40
  • Sanyix
    #40
  • krajcsovszkig
    #39
    A havok az olyan, mint a Phys-X, semmi köze a cudához. Az ATinak cuda helyett a stream van, ami gyorsabb (illetve a kártyák is erősebbek), csak valamiért kevés rá a program, gondolom a cuda programozási szempontból jobb lehet.
    Az AMD procikban régebb óta van beépített memóriavezérlő, mint az intelekben, ráadásul jobb is. Emellett ott lenne a 6 magos opteron, ami ilyen feladatokra ott veri el az intelt, ahol akarja, viszont ezek a kedves emberek videokártyából akartak várat építeni, nem prociból, és jelenleg csak intel platformon van ilyen kemény alaplap.
  • krajcsovszkig
    #38
    Vagy de. Szerintem 1-2 éven belül lemossák a cudát, pont a platformfüggetlenség miatt.
  • krajcsovszkig
    #37
    Viszont ha az nvi fizet nekik azért, hogy őket használják, akkor már lehet, hogy lesz egy "kis" részrehajlás... Nvire ez jellemző is lenne, ennek ellenére szerintem főleg azért ezt használják, mert a fastra 1-re már megírt cudás programok így ezen is futnak. Az meg azért volt cudás, mert akkoriban nem volt nagyon más
  • krajcsovszkig
    #36
    Asus WS supercomputer ;-)
    Core i7-hez, 110 ezer Ftért
    Kéne :P
  • krajcsovszkig
    #35
    Szerintem szarul. Ennyi kártyát nem lehet SLI-ba kötni, külön dolgoznak. Szerintem a 275-ös van benne konkrét videokártyának, az meg nem valami nagy cucc.
    Azért majd a fermis fa sztra 3 rendesen oda fog abszni az tuti :D
  • scsika
    #34
    a_n_d_r_e_w_

  • NorbyI
    #33
    Az 1500W táp teljesítmény nagyon nem volt elég neki ezért támogatták még meg 3 450W-os PSU-val ami csak a videokártyákat hajtja.
    Azért le a kalappal hogy mi mindent összehoztak realtíve kevés pénzből.
  • a_n_d_r_e_w
    #32
    Ennyi hulyeseget egy hozzaszolasban, ember :O
    Ha ennyire nem vagy kepben legalabb ne oszd az eszt, mert igy ciki....

    CUDA es Havok eg es fold, kozel sem egy dologra vannak kitalalva, de nyilvan fogalmad sincs errol. Az plane gond ugye, hogy a Havok az intel tualjdonaban van, de ilyen aprosagokkal ne is torodj.
    Az megint aprosag hogy az AMD mar evek ota CPU-ba integralja a memvezerlot, ezert produkalt lenyegesen jobb ertekeket sokaig. Az intel ezt csak mostanaban csinalja, de latom ez neked mindegy.

    Az egyetlen ok amiert nV-s, az a CUDA (es nem nem a havok az ellenfele, hanem az openCL, ami viszont meg nagyon gyerekcipoben jar, igy meg egy ideig a CUDA lesz a jobb valasztas, szvsz.)

    Te meg muvelodj, olvass sokat, es aztan nyilatkozz...
  • amitriptilin
    #31
    akkor ezen most elfut a tetrisz?
  • MsUser
    #30
    Ez hogy vinne egy két játékot?!?
    Bár nem vagyok Gamer de érdekes FPS-eket produkálhat!
    Mondjuk nem véletlenül nem ATI-ból épül fel a rendszer
    CUDA-architektúrával az N-VIDIA "mint mindig a fejlesztésben"
    megelőzte az ATI-t erre persze az ATI is kidobta a saját megoldását "ATI Havok" :)
    És a nem elhanyagolható tényező a lényegesen nagyobb sávlélességet adó INTEL platform közvetlen CPU-ba integrált DDR3 memória vezérlés.
    Az AMD lassabb ezen a téren de ez sem meglepő!
    Hiszen ha jobb lene az AMD-ATI páros akkor azt használták volna.
  • Vorpal
    #27
    Nem, egyik sem, akkor most mi lesz, mihez kezdesz?
  • DjDano
    #26
    Kicsit nagyon pösze az ipse :D
  • Sack
    #25
    Itt a gép specifikációja:

