29
  • Cat #29
    ilyenek után egyáltalán nem lepődöm meg, hogy az érettségin megbuknak az emberek szövegértésből.
  • chuky123
    #28
    Mondjuk azt én se értem minek kell a +36 ot odabigyeztetni belföldön és azt se értem hogy idáig miért nem osztották ki a 1 és 0 kezdetü számokat na mindegy lehet átállitani a telefonkönyvet
  • lac111
    #27
    Szerintem is óriásiak!!! Olyan jóízűt nevettem. Srácok, vagy olvassátok el jobban, vagy még kommenteljetek sokat más cikkekhez is itt az Sg-n, szeretjük az ilyen gyöngyszemeket...
  • tomoman182
    #26
    igazából aki nem értette meg ezt a cikket az hagyja úgy a telefonját ahogy van.sőt dobja ki :D mellesleg PC-vel összeszinkronizálva jelentősen kevesebb idő lesz átírni az esetlegesen anno hanyagul beírt számokat(nekem 1 ilyen sincs).
  • peetking
    #25
    csak h össze foglaljam azoknak akik nem tudnak olvasni nem lesz a 06x0 és +36x0 külön számok, viszon 06x0 el csak országon belül telefonálhatsz.

    azért lesz több szám mert így már prefix lesz a szám.
  • tvmaci
    #24
    Komolyan, sokat gondolkoztam, hogy mit írjak ide, hogy ne nagyon sértsek meg senkit sem... túlzottan. Az előttem hozzászólók közül tényleg van olyan aki nem érti a cikket? A 16-os, 15-ös hozzászólás elég zsír.. De az überbrutál a 17-es! A lista nem teljes. GRAT!
  • s821227
    #23
    Ez azért nem igaz ebben a formábna, hogy annak idején a szolgáltató a +36ot preferálta! Anno mikor még a 90es évek elején fater megvette a GH198-at akkor igne is 06-tal kezdődött a móka! és nem +36-tal. Sőt anno még csak 06-20/30-xxx-xxx volt a szám, utánna mikor már látták a dolgokat eléraktak egy 9-est a westelnél /pannonnál nem tudom, de talán akkor még nem is volt pannon/. Meg tulajdonképpen az én üzleti káromat ki fogja megtéríteni, ami a telefonszámos össze vissza kavarásból fog kisülni? Az erre fordított időt és stb-stb...!

    Ez így nem korrekt azt kell mondjam...
  • brueni
    #22
    így van tomcsa4
    tulajdonképpen itt két történetről van szó. az egyik, hogy nem fog működni tovább a 7 szjegyes tárcsázás, a másik, hogy bevezetik a 0-val és 1-el kezdődő 7jegyű számokat
  • tomcsa4
    #21
    Miért nem tudtok olvasni? Nem lesz 21 meg 31. A hét jegyű mobilszám fog nullával és egyel kezdődni. A hétjegyű, mert az a számod. Előtte lévő szolgáltatói hálózat és az az előtt lévő országos hálózat nem változik.

    Ott is van a cikkben: eddig a hétjegyű mobilszám 200-0000-től kezdődött.
  • immovable
    #20
    Én eddig is így csináltam. :)
  • WoodrowWilson
    #19
    Csak a hétjegyű számokat kell átírni 11-esre, ott választhatsz, hogy 06x0 vagy +36x0.
  • bakagaijin
    #18
    Hmm, ezek már most is vannak. 22 Székesfehérvár, 32 Salgótarján, 72 Pécs, stb.
  • nextman
    #17
    Hát szerintem a cikk alapján a 0620-at át kell majd +3620ra írni. Mert ez 2 különböző telefonszám lesz a jövőben. Sajnos ez engem is elég érzékenyen érint, lusta voltam és mindent 06al kezdtem , nem +36-al...
  • szoto
    #16
    Szerintem azért mert nem csak 70-es 30-as 20-as számok lesznek, hanem akár 71,72..31,32..21,22
  • Molnibalage
    #15
    Ezt most nem értem. Attól, hogy egy hétjegyű szám elé kötelezően oda kell írnom a 36xx vagy 06xx-et mitől lenne több szám a jövőben?

