8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • wollnerd #7551
    Aha..! BIOS-ra nem gondoltam... :D De nyilván ha alaplapcsere történik, akkor egy másik BIOS kerül a géphez, úgy tudom, és akkor a termékkulcs elmegy --> De ez egy notebook, így ilyesmi nem történhet meg.. :D

    Épp most néztem meg a C:WindowsSystem32LogfilesSrtSrtÍTrail.txt fájlt a helyreállítási konzol segítségével és találtam hibát hogy a rendszer működéséhez szükséges [nemtudommianeve].sys fájl sérült.. :O
    Na, éppen most újít a windows...
  • bon
    #7550
    Természetesen lehet tiszta telepítést csinálni. A termék kulcsát a biosmtartalmazza és onnét olvassa ki aktiválás során. De én megpróbálnám az alaphelyzetbe állítást vagy a felujítást.
  • wollnerd #7549
    Senki? :( Nagyon gáz lenne, ha nem lehet újra telepíteni a ugyanazon a gépen, ugyanazzal az aktivált kulccsal...
  • TomBond
    #7548
    Az én kártyámhoz a 13.1-es a legfrissebb. :-(
  • bon
    #7547
    Vga driver csere?
  • wollnerd #7546
    Sziasztok!
    Vettem egy windows 8.1 Pro-t az új laptopommal együtt, és még egy hete telepítettem . Viszont a gti Racing játék (régi játék... win98,ME, XP...-.-) telepítése után, újraindítás után tönkrement a windows! Indításkor "felkészülés az au. javításra" jelent meg. és már próbálkoztam a rendszer-visszaállítást, de a végén azt mondta hogy sikertelen.... Indítási javítás is sikertelen... még maradt a windows alaphelyzetbe állítása és a windows felújítása...
    Na, de: A kérdésem: A végkép a tiszta telepítésnél mi lesz az online aktivált kulccsal??? Az első telepítéskor Összekapcsoltam a gépet a Microsoft fiókommal, és aktiváltam online.
    Azt tudom hogy egy termék kulcsot, csak egy gépre lehet telepíteni, de amikor ugyanazon a gépen kell TISZTA telepítést végezni?? Mi lesz a kulccsal? Hogyan tárolódnak ezek a kulcsok??
    Válaszokat előre is köszi!
  • TomBond
    #7545
    Köszönöm a segítséget! Tegnap raktam újra. :-)
    Egyébként processzor 5-6% -on fut, a memória pedig 39-40%! Szóval már csak ezért sem értem miért szaggat.
  • maujuri #7544
    Háát memóriát nem érdemes bele tenni abba a gépbe, korszakának megfelelő mennyiség van benne. Megnézném a helyedbe a rendszer telepítésének a dátumát. ha régi akkor újratelepíteném. ha esetleg nem tudod hogy parancssorba írd be hogy systeminfo, és felül lesz.
  • TomBond
    #7543
    Hogyan lehetne "gyorsítani" a rendszeren? Már a görgetés is szaggat pl. itt az sg-n, meg a facebook-on is.
  • bon
    #7542
    Hibakód-ot kellene kideríteni.
  • csasaet
    #7541
    Sziasztok!
    Két napja vásároltam egy Asus X550L laptopot, amelyhez volt win 8.
    Feltelepítettem, majd ma amikor frissíteni próbálta újraindítás után kiírja, hogy "frissítések konfigurálása, majd A Windows frissítések konfigurálása nem sikerült, módosítások visszavonása..." Ez megy kb fél óráig, majd újraindul a gép és elölről kezdi. Mi ilyenkor a teendő?
  • Jim Morrison
    #7540
    chrome always on-top van.
    Hiába nyomkodom a win+A gombot úgy marad :(
    ötlet?
  • TomBond
    #7539
    Nem oldotta meg! Újratelepítettem, most jó, de a Ccleaner nem hajlandó elindulni a windows-al.
  • Bazsalusz
    #7538
    üdv!

