416
...vagy mi sz*r...
  • TommyC
    #16
    egyébként a szintetikusan előállított aroma, teljes mértékben megegyezik a gyümölcsben található aroma molekulával.

    de nehéz lenne az eper összes komponensét leszintetizálni (:
  • tigeroo
    #15



    ilyet hol fogunk látni megint a tv-ben geccccD:DDd

    mostmár mi megy: jaj kell valami egészséges, fú vitaminos neszkvik kakó, fullos mikrómelegítős félkészkaják stb.
  • Mor3llo
    #14
    Köszöntelek a 21. század globalizálódó(globalizált?) világában.
    Támogatni kell a teszkók meg az lidlik bejövetelét, mer' az occsó. Más kérdés, hogy amíg megeszel nyáron egy magyar lédús paradicsomot a házi fehérszalonnádhoz, iszol hozzá egy pohár magyar tejet, ötmilliószor jobban laksz, mintha ennél 3db kemény, ízetlen, bűzetlen spanyol paradicsomot, valami külföldi szar patkányfelvágottat, és innál hozzá egy liter tejporból készült osztrák tejet.
    És láss csodát...árban ugyan ott vagy, ha még nem olcsóbban jössz ki. Ilyen ez a magyar, lényeg az, hogy olcsó legyen és minél több. A minőség már mellékes........
  • TommyC
    #13
    xDD
  • tigeroo
    #12
    uh, itt azért vannak durva dolgok (főleg a porlevesek...)
  • kuci06
    #11
    hmmm... *arrébb tolja az éppen kikanalazott szamócás joghurtot*

  • tigeroo
    #10
    emlékeztek a régi lekváros túró rudikra pl?

    a mostaniakban olyan "töltelék" van, hogy egybe áll az egész mint egy gumidarab
  • Mor3llo
    #9
    "Egyébként én úgy vagyok vele, hogy leszarom ha a párizsi patkányhúsból van, de finom :)"

    Erre cask azt mondom, hogy akkor egyél sokat...:)
  • tigeroo
    #8
    ne beszélj már hülyeségeket.
    aha, azért 5Ft a magyar léalma pl. vagy azért volt 40-50Ft a meggy felvásárlási ára idén nyáron... (kilónként.)
    németországba meg már 5-6x os áron viszik ki (hogy aztán visszahozzák bifidusz büfögsziszként, megint rádobva a difit)

    ÉS A MAGYART A PARASZTOK ADJÁK LE A HŰTŐÜZEMEKNEK, SEMMI GÉNKEZELÉS SEMMI SZUTYOK
  • USAMEN POWER
    #7
    "aztán döntött...megkérdeztem hogy miért nem a magyar almát veszi," ---> Én is felháborodtam volna. Amúgy erre könnyen rá lehet jönni. Összehasonlítod a Magyar, és a Külföldi termékek árát. A Magyar picit drágább.
  • Vaxi
    #6
    Sajnos ezek a kérdések egytől egyig politikához köthető, amiből flém lesz.
    Egyébként én úgy vagyok vele, hogy leszarom ha a párizsi patkányhúsból van, de finom :)
    ha tudnád mindenről, hogy hogyan készül, nem ennél meg semmit =(
  • TommyC
    #5
    link
  • USAMEN POWER
    #4
    Mákos vagy haver !
  • TommyC
    #3
    tegnap volt rádióba h az eper joghurtot fűrészporból is csinál(hat)ják
  • USAMEN POWER
    #2
    KÖZÉRDEKŰ KÖZLEMÉNY: Gyorsan véssék ide hszeiket amíg lehet, mert a topik hamarosan bezár !
  • tigeroo
    #1
    Hali! Szóval, gondolkoztam hogy manapság mennyi műkaját eszik az ember, és ez milyen hatással van a hétköznapjainkra...

    Ma tesóm evett vmi epres danön joghurtos izét, kb. olyan volt mint vmi puding(??), de egyben mozgott az egész mint vmi takony...

    Namost, ez a kis 110g-os pohárkányi cucc 55g tejet tartalmaz. Van még benne cukor, zselatin, módosított kukoricakeményítő, ja meg eperaroma, de az gondolom dögivel (mert akkor látott gyümölcsöt ez a valami amikor valami falun szállították át)... és az elengedhetetlen vitaminok, hogy legyen mit kiemelniük a reklámban...

    Másik: spárban, kivannak rakva a szép külföldi almák... csillog-villog, minden baba... mellette a magyar alma, csak oda van borítva szinte, jól megütve stb.. látom hogy egy faszi nagyo nézegeti hogy mit is válasszon

    aztán döntött...megkérdeztem hogy miért nem a magyar almát veszi, tudja egyáltalán hogy a másik honnan származik...
    erre reakció (felháborodottan) : mit számít az???

    Mi lesz így a normális, egészséges termékekkel? Pl., magyarországon több traktor van mint tehén... a tejtermékek zöme külföldi...
    Nagyanyám még veszi a tejet, háztól (hetente 2litert) na annak aztán van föle, lehet altatni, kurvafinom.

    Ha egy bolti tejet raknánk el aludt tejnek akkor a tál tetején maradna a víz, az alján meg ilyen mészszerű anyag rakódik le (és penészedik)...pf...

    Mi lesz itt pár év múlva? Hová tart ez a nagy piacgazdaság...?