37
  • [HUN]FaTaL
    #37
    readswift: nagyon ostoba vagy :/
  • k0zi
    #36
    Én azért a helyedben megnézném azokat a sample-öket, amiket az MS kiadott a DirectX SDK-ban. Utána felmennék Ati honlapjára letölteném a techdemókat (hd4800-asokhoz) meg a többi Ati developer samplet és utána kezdenék el arról beszélni, hogy mennyire nem ér semmit.
  • readswift
    #35
    sanyi, unreal 3, dx10.1 . Ez van.
    A többi dx11 es játéktól mit vársz?

    Ad-HOC grafika bővitmény, semmi alapos dolog. Powered by microsoft. LOL.
  • readswift
    #34
    neked meg szerintem megártott a dragon age. Na de ennyire
  • Sanyix
    #33
    nem ismeri mi az a dx10-11 mert nem olvasott utána. Azt hiszi új aa-ból meg tesszalátorból áll csak, meg eyecandykból, pedig kurvára nem :)
  • pxxl
    #32
    magyarázd már el hogy mi a bajod ezzel a 4850es dologgal, meg a dx11el. jah hogy nv még mindig nem tudott legyártani egy darab dx11-es kártyát sem? igaz van idejük. dx10.1-et is 2 év késéssel készítették el...
  • kicsizoz
    #31
    readswift: az SG cikkek fórumai meg miattad olvashatattlanok...
  • TommyGun
    #30
    szánalmas idióta vagy aki csak törpékkel kefél :)
  • readswift
    #29
    De mondd meg, milyen dolog az hogy USAból 150 dollárért 2db 4850-et vágnak hozzád?

    Ti meg közben a dx11 miatt dörgölőztök egymáshoz? JÁJ .
  • Sanyix
    #28
    pedig a ph-n lehetnének barátaid, ott is van pár ember aki megmondja hogy a pisix az évszázad fejlesztése, és a gtx milyen jó, az ati meg milyen szar :D és hogy nemkell dx1X mer szar :D
  • readswift
    #27
    nem nem vagyok ph!-n, mondtam hogy olvashatatlan. Példának okáért a hwsw topicok iis olvashatatlanok ha egyszer túl sok "FAN" betömörül. Hirtelen valahogy csuszamóssá válik a talaj a nyáltól, azok meg orra akarnak esni de egymás nyakába borulnak még időben. Igen, szerintem még buzis is.
  • vitus
    #26
    Miért az Intel mit adott akkor az Amdnek? x86 akkor még nem volt. Viszont mind a két cég egy területen munkálkodott majdnem 1 időben jöttek létre és mindkettőnek voltak jelentős újításai. Butaság ezt így méregetni. Mind a két cég a pénzt akarja a zsebedből semmi mást, ez üzlet nem jótékonyság. Néha ez a jobb, néha meg az.
  • Ahoy
    #25
    Amúgy mi a nicked PH!-n? Van egykét tippem
    Csak ott kicsit jobban moderálnak :)
  • [HUN]FaTaL
    #24
    Hm, ok, nem szóltam. :)
  • [HUN]FaTaL
    #23
    "dx11 manipulálás"


    :DDDDDDDDDDD

    Ez az nv volt a DX10el. Másik cégtől telik: Kapupisix (5 éve is tudtak ilyen effekteket a játékok), kamuchip, makett, átnevezés hegyek.
  • [HUN]FaTaL
    #22
    1976 óta van licenszszerződés a két cég között. Szerinted 76ban mit liszenszelt az AMDtől az Intel? Kiváncsi volnék.
  • readswift
    #21
    JÁJ JÁJ . Nem nekem nem az fáj amit gondolsz igazából nem érdekel, az fáj hogy utálom a zsurnalisztákat akik a tv-bemondós, szófosós közhelyes szófordulatokat vegyitik a csűrcsavarral. Utálnám az sgén viszont látni ezt, légyszives ne pályázz cikkirónak se, mert még átjön ph!-ról ez az olvashatatlan rémség.
  • nkmedve
    #20
    Inkább igy
  • nkmedve
    #19
    Ez a cikk pont olyan találgatás mint minden más ami a Larabeeről vagy a Fermiről megjelent eddig, te pedig tényként kezeled (mint minden pletykát). Az, hogy Intel használ néhány apró általános GPU technológiát, még nem lesz NV-nek köze az x86-os technológiákhoz. Tudom, hogy ez fáj neked, de ez van.

    A linkedet valahogy nem tudom magamra venni. Azért egy megadott érték fölött kéne legyen az IQd (70-80 mondjuk), hogy egyáltalán sértésnek tudjam venni amit irsz (ilyen veszély nem áll fenn az alapján amit eddig láttunk).

    Ajánlanám viszont a következőt, ez se nagyobb hülyeség:
    http://www.maxitmag.com/loose-wires/articles/intel-users-less-intelligent-than-amd.html
  • readswift
    #18

    The wording in the original document, as far as my laic understanding, does not bar nVidia from making chipsets for Intel even after Front Side Bus is dead, because both QPI and DMI qualify as a "processor interconnect", regardless of what either party is saying.

    Intel filed a suit against nVidia in Delaware court [naturally, since both companies are incorporated in the "Venture Capital of the World" state], claiming that nVidia doesn't hold the license for CPUs that have integrated memory controller. nVidia didn't stand back, but pulled a counter-suit, but this time around, nVidia wanted the cross-license deal annulled and to stop Intel from shipping products that use nVidia patents.

