hogy mennyire veszi az ember félvállról a matekot. Ha azt hiszi, hogy ő itt mindent tud, akkor bizony koppanni fog. A kulcsszó általában a tanulás, anélkül nem megy. A fakt csak megkönnyíti a dolgot, de nem ad aláírást automatikusan :)
  • uwu
    #14
    Mikor én jártam egyetemre, a az általam ismert matek faktosoknak szinte kivétel nélkül gondjuk volt a matekkal. Sokan azt hitték, amit megtanultak régen elég lesz vizsgára is. Azt hitték tudnak rendesen integrálni, meg deriválni és az elég az első félévre:D Az utolsó pillanatban azért általában kapcsoltak és rájöttek, hogy nem ártana kicsit komolyabban venni, de volt néhány bukás is ,arányaiban azt tippelem ugyanannyi mint a nem faktosok közt.
  • Jim Morrison
    #13
  • nearo
    #12
    Hogyne ismerném Lábszkit, ő volt fizikafaktos tanárom (eredmény: majdnem megbuktam egyetemen első félévben fizikából :D). Nagy arc, bár tanítani tényleg nem tud... de azért szerettük :)

    Nekem am felesége volt az ofőm. Alap fizikát meg matekot tanított nekünk. Fizikája még egész jó volt, matek állítólag már nem ment neki annyira.
  • thomasthomas
    #11
    Igen. Ő, bár nem az én matektanárom, de nemegy diákját oktatom matekból, ezért onnan tudom, hogy ő még a viszonylag jó tanárok közé tartozik. A rosszabbik a Lábszki József, na az az én osztályfőnököm.(Elég régóta tanít itt, biztos hogy ismered.) Hogy őszinte legyek, ő minden, csak nem tanár. (Szerencsére nem ő tanítja a faktot.)
  • nearo
    #10
    Ha van tehetséged a matekhoz, akkor elég egy sima ötös emelt érettségihez, meg hogy ne szívjál egyetemen.
    Bár azért tanár sem mindegy... nekem Bobek tanította, szerintem ő a legjobb. Tényleg, visszajött már szülésből?
  • thomasthomas
    #9
    A heti 5 matekóra nekem nem számít faktnak. (Hihetetlen, de ennyi óra van fakton 9-10-11.ben. A nem faktosoknak meg 3.) Az ideális heti 8-10 lenne, de az meg már speciális matek tagozaton van csak.
  • nearo
    #8
    ...?
    Arra céloztam, h én is Árpádos voltam (megnéztem az adatlapját). Ráadásul matekfaktos.
  • Jim Morrison
    #7
    Tudtommal országosan iirta mindenki aki akarta. Előző évben én is megiirtam, de most beteg voltam :/
  • nearo
    #6
    Hopp, egy suliba járhattunk :)
    (én már végeztem ott :))
  • gyepesjoint
    #5
    megnyertem
  • DIESEL DOG #4
    Bár nem tartozik a kedvenceim közé a matek, de szeretem! +fav topik! :)
  • thomasthomas
    #3
    Interneten még nincsenek fennt a múlt héten írtak.
    Néhány megtalálható itt, míg megoldások nélkül rengeteg megtalálható ezen az oldalon.
  • CattiBrie
    #2
    Csak ezt találtam..

    http://www.sulinet.hu/tovabbtan/oktv3/matek/matek.html

    Esetleg megvannak a mostani feladatok Neked?
    Vagy valahol a neten?
  • thomasthomas
    #1
    Ezen topicot azért nyitottam, mert még nem találtam ezen matekversennyel foglalkozót. Akik indultak rajta az idén, azoknak hogy sikerült?