15
Új Master of Orion stílusú game
  • Renegade
    #15
    kijött az Armada: Supernova expansion, futok vele egy kört, hátha jobb mint azalap game
  • Sunsetjoy
    #14
    Huh, első kipróbálás, szinte a legelején:
    - idegen fajjal találkoztam
    - felkínáltunk egymásnak térképinfót
    - letámadta egy kolóniámat
    - felkínált egy 10 éves (vagy milyen) békét.

    És ez kb. 15 körön belül. Hát elmegy a francba. Lehet, hogy várok vagy 8 patchet. Próbáltam volna fordítani (részben sikerült, de még valahogy nem az igazi), de így azért gáz.
  • lammaer
    #13
    Van egyáltalán külön földi harc?
    Én úgy láttam, hogy a bolygón ha vanegység, akkor az látszik űrharcban is, és a földi egységek támadhatóak űrhajókkal is. Tehát nincs elszeparálva a földi és az űrharc.

    Bejött nekem a Sword of The Stars, maradok annál, az űrcsata ebben élvezhetetlen.

  • n003
    #12
    óó nebasszameg :| én ezt nem is vettem észre hogy lehet választani

    mondjuk ez a fajválasztósdi is eléggé fura megoldású :O
  • BladeW
    #11
    Van az embereknek tobb frakcioja is, en a legelsovel probalkoztam ami 10x happines es 2x gloriuos victory pontot kap. A problema csak ott van, hogy az emberek 2. szintu disorderrel rendelkeznek, szoval nagyon nehez, hogy boldogok legyenek. Van az embereknek egy kereskedelmi frakcioja, meg egy psy-s is (plusz még lehet hogy tobb is), azokat erdemesebb lehet probalkozni.
  • n003
    #10
    én humánnal indítok minden ilyen jellegű játékot .. azt ajánlod mással próbálkozzunk? még úgyis csak 1-2 órát tudtam vele játszani, még földi harcot nem is láttam :D
  • BladeW
    #9
    SE V-hoz szerintem sose lesz normalis AI. A jatek sajnos az alapjaitol van elcseszve. A IV sokkal jobb volt.

    Az Armadaban viszont sokkal tobb melyseg van mint elsore tunik. Egy jatekot mar lejatszottam, csunyan kikaptam (az emberek baromi gyengek), de mindenfelekepp lesz 2. menet egy masik fajjal.
  • lammaer
    #8
    Kipróbáltam én is. A stratégiai része egész türhető, de az űrcsaták nagyon nem jöttek be.
    - az űrhajók össze vissza mozognak, megfutamodnak a csatából (hát ez külön LOL)
    - a kamerakezelés gázos
    - agyatlanok (ha egy missile shipnek kiadom hogy támadás, berepül a célpont szájába, holott a missile ship pont távolsági egység)
    - igazából nem sikerült megfejtenem, hogy a különféle egységeknek mik az erősségei/gyengéi, mi a statok jelentése. Volt amikor 4-5 kis vmi szétkapott egy drenyát, de hogy miért...

    Úgyhogy végül leszedtem, most a Sword of the Stars-sal probálkozom, mert űrhajó éhségem van.... gondolkoztam a Space Empire 5-ön is (a 4-et nagyon birtam) de nem tudom az elmúlt 1-1.5 évben sikerült e már annyi bugfixet megcsinálni hozzá, hogy szingliben is élvezhető legyen...)
  • n003
    #7
    egen .. nekem féligkésznek tűnik a játék így - ez a destroyer1-destroyer2 fejlesztési megoldás a nesze neked semmi de fogd meg jól :((

    az irányítás az szokás kérdése 1-2 óra után szerintem sem venni észre hogy fura :)

    a nehézség meg itt is el van b..va legalábbis nekem úgy tűnt :((
  • mnorbi
    #6
    ez jol hangzik , meg nem volt idom leszedni...
    a földi csata hogy nézz ki ? rendesen real time mennek a tankok ? vagy egy kis ablak felugrik ? : D nem emlékszem csak ig 2 csatájára sorry
  • BladeW
    #5
    Az iranyitasa picit fura, de szokható. Az meg kulon jo pont, ha az AI jo lesz benne.

    +1 Ami nagyon tetszik, hogy a kulonbozo fajok mas-mas dolgokert kapnak victory pontot, szoval mindegyikkel maskepp kell jatszani a vegso gyozelemert.
  • Pluskast
    #4
    Őszíntén szólva normalon kezdtem a legnagyobb mapon és mire pénzügyileg egyenesbe hoztam a gazdaságom addigra az első faj akivel felvettem a kapcsolatot marha nagy előnyben volt velem szemben. Nekem úgy kb 20 rendszerem volt neki meg már vagy 100. Ergó hajóim nem is voltak asszem kb 30 darab volt. Abba is hagytam mert nem lett volna értelme folytatni. Földi harc külön van hasonlóan az imperium galactica első részéhez.
  • mnorbi
    #3
    omg!

    hmm nincs ship design.. nem tudom miert .. Nagyon nagy gond ? mi a tapasztalat ? földi harc ?
  • lammaer
    #2
    Megkukkantjuk :)
  • Pluskast
    #1
    Sziasztok!

    Tegnap este találtam rá erre a játékra és szerintem egész jó kis darab!
    Pár órányi játék után engem leginkább a Master of Orion-ra emlékeztet.

    Itt van a játék hivatalos honlapja