    valami tippet szeretnék hogy hogyan lehet valahol megjeleníteni a szabad lemezterületet?win7-ről váltottam ott gadgettel meg tudtam oldani.köszi
  • bon
    #7537
    Jobb gomb futtatás rendszergazdaként funkcióval próbáld telepíteni a driver-eket (alaplapit is)
  • TomBond
    #7536
    Tudom, hogy nem az ssd okozza a hibát, ezért is írtam ide! A driver telepítés olyan mintha lefutna rendesen, de ha el akarom indítani pl a Catalystot, akkor kapok egy hibaüzenetet, miszerint: "A Catalyst Control Center nem indítható el. A Catalyst Control Center alkalmazással jelenleg nem konfigurálhat beállítást." Eközben az eszközkezelőben megnézve, a driver nem is települt, mert a Microsoft-os van megjelölve.
    Próbáltam azt is, hogy kézzel eltávolítom a MS drivert, és felteszem az AMD-set, de ugyanez a helyzet. Így viszont nézhetetlenek a videók a neten.
  • ACE
    #7535
    Ezeknek a problémáknak túl sok köze nincs az SSD-hez, az is csak egy adattároló, a driver telepítés, meg a hosszas várakozás Desktop megjelenéskor más hibára vezethető vissza, de meg nem mondom mire. Talán ha leírnád mit ír driver telepítéskor, hány mp-ig áll Desktop megjelenés után. Ellenőrizd a Task manager-ben (Ctrl-Shift-Esc) a Startup (Indítás) fülön hogy mi okozhatja.
  • TomBond
    #7534
    Beszereltem az ssd maghajtót, és újra telepítettem a W8.1-et. Azóta eléggé érdekes dolgok történnek. Nem indul el az egér driver, nem tudom telepíteni a videokártya drivert, betöltéskor amikor az asztal megjelenik másodperceket vár mielőtt elkezdené betölteni a drivereket meg programokat, a Ccleaner nem üríti a kukát, meg ilyesmik.
    Mit lőhettem el? Mit kellene még beállítani vagy átállítani, hogy végre normálisan tudjam használni a gépem? Eddig az ssd csak csalódás! :-(
  • Toby0501
    #7533
    Sziasztok!

    Munkahelyen szeretnék Win8.1 Enterprise-t hálózatról telepíteni elég sok gépre, így fontos szempont lenne, hogy a lehető legkevesebb beavatkozást igényelje a telepítés. (ez megy is)

    A Windows ADK-ban lévő System Image Managerrel sikerült megoldanom, hogy létrehozza a rendszergazda felhasználót, s, hogy átugorja az EULA-t és egyéb hülyeségeket. A tartományba léptetést is próbálnám automatizálni, ami működik is, viszont ez az okos már az előtt tartományba lépteti a gépet, hogy én megadnám neki a gépnevet és így automatikusan generált névvel kerül a tartományba, aztán amikor kéri a gépnevet, megadom neki azt, amit szeretnék és ezek után a gépnév változás miatt nem lehet bejelentkezni tartományi felhasználóval.
    Itt van az unattend.xml fájlom tartalma, természetesen valamelyest cenzúrázva.

    Kit kell lesz*pnom a MicroSoftnál annak érdekében, hogy ez megfelelően működjön és csak a gépnév megadása után léptesse tartományba a gépet?
  • SirAlo
    #7532
    Most az a problemam hogy ha ossze akarom kapcsolni az offline fiokomat a microsoft fiokkal azt irja a szolgaltatas jelenleg nem elerheto ezen a gepen, pedig megkaptam emailbe azt az igazolo kodot is , beirtam es utanna ezt irta ki
  • bon
    #7531
    Csak biztonsági, leszámítva a surface táblát, mert ott egy új firmware-t is kapott a készülék.
  • Szabi #7530
    van benne valami új funkció is esetleg vagy csak biztonsági frissítések ? :D
  • bon
    #7529
    Megjöttek az e havi frissítések jó telepítést!
  • bon
    #7528
    Csak egy kicsit olvass vissza.
  • SirAlo
    #7527
    Hello, azt be lehet allitani Win8.1-be hogy bejelentkezek Microsoft accountal de bekapcsolaskor ne kerje a jelszavamat? Csak a Skydrive, skype, postafiok ezek hasznaljak , nekem folosleges idotoltes minden bekapcsolaskor beirni a jelszavamat
  • TomStorm
    #7526
    Csak nem áll le.Rá tudom erőltetni,hogy leálljon vagy várjak még?
  • bon
    #7525
    Töredezetség mentesítés, indexelés. Nyugodtan lehet használni a gépet, sőt használat közben fel is kellene függesztenie a karbantartást a rendszernek.
  • TomStorm
    #7524
    Üdv.
    "a karbantartás megkezdődött" címü üzenet van jelen a műveletközpontban.
    Erről szeretnék kérdezni mi ez pontosan,meddig tart és közben használhatom a programokat?
  • Jim Morrison
    #7523
    Köszi, mi is erre jutottunk^^
  • bon
    #7522
    Kevés a 32gb ssd, 64gb alá nem érdemes menni, mert hiűba fér, el, frissítések, virisírtó, böngésző előzmények ideiglenes fájlok sok helyet foglalnak.
  • Jim Morrison
    #7521
    Windows 8(.1) egy 32gigás ssd re ráférne? (Telon vagyok nem tudom most megnezni win mappa mekkora, meg hogy mennyi kellene egy csupasz windowsnak updatekkel együtt.
    Notebook 32gb ssd+hdd vel elég lehet? (Ugye rendszerparticiora menne meg a chrome is)
  • ACE
    #7520
    És a másik linken ami van? Azt próbáltad?
  • Anonymusx
    #7519
    Ott már próbáltam nincs ilyen lehetőség, csak jelszóváltoztatás, és még egy-két dolog..

