8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • [HUN]FaTaL
    #8618
    Az SP nélküli 7 már jóideje nem támogatott.
  • RoboKutya78
    #8619
    fura kérdés
    de felteszem a win 8 support támogatásának lejárata hatással lehet pl a Virtual box működésére?
    Valaki erre a problémára ezt mondta.
  • [HUN]FaTaL
    #8620
    Semmi köze nincs hozzá. A támogatás megszűnése annyit tesz, hogy nem kapsz további frissítéseket hozzá.

    Persze ha frissítettél vbox verziót, akkor olyasmi előfordulhat, hogy az új verzió nem támogatja a windows 8-at, csak a 8.1-et.
    Utoljára szerkesztette: [HUN]FaTaL, 2016.01.16. 01:08:39
  • TaRka0107
    #8621
    Üdv!

    Windows 8 telepítésénél ezt írja ki. Két fajta windows-al is próbáltam. Pendriveról, dvd-ről. Mi lehet a gond?
    Erről lenne szó.
    Utoljára szerkesztette: TaRka0107, 2016.01.16. 09:58:25
  • bon
    #8622
    Vagy simán elcseszi a vbox a frissítést, számtalanszor futottam már bele sajnos a régi munkahelyi gépen. Új gépen már Hyper-v-vel nincs gond.
  • bon
    #8623
    Gyaluld a winyó teljes tartalmát és a telepítő majd megpartíciónálja GPT lemezre..
  • TaRka0107
    #8624
    Okés. Megpróbálom. Köszi. Mondjuk arra is gondoltam, hogy az egészet kellene törölni.
  • TaRka0107
    #8625
    Így fasza lett. Köszi!
  • Lantee
    #8626
    HELP!!!
    Reggel frissített egyet az AVG-m, és restartot akart. Én megadtam neki, és azóta nem áll fel a rendszer. A login képernyő bejön, megadom a jelszót, aztán se kép, se hang. Néha bedobja, hogy az "u3boostsvr 64.exe application error", de azt leokézva is marad a sötét képernyő.

    Első próbálkozás:
    Gyári Win 8.1 DVD berak, repair, startup repair = semmi sem történt

    Második próbálkozás:
    Gyári Win 8.1 DVD berak, repair, dos prompt = nem látja a C meghajtót (vagyis a D-t látja C-ként, a C SSD)

    Harmadik próbálkozás:
    Fekete képernyő, ctrl+alt+del, task manager = semmi sem történt, nem adta be a task managert.

    Van ötlet, hogy mi legyen a negyedik? Ahogy olvasgattam, az ASUS alaplapomhoz tartozo AI Suite program része ez a nyavajás file.

    Köszi!
  • wollnerd #8627
    Bootold be egy Linux-ot (Live verzióval) pl. pendrive-ről vagy CD/DVD-ről és akkor onnan töröld le a gyanús, nyavalyás fájl(oka)t...
    Hátha....
  • darkSectorxxx #8628
    Ez, vagy lehet ilyen visszaállítást asszem bios-ból, f8 billentyű.

    Illetve nálam régen az segített egy ilyen be nem butoláskor hogy sima adattár ként benyomod egy másik oprendszernek és nyomni kell egy töredezettségmentesítést.
  • Lantee
    #8629
    Köszönöm, de 4-5 óra vacakolás után (bcdboot, fixboot, diskpart, stb.) valahogy beadta a visszaállítást, úgyhogy innen már egyenes volt az út. Most már csak az foglalkoztat, hogy vajon mitől feküdt meg ennyire a rendszer, és miért kell még 2016-ban is a 90-es években megtanult DOS parancsokkal vacakolnom?! A Win 10 helyreállítója konkrétan semmire sem jó.
  • bon
    #8630
    Rendszer visszaállítás nem bios-ból megy. F8-as menü az nem bios. amúgy valóban a legjobb megoldás számára egy rendszer visszaállítás a telepítés előtti állapotra.
  • Lantee
    #8631
    Újabb információ:

    Rendszer visszaállítás sikerült, de ma vettem észre, hogy nem működik a számológép. Bementem a Start menübe, és egy egész csomó alap-alkalmazás (Naptár, Kapcsolatok, Számológép, Áruház, Óra, et.) egyszerűen nem elérhető. Az ikon ott van, de kiszürkülve, és rákattintva annyit ír ki, hogy ez most nem elérhető, próbáljam meg letölteni az Áruházból (ami szintén nem elérhető).

