18
Bonus/malus
  • andrejfej
    #18
    Szétnéztem a hétvégén, fontolgattam amit írtatok, Ez lesz belőle.
    Még vacillálok, lehet, hogy a lakás is átmegy...
  • autoszimulator
    #17
    kalkulátor arra van beállítva, amire állítod. évfordulónként nő egyet a szinted, ha nincs baleseted, és általában nem a mostanit kérik, hanem a 2010-ben várhatót. Többet nőni senkinél sem fog.
  • andrejfej
    #16
    Akkor csak téged idézhetlek: "szopacs"
    kösz az infókat!
  • n3whous3
    #15
    Voltak ilyenek jah, de be lett tiltva.
  • andrejfej
    #14
    Akkor összefoglalva: ebben az évben nem volt, ezért csökken egyet a fordulón. De olyan kedvezmény viszont nincs, ami esetleg elenged még egyet, ezért tökmindegy, maradok-e...
    A '90-es években csináltak úgy új szerződéseket, hogy "gyere hozzánk, egyből A8-asba raklak!" De akkor már ezeket a trükköket sikerült kezelni, úgy látszik... :(
  • n3whous3
    #13
    Nos hát mivel most van évváltás, ezért 1-el kevesebb lesz úgyis idén, ha nem volt idén károkozásod, de mérséklődni nem fog attól, hogy újrakötöd sajnos
  • andrejfej
    #12
    Na bakker, végre valaki tud valamit.
    Na és ha magasabb a máluszom, az sem mérséklődik egy fokkal?
    Ezen próbálok eligazodni
  • n3whous3
    #11
    Amúgy meg soha a büdös életbe nem volt olyan, hogy eltűnt a máluszod, ha átmentél máshova, elég nagy tévedésben vagy.
  • n3whous3
    #10
    Jóhogy átlépsz alapból, nem kell újrakötni

    B1-es leszel
  • n3whous3
    #9
    A máluszt továbbviszed mindenféleképp, akárhova mész, szopacs
  • andrejfej
    #8
    gyepesjoint: jaja, bónusznak egy ánusz :D
    tuvok: ezaz, ém viszont kár miatt maluszban vagyok, ha váltok, feljebb vesi az új biztosító? Mert a kalkulátorok szerintem A0-ra vannak beállítva alapból
    desigo: köszi a linket eddig tiszta, de amit itt fentebb írtam tuvoknak, az a helyzetem, erre szeretnék megoldást találni. És tényleg van topic..
    Pedig nyitáskor is rákérdezett, de vak vagyok... ááh..
  • desigo
    #6
    különben pedig zárható

    kötelező biztosítás topik
  • Tuvok #5
    Nekem is lenne kérdésem erről:
    2008 májusban kötöttem kgfb-t, akkor év végén viszont nem váltottam . 2008-ban A0 volt a besorolásom .
    Azóta semmilyen károkozás/kifizetésem nem volt .
    2010-ben mi lenne a besorolásom ?
    Csak akkor lépek új kategóriába, ha újrakötöm (akár ugyanannál a biztosítónál), vagy ettől függetlenük is ?
  • desigo
    #4
    Változások a kötelező felelősség biztosítás kötésben 2010.
  • desigo
    #3
    tevely még így volt:
    Az évfordulós váltás esetén (átkötési időszak alatt) a szerződőnek nem kell már a kártörténeti igazolást mellékelnie az ajánlat mellé, mert a bonus/malus besorolást is tartalmazó kártörténeti adatokat a biztosítók egymástól bekérik.
  • 29spotty
    #2
    Na igen, ez engem is érdekelne, meg az is,hogy érdemes-e mondjuk 1000 forintért váltani. Ami ugye 4000 ft-ot jelent évente, tehát nagyon minimális összeg. Ezen a bonus/malus rendszeren is változtatnak valamit, mert 2010-től új rendelet van?
  • andrejfej
    #1
    Srácok, én malus kategóriában vagyok. Régebben váltásnál változtattak a besoroláson, most is kivesznek belőle, ha másnál kötök új szerződést?