    És igen, létező alaplap van benne, itthon kb. 100e Ft-ba kerül. :D
  • duracellmumus
    #24
    szép teljesítmény, kár hogy ehhez ki kellett bontani azt a sok nv-feliratú dobozt:)

    van nv-nek hasonló 5U-s szervere, csak abban nincs szükség inteles cuccokra:)

    itenvan-e
  • 12346
    #23
    tök izgi^^ informatikával foglalkozom, de iszonyatmód nem vágom, ilyenkor mire hokiznak.
  • zoliapu
    #22
    Gyors számításom szerint éppenhogy ki tudja szolgálni egy 1500 W tápegység.
  • Frayer
    #21
    NVIDIA REKLÁM, BANN
  • zidder
    #20
    Mkkora táp van benne? 1500W?
  • readswift
    #19
    jobb is , no comment :D
  • readswift
    #18

  • readswift
    #17
    "De amúgy ezt ati-s kartyával jobban kijöttek volna, de mindegy. :D"
    "nem kell hozzá nagy ész, hogy összedobálj pár ilyen kártyát egy alaplapra, csak pénz"

  • RecoPhile
    #16
    Létezik, igaz, hogy amiről tudomásom van az "csak" 6 pci-x16 van.
    http://prohardver.hu/hir/jovore_erkezik_az_msi_leo_platformos_alaplapja.html
    De amúgy ezt ati-s kartyával jobban kijöttek volna, de mindegy. :D
  • oneman
    #15
    Én azt nem értem, hogy ezen mi olyan kurva nagy hír...

    nem kell hozzá nagy ész, hogy összedobálj pár ilyen kártyát egy alaplapra, csak pénz

    ha arról szólt volna a hír, hogy írtak egy olyan CUDA programot ami felgyorsított X algoritmust Y szorosára és Y elég nagy + hatékonyan kihasználta az architektúrát, akkor talán lenne értelme itt koptatni a betűket...
  • Ahoy
    #14
    Ja és hozzáteszem, ezt a 20 ezer ft-os AMD-s alaplapomra integrált HD4200 is tudja.
  • Sanyix
    #13
    IGAZI informatikus kinézet! Le sem tagadhatná :D
  • Ahoy
    #12
    Én nem írnám le a DirectComputot...

    Cyberlink PowerDirector 8

    Ha egy általános felhasználási területet nézünk, ami hasznos az átlag ember számára (senki nem gondolja komolyan, hogy otthonra épít egy CT-t hobbiból)

    Akkor már az Ati Stream is ugyan olyan jó lehet pl házi videóid transzkódolásában... és ez még nem is DX11, meg DirectCompute, arra most írnak programokat...
  • Drinkman
    #11
    Nekem is f astrám van.
  • readswift
    #10
    Pár hónapja van opencl!! Beugratós kommentet írt a srác és nevetséges előítéletekkel küzd.
  • coolbboy83
    #9
    Na ... aztán egy ilyen egyetemnek az anyagi helyzete is tuti olyan, hogy engedményért kell könyörögnie néhány darab Nvidia kártyáért :-) ezt nem mondtad te sem komolyan :-)...
    Ez jött be nekik, másnak meg az OpenCL.
  • DaveJr
    #8
    Érdemes megnézni amúgy hogy hogyan alkották meg a gépet:
    http://fastra2.ua.ac.be/preview/?page_id=38
    Itt látható is h egy Asus lapot használtak. Szóval lehet kapni:)
    Ja és egy 1500W-os táp táplálja a kártyákat:D
  • readswift
    #7
    Adják a muníciót a hozzád hasonlóaknak, másra nem is jó az opencl meg a directcompute , max jól kiröhögünk vele .
  • Csak77
    #6
    Ja, csak az a gyík olyan gép előtt ücsörög amilyenről te álmodozol, és a fizetése is olyan, mint amiről te csak álmodozol. Te focikirály, te.
  • DaveJr
    #5
    Hagyományos PC alkatrészekből?? Mutasson már vki nekem egy olyan alaplapot amire 7 db PCI-E sínt raktak.:)
  • Vorpal
    #4
    Ezt Flang3r nek üzenem - nézze meg milyen brutálisan néz ki a gyík aki bemutatja a gépet és mennyen ki, focizzon, legyen a levegőn kicsit, mert sohasem erősödik így meg.
  • VinczeLacz
    #3
    Ott a tápból annyi látszik hogy 500W, vajon 1-es, vagy kettes szám maradt le előtte?
  • Magnificat
    #2
    OpenCL? Microsoft DirectCompute? Ráadásul ezekkel minddel lehet amd-s katit is hajtani, nem úgy mint a cuda-val, ami csak nv-re elérhető... csak hát épp az nvidia biztos adott "némi" engedményt :) Nincs ezzel gondom, csak az, hogy úgy van beállítva, mintha a Cuda lenne az atyaúristen, mikor nem az...
  • Ravkin
    #1
    Ez igen