24
  • Molnibalage
    #24
    Űrhajó biztos nem, mert nem rakéta hajtóműve van.
  • vasziszdasz
    #23
    Kérdés hogy ebben már mi az autó? Ez egy kerekeken guruló űrhajó.
  • Daza500
    #22
    Ahhoz előbb egy energiamezőt is ki kéne fejleszteni amit a járgány köré lehet gerjeszteni, hogy ne menj át egy 10 emeletes panel földszintjén, csak mert a kislábujjad hozzáért a gázpedálhoz.
  • immovable
    #21
    Szőrszálhasogatás.
  • djhambi
    #20
    Ezt már megbeszéltük másik topicban. Az ember nem fogja feladni a saját jólétét másokért. Te sem küldöd postán a lányodat és a fele királyságodat Etiópiába.
  • Julius Caesar
    #19
    Számold ki mennyi idő alatt érsz majd ki a tuskóba! Mondjuk a körgyűrűnél van 5km-erre. Na ugye milyen hasznos!
  • duke
    #18
    "arra nagyon jó módszer, ha viszonylag haszontalan dolgokra akarsz kidobni rengeteg pénzt
    ha rekordot akarnak akkor ennek a pénznek a töredékéből megsüthetnék mondjuk a világ legnagyobb pizzáját"

    Azert van ennek gyakorlati haszna is.Majd ha az atlag autok is elerik a 1600 km/h sebeseget.Milyen jo lesz mondjuk a varosban 1600-al menni,10-15 masodperc alatt odalehet majd erni barhova.huu de jo lesz.
  • uwu
    #17
    Ez műszaki probléma.
  • immovable
    #16
    Van tudományos vonzata. Elég nehéz valamit a földön tartani ~1600 km/h sebességnél. :) Épp ebben van a kihívás.
  • BenceYCE
    #15
    Oldják meg az éhínséget világszerte és utalom a kigondolt összeget!
  • johnsmitheger
    #14
    Csak nehogy egy kavics pont útban legyen :D kicsit más lenne a video. Remélem a nagy sebesség mellett gondolnak majd a biztonságra is. Láttam már olyen videót, ahol szétment egy ilyen gép és a végén mégis kiszállt belőle valaki élve és sétálgatott is.
  • uwu
    #13
    Akkor mit keres a tudomány témánál?
    Senki nem mondta, hogy nem szórakoztató, vagy hogy rossz hobbi, de ne keverjük már a tudományhoz.
    Ha itt hozzák le, azt várná az ember, hogy van tudományos vonatkozása.
  • immovable
    #12
    Hajrá! Kíváncsian várom a videót majd róla. Akinek meg nem tetszik, mert minek, az minek néz filmeket, sportközvetítést pl? Minek? A hegymászók minek mennek a hegyekre? Hja, hogy az szórakozás, kihívás. Ez is. Gazdagok játéka, kihívása. Aki meg azt hiszi, hogy leveszi egy gép szárnyát, és kész az meg LOL.
  • uwu
    #11
    Én levekben támogatok mindent, ami a haladást szolgálja.
    De ezt mos tényleg minek? Kinek kell ez?
    Szerintem csak drága hobbi, és kicsit se tudományos.
    Műszakilag érdekes lehet, de azon kívül, hogy szórakoztató és drága, nem sok mindent lehet róla elmondani.
  • IMYke2.0.0.0
    #10
    Pontosan. Egyetértek.
  • kvp
    #9
    A rekorddal nincs gond, de a megoldas gyakorlatilag egy szarnyak nelkuli vadaszrepulo, raketahajtomuvel kiegeszitve. Nem ertem, miert nem kernek inkabb egy eurofightert, szedik le a szarnyait, szerelnek ra erosebb kerekeket es csavaroznak fol par jet assisted takeoff (jato) raketat. Ugyanezt kapnak sokkal kevesebb munkaval. (meg kulsore is nagyjabol igy nezne ki)

    A hagyomanyos, kereken atvitt energiat hasznalo rekordnak meg van ertelme, hiszen azok autok es az ujitasokat fel lehet hasznalni mashol is. Ez kb. olyan mint az amerikai sugarhajtasu vonat es a tgv esete. Az elobbi sokkal gyorsabban tud menni, a masodik hasznalhato a hetkoznapokban is.
  • endrev
    #8
    Nem kötözködés, csak gondoltam mostmár kampányolok a sorozatos helyesírási problémák ellen: :)
    "komoly tervező munkára volt szükség"

    Helyesen: "komoly tervezőmunkára volt szükség" - a munka nem tervez semmit; a tervező tervez, ezért a tervező: "tervezőmunkát végez".
  • babajaga
    #7
    Normális ember normális kíhívást kell hogy találjon. Vannak azok a rekordok amik olyan pitiánerek hogy eszembe se jut a neve, azoknak több mint 90%-a elmebeteg agyszülemény és haszontalan az emberiség számára.
  • KillerBee
    #6
    Talán félreérthető, ezért leírom: nem a sebességrekordra hajtó emberekre gondoltam a homo habilis kapcsán. :)
  • KillerBee
    #5
    Látom, minden ellenkező híresztelés ellenére még mindig élnek a homo habilis egyes példányai.
  • mad mind
    #4
    Csinálják, meg egy átlag brit egy éves fizetéséből, az kihívás lenne. Több 10millió fontból közel sem akkora kihívás, ráadásul tényleg felesleges, mert semmi kézzelfogható haszna nem lesz csak egy újabb papír a falra.
  • djhambi
    #3
    Ők legalább találtak valami kihívást az életben nem egy gép előtt kockulnak egész nap.
  • Nos
    #2
    igen
    arra nagyon jó módszer, ha viszonylag haszontalan dolgokra akarsz kidobni rengeteg pénzt
    ha rekordot akarnak akkor ennek a pénznek a töredékéből megsüthetnék mondjuk a világ legnagyobb pizzáját
  • osztmivan
    #1
    Ennek aztán valóban sok értelme van.