  • maujuri #7518
    ha helyi fiókkal vagy bejelentkezve akkor Gépház/fiókok, és asszem bejelentkezési lehetőségek
    Ha Microsoft fiókkal vagy bejelentkezve akkor:
    Bejelentkezés jelszó nélkül
  • Anonymusx
    #7517
    helló
    Win 8.1-em van, és két dolgot nem találok:

    Hol lehet beállítanom hogy automatikusan kapcsolódjon a netre?
    És azt hol lehet beállítani hogy bekapcsolásnál nem kérjen jelszót?

    Keresgéltem a neten de sehol sem találtam rá választ..
  • bon
    #7516
    Újratelepítéssel jársz legjobban. SSD-t meg nem kell különösebben bagusgatni, bírja a kiképzést. Nekem egyedül a swap fájl van másik meghajtón.
  • maujuri #7515
    A win 8 esetében változott a licenszelés már.
    A szoftvert átviheti az Ön egy saját másik számítógépére. A szoftvert (a licenccel együtt) átviheti valaki más számítógépére, feltéve, hogy a) Ön a szoftver első licencelt felhasználója és b) az új felhasználó elfogadja jelen szerződés feltételeit. Az átruházáshoz át kell adnia az eredeti adathordozót, az eredetiséget igazoló tanúsítványt („Certificate of Authenticity” vagy „COA”), a termékkulcsot és a beszerzés igazolását közvetlenül a másik személynek; Ön a szoftver egyetlen példányát sem tarthatja meg. Az átruházáshoz felhasználhatja a megengedett módon készített biztonsági másolatot, illetve azt az eredeti adathordozót, amelyen a szoftvert beszerezte. Amikor a szoftvert átviszi egy új számítógépre, a szoftvert le kell törölnie a korábbi számítógépről. A szoftvert Ön nem viheti át azzal a céllal, hogy licenceket osszon meg számítógépek között. Get Genuine Windows szoftvert, Pro Pack vagy Media Center Pack szoftvert Ön kizárólag a licencelt számítógéppel együtt ruházhat át.

    Tehát röviden annyi hogy a PUL alapján átvihető másik gépre, a lényeg az hogy az előző gépről törölni kell!!! . Tehát csak egy gépen lehet egyszerre.
  • Mészy
    #7514
    Pár hónapja szétszedtem és kitakarítottam a gépet, de a melegedésen nem változtatott semmit sajnos. A wifi probléma az ami igazán kellemetlenül érint, a játékról már lemondtam egy ideje.
    Más probléma nem szokott lenni egy-két kék halál volt a win8 korai szakaszában, de a frissítések után megszűntek.
  • TomBond
    #7513
    Most tervezek SSD meghajtót beszerezni, és az lenne a kérdésem, hogy hogyan járok a legjobban, ha újratelepítem a win-t vagy van valami "áttelepítő" amivel nem kéne mindent újra telepíteni.

    A másik kérdés az lenne, hogy van e olyan beállítás, ami kifejezetten az ssd-hez ajánlott? Gondolok itt olyanokra, hogy lapozófájl, meg ilyesmik, amivel kímélen az SSD-t és megnövelhetem az élettartamát.
  • Janeszkusz
    #7512
    Kösz