    If you wonder why this cross-license agreement is of key importance for Larrabee, the reason is simple: without nVidia patents, there is no Larrabee. There are no integrated chipsets either, since they would infringe nVidia's patents as well. Yes, you've read that correctly. The Larrabee architecture uses some patents from both ATI and nVidia, just like every graphics chip in the industry. You cannot invent a chip without infringing on patents set by other companies, thus everything is handled in a civil matter - with agreements. We heard a figure of around several dozen patents, touching Larrabee from the way how frame buffer is created to the "deep dive" called memory controller. If you end up in court, that means you pulled a very wrong move, or the pursuing company is out to get you. If a judge would side with nVidia, Larrabee could not come to market and well can you say - Houston, we have a problem?
    forrás

    Ezt pedig csak a te kedvedért. a többiek nevében kikérném magamnak de a te nevedben nem :D
  • nkmedve
    #17
    "Keresztlicenszelési ügye az intelnek az nvidiával van, anélkül el sem készülhe a LRB."

    Mindenhol ezt osztod, közben semmi köze a valósághoz.
  • readswift
    #16
    az intel simán eljátsza hogy 600 millió dollár adóhátralékot hónapokig nem fizet be , és az addig nála fial !!! Igenis aprópénz. Megvették az AMDt kilóra.
  • readswift
    #15
    lényegtelen, az a kevés ami számitana x86 teljesitményügyben még abban is elbeszélnek egymás mellett (SSE), de tökmindegy, szart sem ér az egész eleve.

    Az nV nyerni fog biróságon, ez 7szentség. HPC meg nagyobb biznisz mint az x86, 100* profibbnak kell lenni hogy valaki egyáltalán guritani tudjon. Látjátok feleim , az intel nem az különben a véresszájú kisgyerek már laughabeen tolná a crysist .
  • tomcsa4
    #14
    Na ez viszont igaz, elnézést, elfelejtettem. Ott a szerződés nem volt egyértelmű vagy az az egyik fél túljátszotta magát.
  • tomcsa4
    #13
    De akkor igaz volt a vád. Nem? Mert azért 1,25 milliárd dolcsi azért kemény. Teát nem kell a hülye duma, hogy ez az Intelnek csak fillérek.
  • tomcsa4
    #12
    Nem is tudom ki az ,aki felrúgja ezeket a szerződéseket. Talán az NV? Az.

    És ez a keresztlicensz nem 5 éve van. Nem csak az X86-64 kiterjesztésre, hanem az utasításfeldolgozó egységekre is régebben.
  • readswift
    #11
    ez tényleg igy van ( top500) .

    Amúgymeg ez a kifizetés dolog ez olyan, hogy nem kell itt keresztlicenszelésről magyarázni. Az intel semmi mást nem csinált csak osztalékot fizetett az AMD-nek. Az AMD kvázi intel részvényes!

    He-he.

    Keresztlicenszelési ügye az intelnek az nvidiával van, anélkül el sem készülhe a LRB.
  • Sanyix
    #10
    tudom, én meg a világ ura leszek jövő héttől :)
  • readswift
    #9
    A kamu chipnek hamarosan behódol a top500 :D

    Jobb is lesz ha az AMD is elhúz a TSMC-től mostmár, kell a kapacitás, és az nV nagy barátja a TSMC-nek.
  • Sanyix
    #8
    Egy másiktól meg átnevezés, játék manipulálás, szánalmasan béna fizika, és kamu chip tellik ki :)
  • readswift
    #7
    én úgy unom már ezeket a szarrakás nativ x86 processzorokat. Nem igaz hogy ti nem. Ha ezeken múlna a moore törvény már réges rég elvesztette volna a jelentőségét.
  • shabba
    #6
    Az Nvidia és Intel között is van kereszt licence szerződés ami 2004-ben köttetett. Ez FSB-n keresztül kapcsolódó chipset készítésről szól. Pont ezen vitázik most a két fél, hogy az Nvidia úgy értelmei hogy ez autómatikusan tovább vitető a QPI-ra is, nem csak az FSB-re érvényes, az Intel viszont ezzel nem ért egyet. Az Nvidia szeretett volna szerver chipseteket készíteni az új Nehalem architechtúrához, de a QPI vitatása miatt erre nincs meg az esélye.
  • shabba
    #5
    Az AMD és Intel között 1976 óta van kereszt licence szerződés. Ezek mindig is hosszabb időtartamra köttetnek és azok lejárta előtt felülvizsgálják és újra meghosszabítják. A legutóbbi ilyen kereszt licence szerződés 2001-ben köttetett és jővőre járt volna le.
  • readswift
    #4
    hát ennyire telik a hős AMDtől, dx11 manipulálás, teljesitmény-korona, 1.5mrd dollár zsebpénz, kamu fusion.

    - Egy valaki maradt aki még tartja magát a moore törvényhez. A TOP1 :))
  • [HUN]FaTaL
    #3
    Keresztlicensz 5 éve van kb, amióta az intel licenszeli az x86-64et, előtte csak az AMD licenszelte az x86ot.
  • vitus
    #2
    Nem tudom hogyan jött most ide az nVidia. Igen kilóg, mert nem x86 processzor fejlesztő. De ennyi erővel ide írhattad volna a Mizo Tejipari Vállalatot is. :)
  • tomcsa4
    #1
    Helyes. Intel-AMD korrekt partner, mivel mindig megvolt ez a keresztlicensz szerződés. Ki is lóg ki? Ja igen az "Isten" (NV).