62
Aranymosás
  • zeoos
    #62
    ... ühüm ... naszoval: ha ekszerben furdom, akkor most en egy aranymoso vagyok? :)
    BUEK
  • weine
    #61
    köszi !
  • Dj Faustus #60
    Szimpla higany kell, az az arannyal amalgámot képez, így elválasztható a meddőtől. Majd mivel a higanynak alacsonyabb a forráspontja az aranynál, a higany elpárologtatásával megkapható a tiszta arany.

    Laborvegyszereket forgalmazó cégtől lehet kapni, de csak ÁNTSZ-engedély birtokában szerezhető be, mert a higany - nehézfém révén - mérgező!

    A másik elterjedt technológia a cianidos megoldás - de azt sem kell ecsetelnem, mennyire veszélyes.

    De elvileg van alternatív megoldás is: [url=http://www.reuters.com/article/2010/04/21/us-peru-mining-idUSTRE63K50Z20100421]Peruvian eyes "green gold" to end mercury dumping[/url], Higany nélküli aranymosás.
  • weine
    #59
    Egy barátom kezdett el mosni, meglepően eredményesen.
    Kérte, szerezzek neki higanyt, de a CBA-ban nem kapni,.
    Hol lehet venni? És milyen kell HG klorid, Hg jodid, Hg nitrát, Hg acetát,stb?
  • polarka
    #58
    Da vincin A tudomány a vadonban műsorban Új-Zélandon mostak aranyat, saját összeeszkábált eszközökkel.
  • ZilogR
    #57
    Ma 2. rész! (Talán mosnak is aranyat, nem csak lelki életet élnek szegények... LOL)
  • polarka
    #56
    Aranyászok a Duna mentén
    Kézdi László aranyász. Egy aranyos bácsi
  • ZilogR
    #55
    Ma este kezdődik!
  • barnagy
    #54
    sziasztok!én csak most találtam erre a fórumra, de tudna segíteni valaki, hogy kitől lehet tanulni, de legalább megnézni az aranymosást?
  • polarka
    #53
    már több mint 1 éve mellőzik
  • tamasmester
    #52
    Dícséretes, hogy vannak olyanok, akik jól lehúzzák ezt a tevékenységet. Ennek köszönhetően nem is fogják sokan csinálni. Több marad nekünk. :))) Ha ez a Forum a horgászatról szólna, akkor is jól belehetne szólni az emberkéknek, hogy a horgászásból nem lehet megélni. Persze a halászok ugyan úgy kiröhögnék a hozzá nem értő megszólalókat. Külömbséget kell tenni egy aranymosó (horgász) és az aranyász (halász) között. Nem hinném, hogy az lenne az előremutató, hogy buta tanulatlan életképtelen egyedek, akiknek fogalmuk sincs a témáról, osszák az igét. Ha lenne egy szemernyi tisztesség azokban, akik a negatív vagy off. hozzászólásokat tették, akkor az elkövetkezendő jövőben mellőznék az oldal látogatását.
  • ZilogR
    #51
    ez azért nem igaz, h UP legyen már, mert az emberek lusták... ha napi tonnákat kellene lapátolni gatyaszárig a vízben hetekig, sztem inkább elmennek a mekibe krumplit sózni vagy szart pucolni vagy ecdl-t oktatni
  • erieskrisz
    #50
    Nem nem ez a legjobb: Ondóvezeték elköttetése
  • nan76
    #49
    a legjobb:
    2007. 09. 12. - Szellentési inger elmulasztása
  • Esplanade
    #48
    a tenger vize is tartalmaz aranyat, csak még nem tudják hogyan vonhatnák ki
  • ZilogR
    #47
    ja, és ilyen szar esőben is kell ám mosni, mint a gép!!!
  • ZilogR
    #46
    ugye-ugye... :)
  • joebacsi
    #45
    Történelmi csúcson az arany
  • Legend Killer
    #44
    :D.
  • Legend Killer
    #43
    emiatt nem kell ban, meg ennyi erővel mindenkinek lehetne, aki ilyen idétlen képeket rak be. ennek az tetszik, nekem meg ez.

    fail vagy.
  • ZilogR
    #42
    Uzsoki András: Aranymosás
  • ZilogR
    #41
    Utánagugliztam, mert a könyv nem akadt a kezembe: tehát 1 dunai aranyszemcse kb. 0.2mm x 0.2mm x 0.02mm méretű, lapos kis pikkelyszerű, majdnem 100% aranytartalmú lapocska. Egy ilyennek a tömege: ((0.2x0.2x0.02xPI/6)x10^-9)m^3 x 19300kg/m^3 = 8.1x10^-9kg = 8.1x10^-6g, azaz 1g-ot 1g/8.1x10^-6g/db = 124'000db tesz ki. Egy jó lapátpróbánál kiderül, kb hány szemcse lesz egy lapáton, ha jó a helyzet, akkor 100-150 biztosan, azaz 1000 lapátnyi föveny tesz ki 1g aranyat. Lapátonként kb 6-8kg. Azaz 6-8 tonna 1g aranyhoz. És vízből is kell merni kb 1000 alkalommal, az pedig megint olyan 5-6 liter 1 merítésre, az megint 5-6 tonna.

