60
  • johnsilver
    #20
    Egyelőre én is kitartok, mert az alapötlet szerintem, nagyon jó, remélem, hogy kihozzák belőle a maximumot. Ami viszont nem tetszik, az a következetlenség, ez már a többi csillagkapuban sem tetszett, de hátha még kijavítják.
  • jozef1976
    #19
    Azt hiszem ez a (szerinted) elmés hozzászólásod,bőven kimerítette a személyeskedés fogalmát...
  • winnie
    #18
    "mi bajod a szexjelenettel meg az intrikával? ha nem tetszik ne nézd"

    egyiket sem szokta csinálni, így nem tudja, hogy milyen. vagy csak most jött a felismerés, hogy egy sorozatban nem csak hősök, hanem húsvér emberek is lehetnek:)
  • jozef1976
    #17
    Én mondjuk Rush-on kívül (aki szerintem a legerősebb a sorozatban)nem sok intrikust vélek felfedezni. Van a "potyapuncivadászénvagyokafőnök" L.D.Philips, van egy kis tipikus ribink, egy csomó zavarodott katona és civil,akik a világukat sem tudják,egy kemény(?) niggerünk,egy jámbor kockánk,aki majd kinövi magát,meg még pár se íze-se bűze szereplőnk.(Mondjuk Young valamennyire szimpatikus karakter.)
    Tényleg nitrózhatnának egy kicsit a sztorin,mert ez így elég sótlan. Ha már a Stargate franchise-ról beszélünk,akkor ne csak a címében legyen ott...
    Attól függetlenül nézni fogom,mert reménykedem,hogy a kezdeti nyögvenyelős részek után beindul a daráló...
  • Justil
    #16
    adom, lehetne izgalmasabb. de szerintem alapnak pont jó, ami eddig van, most kéne jól rágyúrni, attom durva felfedezésekkel, esetleg 1-2 elhalálozás is jöhetne :)

    de az intrikát szerintem tartsák csak meg...
  • xido
    #15
    #11 és #14..egyszerre értek egyet mindkettővel:)..valóban egy SG sorozat kapu aktivitás nélkül eléggé lapos ötlet..de valahol tényleg nem rossz,hogy mindenki csak egysíkú csapattag és van egy állandó közös ellenségünk,akik mindig előhúznak valami főgenyát a kalapból..még kitartok,de azért már szerintem is beindulhatna valami,sűrűbben kiugorhatna a dög hajó egy-egy bolgyó közelében,még ha csak 12 órára is:)
  • Justil
    #14
    "Melyik SG rész szorult rá az utóbbi 15 évad során arra, hogy szexjelenettel, intrikával, és a végén a legsúlyosabb visszaéléssel (amit csak egyik férfi a másik férfival tehet) tartsa fenn az izgalmat és a figyelmet?"

    mi bajod a szexjelenettel meg az intrikával? ha nem tetszik ne nézd. nekem kifejezetten tetszik, hogy végre történik is valami a karakterek között, nem csak goa'uldokra meg lidércekre lövöldözünk...
  • pepe792
    #13
    Az elő 1-2 rész még valahogy elment, de most már unalmas lett. Az utolsó résznek 3szor álltam neki és mind a 3szor elaludtam rajta...
  • endrev
    #12
    Az SGA S4 valóban rosszabb lett, azért is próbáltak belehúzni az 5. évadban, de már későn és nem eléggé. Olyan szálakat hagytak nyitva, illetve kiaknázatlanul, amelyek megmenthették volna a sorozatot még öt évadra. Pl. az Asgard-okkal máshogy is alakulhatott volna, felemelő fordulatokkal végül szövetkezhettek volna Atlantisszal. És Weir is utalt még bujkáló fejlett népekre, akiket meg lehetett volna találni, és ez új löketet adott volna a sorozatnak.

    Nem értem miért hagyta el a srácokat az ihlet, minden adott volt a folytatáshoz, de ehelyett elindultak a szappanopera-színvonal felé. De még így is tízszer jobb volt az SGA mint az SGU.
  • endrev
    #11
    Melyik SG rész szorult rá az utóbbi 15 évad során arra, hogy szexjelenettel, intrikával, és a végén a legsúlyosabb visszaéléssel (amit csak egyik férfi a másik férfival tehet) tartsa fenn az izgalmat és a figyelmet?

    Született feleségek 2... :S

    Miért nem lehet folytatni az Univerzum felfedezését a harmadik sorozatban? Miért nem lehet újra rácsodálkozni a világra a Csillagkapu-univerzumában? Miért nem lehet újra az emberi nagyságnak példát mutatni, mint ahogy az szinte minden részben ilyen vagy olyan formában történt a 15 évad során? Miért kell mindez helyett kicsinyes, álszent, számító szerepekkel szánalmas konfliktusokat bemutatni?