    Már egy egész csomó oldalt végigolvastam, olyan parancsokat beirogattam a PowerShell-be, mint pl.
    Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}

    vagy...
    ren %windir%\System32\AppLocker\Plugin*.* *.bak

    de persze semmi eredménye nem lett. Ahogy most kinéz, ha szeretném visszakapni a tökéletesen műdökő rendszeremet, akkor csak egy reinstall fog segíteni. Tiszta vicc az egész!
  • bon
    #8632
    Gyanús, hogy van egy halott rendszered. A merevlemez állapota rendben van? Nézd meg a HDSentinellel.
  • Lantee
    #8633
    Elvileg minden rendben van, a gép még alig másfél éves. Este nekiestem egy clean install-nak, és most egyelőre minden ok. Az AVG lökte meg az első dominót, aztán az eszkalálódott.
  • AdamBast
    #8634
    Egyre jobban gondolkozok én is az AVG törlésén, mert most is telepített valami kéretlen plusz alkalmazást, fogja is a rendszert rendesen. Tudatos felhasználónak nem biztos hogy szüksége van rá
  • Lantee
    #8635
    Hosszú évek óta használtam már az AVG FREE-t, és annyira elégedett voltam vele, hogy minden ismerősömnek azt raktam fel. Erre jön egy ilyen frissítés, és lenullázza gépem....kétszer egymás után!!!
    AVG ment, AVAST (fizetős) jött. Aztán majd meglátjuk.
  • Probatbicol
    #8636
    Emlékszem mikor kijött a win 8 és először felraktam állandóan kék képernyőt kaptam a legváratlanabb pillanatban, amíg rá nem jöttem, hogy az AVAST okozza. Azt leszedtem és azóta se a win 8-on, se a win 10-en nem használok külső vírusirtót, csak a sajátját, eddig tökéletesen bejött.
    Egyébként ha belegondolok, több mint 25 éve foglalkozom informatikával, nekem vírus kárt még nem okozott, vírusirtó már annál többet.
  • tigerbácsi
    #8637
    Sziasztok!

    Volna egy olyan problémám, hogy a gép indításkor ezt írja ki: ,,insert media or select boot priority,, reset gomb megnyomása után vagy helyreáll vagy nem. de egy idő után bebootol. Mi lehet a gond?

    win 8.1-es a gép.

    Köszi előre is!
    Utoljára szerkesztette: tigerbácsi, 2016.01.31. 09:39:42
  • [HUN]FaTaL
    #8638
    A disk vagy az alaplap környékén nézelődnék, lehet hogy valamelyik döglődik.
  • tigerbácsi
    #8639
    köszi! diagnosztikáló progi nem igazán talált semmit. :-(
  • kifli
    #8640
    hdd-re gyanakodj, nekem is csinálta, aztán egyszer csak megadta magát

    hard disk sentinellel nézd meg
  • tigerbácsi
    #8641
    ejj ez nem jó hír! Azért köszönöm! akkor lassan elkezdem beszerezni az új SSD-t! :-(

  • Adam Jonas
    #8642
    Sziasztok!

    Gondolkodom Win 8.1 telepítésén, viszont vírusirtó terén nem tudom, hogy mit lenne érdemes alkalmazni. Tesztek alapján hajlok az AVG Free felé, van erről esetleg tapasztalatotok?
  • bajgunar
    #8643
    ESET Smart Sec. 9 x64 HUN -t ajánlanám elsőként.
    Regisztrációhoz (aktiválásért) kódot itt mindíg találsz.
    Más egyéb program szerintem meg felesleges.
    szvsz meg hagyd a 8.1-et, telepíts inkább 10-et.
  • Adam Jonas
    #8644
    Köszi.

    Win10-t egyelőre több ok miatt (is) hanyagolnám.
  • bon
    #8645
    Mi az oka? 8.1 továbbfejlesztett változata.
  • Adam Jonas
    #8646
    Alapvetően vannak programok, amik nekem kellenek, és nagy a gyanúm, hogy nem működnek megfelelően (pl. játékprogram).
  • Adam Jonas
    #8647
    Meg mindjárt megy PÜ
  • bon
    #8648
    Milyen játékok?
  • Adam Jonas
    #8649
    Pl. DiRT Rally-nál van a fórumon egy topik, ami csak a Win10-es problémákról szól (mert hogy sajnos előfordul).
  • bon
    #8650
    Megjöttek az e havi frissítések jó telepítést!
  • AdamBast
    #8651
    Van valami ötletetek hogy miért nem enged usb-ről telepíteni win8-at egy gép?
    Azt tudom hogy 3.0-s portból nem engedi, azért raktam 2.0-s csatlakozóba a pendrive-ot, onnan elindul és egy hibaüzenettel megáll hogy bizonyos fájl hiányzik..
    Teljesen beszartam, hülyeségből kipróbáltam előlapi usb-ből, és onnan meg sikerült feltelepíteni.

    Ugyanez a gép a win7-et is csak előlapiból engedte telepíteni.

    Ugyanez a telepítő más gépen (aminek csak alaplapi usb 2.0-ás csatija van) szintén ezzel a hibaüzenettel megáll.

    Mindkét gépen valami BIOS beállítás lenne a ludas?
  • bon
    #8652
    Esetleg az alaplapi usb vezérlő is lehet a gond.
  • AdamBast
    #8653
    Minden gépen?
  • bon
    #8654
    Megjöttek az e havi frissítések jó és sikeres telepítést. :)
  • bon
    #8655
    Megjöttek az e havi frissítések jó telepítést!
  • bon
    #8656
    Megjöttek az e havi frissítések jó telepítést!
  • bon
    #8657
    Megjöttek az e havi frissítések, jó telepítést