16
  • Molnibalage
    #16
    Vicc az egész. Az egész világon nagyjából ugyanazok a rendszerek futnak. Akkor milyen alapon szálmáznak ki ekkora összegeket. Mintha a drágább lenne az email attól, hogy jenki kapja vagy a sarki haver. Tudom, hogy ki kell építeni az infrastruktúrát, csakhogy a jenkiknél a jenkiknek épült ki, nekük meg itthon. Aztán csak össze kellett kötni a hálózatokat. És ezért gombolnak le ennyit? Vicc...
  • AgentKis
    #15
    Külön a svédek külön a belgák! :D:D

    Aki ennyire láma az megérdemli. Olyan dolgokat kellene használni, amihez ér is a parasztja. Nemhiába nem szoktam kaszálni; nem értek hozzá. De repülőt sem vezetek. Ha meg mégis olyat kell csinálnom amihez nem értek, az a minimum, hogy keresek valakit aki ért hozzá és megkérem hogy mutassa meg. Különben meg télleg előre feltöltős telcsit kell használni, ott maximált a bukta, ahogyan ezt már más is okosan leírta. Előfizetésesről minden emeltdíjast és minden nemzetközit letiltani, ha egy mód van rá. És szigorúan beállítani a használható hálózatot. Segélyhívást úgyis engedni fogja...
  • stremix
    #14
    "az Orange elfelejtette tájékoztatni arról, hogy a szerződésében csak egy korlátozott adatmennyiség továbbítása szerepel ennyi pénzért"

    1. Nagyon meg kell nézni a szerződést!
    2. Olyan telefon- és netszolgáltatás kell ahol menet közben lehet nézni a forgalmat.
  • FefeeX
    #13
    Itt a lényeg egyébként. Hogy meg kéne határozni, ilyen szolgáltatásért BÁRMILYEN FELTÉTELEK MELLETT a szolgáltató havi maximum 50ezer forintot/annak megfelelő összeget számlázhat ki.
    Ezeket össze kéne gyűjteni egy helyre, és szénné rúgdosni...
  • Faby
    #12
    E szerint a France Telekom már ráállt az ügyre, sőt elnézést is kértek, bár a számla sorsáról itt sem nyilatkoznak.
  • caprocorno
    #11
    Kézi hálózatbeállítás. Ez a megoldás. A Déli határon ez tényleg valós prpbléma, és ami a röhely, hogy pl a Gemenci erdőben a határtól 25-30 km-re is átvált a T-mobil. Kezdetben sokan szívták meg ezzel, és senkit nem érdekelt a panaszuk. Akkor azt csinálták, hogy kukába dobták a készüléket, és vettel Pannonosat, akkor még nem figyelte egyik szolgáltató, hogy a másiknál van-e tartozásod. Az átváltás még most is él, itt Délenn még most sem szabad automata hálózatkeresést használni, csak msotanra mi Déliek már megtanultuk kezelni a helyzetet. Nem véletlen ez az egész, és nem is akarnak ezen segíteni a szolgáltatók. Ez ugyan olyan szemétség, mint hogy hagyják, hogy egy hitelkártyával túlhívottra szaladj, véletlenül sem tiltana le, mert így rögtön a dupláját kell fizetned. Szemétség ez az egész, itt is kellene pereket indítani, mint Amerikában, csakhát itt más a jogrendszer.
  • amitakartok
    #10
    EZ már rég nem vicces.
  • Tenorista
    #9
    Afrikába' meg éheznek!
  • RecoPhile
    #8
    Úgy is vált, ha manuálisra állítod a hálózat keresést?
  • Inquisitor
    #7
    Nem kell ilyesmihez mobil net sem, nekem Neszmély és környékén úgy vált át a Tréjmobil HU a Tréjmobil Sl-re, vagy ha olyanja van, akkor Voda Sl vagy Orangera, hogy öröm nézni. És még meg sem kérdezi! Állandóan nézegetnem kell, és kézzel választani hálózatot.
  • Robi000001
    #6
    Olvasva ezeket a híreket úgy érzem továbbra is maradok a felöltőkártyás megoldásnál. Így max 5 eFt-t veszíthetek...
    (legalábbis remélem :D )
  • astrobal
    #5
    kűggye el a panaszát a homárnak, jól megoldódik!
  • Ahoy
    #4
    Mocskos szemét banda :S Soha semmiféle mobilnetet nem fogok kötni, az halálbiztos :S Ígyis szénné van korlátozva
  • Utokverek
    #3
    Azt kihagytam, hogy ugye a drága svájciak nem tartoznak bele az EU netcsomagba :D
  • Utokverek
    #2
    hmm
    Én egyszer jártam így roaminggal. Volt egy egyhetes európa körbetúrázásom még nyáron, és épp Olaszországban a svájci határtól kb 30km-re voltunk, és iphone-t rádugtam lapira, hogy tudjunk neten nézni sziklát, ahol majd tudunk Svájcban mászni. Volt egy EU50mb-os netcsomagom, témobilnál, de a drága telefonom úgy döntött, hogy átvált svájci szolgáltatóra, mert az nekem biztosan jobb, és fél óra alatt összeszedtem egy 80ezres adatforgalmat, aztán sipákolhattam meg káromkodhattam és írhattam a leveleket mindenhova, sehol semmi..
    De hallottam olyanról is, szavahihető ismerőstől, hogy a déli határ mellett 1 hónap alatt 1misit összehozott valaki, hát neki is felajánlottak egy részletfizetést, és ennyiben meg is állt a történet.

    Azért ezt egy kicsit durvának gondolom, igazán ráférne a roamingos netelésre valamilyen EU szabályozás, mert ebbe, ha az ember nem elég elővigyázatos, simán bele lehet rokkanni anyagilag, és egyszerűen belesz***k a szolgáltató az ember arcába...
  • JL666
    #1
    be akarják magyarázni, hogy ez a szar szolgáltatás 46 ezer eurót ér...