    Arra ott a Született feleségek, az NCIS meg a többi szenny.

    Őszintén én arra sem vagyok kíváncsi, hogy a szereplők köcsögök egymással, qrják a másik feleségét, meg hogy jaj milyen jókat lihegnek a hajón egymást nyalva-falva.

    Az egy másik sorozat. A Csillagkapu nem volt ilyen! Ha sci-fiként nézzük, akkor kb. egy harmincévvel ezelőtt Alfa Holdbázis cselekményi színvonalát hozza. Pedig akkora ám a Stargate-univerzum, hogy gyakorlatilag kimeríthetetlen történeti környezetet ad, de ahelyett hogy ezt kihasználnák a történetírók, ott tinglitangliznak egy rozoga bárkán.
  • Ahoy
    #10
    Atlantis pedig igenis qrvajó! A kicsit későbbi részek nagyon izgalmasak és fordulatos sztorit vonultatnak fel. Karaktereket is nagyon eltalálták, nekem abszolút hozza a régi SG feelinget, főleg mióta régi SG-1 karakterek is visszaszálingóznak (nem spoilerezek)

    Csak az egész sokkal kékebb, óceániasabb (lidércek is kékek) :)
  • Reg5
    #9
    Ki esküszik az SGA s4-re? Eddig zömében lehúzó véleményeket hallottam róla.
  • Justil
    #8
    hát nemtom. sztem nem rossz pedig.
    tényleg nincs akkora varázsa, mint mondjuk az sg1-nek anno, de már az atlantisznak se volt.
    én nem SG-ként kezelem, csak szimplán 1 sorozatként tekintek rá, és így szerintem nézhető. nem mondom, hogy jó, de még bármi lehet belőle.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    az pl kifejezetten izgi, hogy mi az, amit rush tud, ami miatt nem tárcsáz haza, pedig látszólag megtehetné, nekem legalábbis ez az érzésem. valami durva dologra jöhetett rá, és kiváncsivá tettek :)

    viszont az érzelgős részek tényleg elég bénák...
  • Hans von Luck
    #7
    Az Atlantisnál nem lehet rosszabb
  • FoodLFG
    #6
    Ezelőtti SG sorozat még ennél is rosszabb volt, szóval az SGU még elmegy.
    Egyedül a kommunikációs kövekkel való bohóckodás nem tetszik, az nekem túlságosan hihetetlen már.
  • guruzone
    #5

    most már komolyan gondolkodom rajta, hogy tovább nézzem-e. Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a barátnőmmel néztem már végig az eddig leadott összes SGA-t, és az SG-1 IX-X-et. Szóval ki van képezve ő is. De az SGU neki sem jön be bármennyire drámai. Sajnos ez nem a mi műfajunk.

    Annak idején mikor 2001 környékén beindult nálunk a stargate franchise a tv3 után (RTL), már megtehettem volna, hogy letöltök minden egyes új részt, de nem tettem. Volt , mikor éveket vártam a folytatásra, de megérte. Viszont úgy gondoltam, ha már ekkora a hype és eddig igen szorgosan néztem hetente az uj epizódokat, nos az SGU-ból megérdemlem, hogy tartsam a lépést az amerikai társainkkal. Erre ezt az akciótlan, szegényes borzalmat kapom az arcomba. Nem akarok megbántani senkit, de ez az sori nem méltó arra hogy a Stargate nevet viselje. Tudom, változnak az idők, új szelek fújnak, dehogy még egy teliberakott főcím se legyen ??? :D

    Atlantisból nekünk igen-igen bejön az 5. évad annak ellenére hogy mindenki a 4.-re esküszik
  • fledgling42
    #4
    nagyon gyenge a sorozat. épp még jó is lehetne néha, de akkor jön egy 20 perces érzelgős, drámainak szánt szánalom, értékelhetetlen szinészi játékkal.
  • Nethyrrea
    #3
    ennél csak izgalmasabb lehet...
  • Wolfi24
    #2
    Túlságosan elmerültek a részletekben. Remélem az eredményeket látván a készítők csinálnak végre valami izgalmasabb részt is.
  • gakel
    #1
    Nem is csodálom hogy elpártolnak. Mintha BSG-t néznék más szereplőkkel, meg nem a Galactica-n játszódik hanem a Destiny-n.. Azt gondoltam csak első pár rész lesz ennyire lapos, és csak beindulnak az események, de hát, 7. rész is lement, és még mindig csak az a téma hogy ki kinek főnöke..