    Viszont fasza, hogy írhatok át egy rakás számot a telóban...
  • brueni
    #14
    hozzászólásod első és utolsó mondata téves.
    nem te tároltad eddig normálban, csak lehetőséged volt így is hívni, mint sok más lusta embernek. a szolgáltató kezdetektől a +36... formátumot javasolja.
    a 0-t és 1-et pedig nem tudják beszúrni, mert akkor hosszabb telefonszám lenne. tehát így nem hoszabb szám lesz, hanem ugyanannyi karakter, csak éppen eddig nem létezett velük kezdődő telefonszám. olvasd el figyelmesebben.
  • betman80
    #13
    Azért 500 telefonszámot módosítani nem kis meló annak aki mint én normálban tárolta eddig. Gratulálok annak aki ezeket kitalálja. Ha annyira kell az a 0 és 1 akkor tegyék a végére...akkor már mindegy hogy az elejére vagy a végére szúrok be számokat...
  • willcox
    #12
    Dettó. Bár én tudom az indíttatást is.
  • signs
    #11
    Én valamilyen indíttatásból a kezdetektől fogva (mióta van mobilom) ilyen formában rögzítem a telefonszámokat, lám, most megérett a gyümölcs :))
  • brueni
    #10
    jó a 0620 és a +3620 is, de a nemzetközi és a javasolt formátum a második. a hívás úgy biztosabban célba ér, még külföldről is. külföldről pl. csak +3620.. formátummal tudsz telefonálni...
  • Gerygrey
    #9
    Nekem van olyan szám, ami 0620-1234567, és van olyan ami +3620-1234567 formátumban van a telefonomban. Most akkor ezek közül egyiket sem kell átírni, csak ha lenne olyan ami 1234567 formátumban van? (szerencsére, valamiért sosem tartottam praktikusnak így tárolni a számokat, így nincs is ilyen a telefonomban)
  • torcipepe
    #8
    még jó, hogy lehet PC-vel szinkronizálni a telóm, nagy gondban lennék, ha a telefonban kellene állítgatni. így gyakorlatilag pár perc lesz az az 50-60 szám átírva. főleg hogy nagyrésze alapból így van elmentve.
  • ScarY MAN
    #7
    kezd el most átírni. napi 1 szám.
  • s821227
    #6
    Akkor hogy lesz a telefonkönyvben eltárolt pár 100 számmal???

    Ezek szerint egyik sem lesz jó?

    hmm... fain lesz...
  • Vanek úr
    #5
    "szavaival" := "gondolatával"
  • Vanek úr
    #4
    Egy másik oldalon meg már augusztus végén megírták.

    És akkor mi van? Január közepe még messze van; és Blacktom szavaival élve addig még több helyen is viszont fogod látni több oldalon is. :)
  • Vanek úr
    #3
    Megjegyzés: a 11 jegyre azért van szükség, hogy -a számhordozhatóság miatt- ne más embert hívjon valaki, mint akit szeretett volna. (Ez nem volt leírva a hírben, így pedig úgy tűnik, hogy ez is a hívószámok körének bővítése érdekében lett betéve - holott attól még nem lesz több szám-lehetőség.)
  • Blacktom
    #2
    És még lesz is, van még két hónap...
    Ha úgy vesszük fontos is figyelmeztetgetni, akkora kavarodás lesz ebből is:\
    Na majd ha ráérek átirogatom én is, ahol még nincs - szerencsére sok szám alapból így van mert sokat szoktunk külfölre utazni
  • roliika
    #1
    Hát jó a cikk. De ez a Híradóban asszem 2 hete már volt.