    Ha erre van fél napja, mert 2g aranyat szeretne mosni 1nap alatt, akkor ezt kb 5 óra alatt kell elvégeznie. 1000+1000 merítés+lapátolás 5 óra alatt, óránként 200-200, azaz percenként 3-3.

    Ebből is látszik, hogy irreális 1 nap alatt 2g-nál többet vagy akár 2g-ot is kimosni.

    Hacsak nincs aranyban gazdagabb hely. Hacsak nincs kicsit több idő rá. A napi 2g-ot érzem én a maximumnak, olyan átlag szintjén. Heti 6 napon keresztül 10-12g arany, havonta akár 40-50g is.

    Igen jó kondi kell hozzá és megértő család, asszem... :P


    azért van ...PI/6 benne, mert kis ellipszoidnak van számolva a térfogata, ami közelebb van a valósághoz, mintha téglatestnek gondolnánk...
  • Bruk
    #40
    hopp:D
  • Bruk
    #39
    #idiota]


    #37 Egyúttal járhatna az sg nagy részének is mert azok is szinte mindenhova beszúrják a nyomorék képeiket (1-2 ami jó).[
  • Nuki
    #38
    Egyetemen egy tanár nagyon komolyan mesélt nekünk erről a témáról, például azt hogy mennyire meg lehet élni ebből, ha hozzáértők csinálják.
    Az a gond, hogy sajnos semmi nem maradt meg abból amit mesélt, és nekem nem is nagyon tetszene ez a munka, de hát ha valakinek ez tetszik...
  • SL
    #37
    járhatna neked egy kiadós ban mert mindenhova ezt a nyomorék képet kúrod be.
  • Legend Killer
    #36
    erről eszembe jutott ez, lehet oda is betettem.



  • Legend Killer
    #35
    ja, az lol volt :D.
  • Legend Killer
    #34
    minnyá csinál olyat, h mér kék az ég? :D
  • ZilogR
    #33
    a mai áron ennyit érne, az amit anno kitermeltek 1 év alatt. én személy szerint nem hiszek abban, h ez lehetséges, de nem tartom lehetetlennek, hogy valóban képes volt némely parasztember arra, hogy előállítsa azt az évi 800g aranyat. Ez azt jelenti, h havi 80g arany. Azaz naponta 2-2.5-3g - ez rengeteg! És rengeteg munka!

    Utánanézek a szemcseméretnek és pontosabban tudunk becsülni mennyire nagy meló volt 1g aranyat előteremteni - aztán lehet majd sejteni, h ez reális-e vagy sem...
  • Christiansen
    #32
    én pl. egy olyan ausztráliai magyarról hallottam, aki
    abból él (igen jól) hogy dekektorral járja a strandokat
    elhagyott motyók után, gyűrű,lánc, csipogó minden.

    ebben sztem több pénz van :D
  • r4pt0r
    #31
    Miért kell szegény ember álomvilágban tartani. Régen is rengeteg ember ment aranyat mosni és mindenüket eladták, csak hogy sikerüljön, és persze hogy a legtöbben ott maradtak semmi nélkül. Ha mint állítód havonta 600kt lehetne kiszedni a Dunából mindenki ott állna egész nap.

    Csodák nincsenek.

    Ez maximum arra jó hogy ne dolgozzon az ember, és még kifogása is van hogy miért nem.
  • ZilogR
    #30
    azért a lapkákról annyit, h mikroszkopikusak és "jó helyen" egy lapát fövenyben is csak (100-)200-300(-500)db található. Ezek össztömege is csak néhány ezred - max. század gramm környéke.
  • Wolfsnack
    #29
    thx ZR a hozzászólásaidat, a könyveket igyekszem majd beszerezni
    Révai lexikon is jó forrás, leírja melyik patakokkal érdemes foglalkozni

    régebben találtam sárga apró lapokat a Dunában, gondolom az arany volt (persze nem mind mi fénylik:) mert annak van rögös és lapkás megjelenése
    folyónál a kanyarulatban érdemes próbálkozni mert ott lerakja a hordalékát
  • ZilogR
    #28
    bevallom, engem a néprajzos vonal vezetett el ehhez, bár mint áramlástechnikai mérnököt is érdekel a dolog. alaposan utánabogarásztam, utánaolvastam és én sem vágtam bele - de nem gondolom, h ez amolyan "álomvilág"

    én sem ebből élek, de mint mindig, hiszem azt, hogy minden kornak megvoltak azok az elkötelezett, vagy épp a megélhetésért küzdő emberei, akik nem hallgattak azokra, akik csak fanyalogtak és nem vették a fáradtságot, hogy legalább a tények közelébe próbáljanak jutni.
  • autoszimulator
    #27
    és még vannak akik hisznek a csodákban, de szép
  • Bruk
    #26
    Álomvilág...
  • ZilogR
    #25
    Attól, h nincs benne a felsőoktatási felvételi tájékoztatóban, még lehet ezt csinálni, főleg ha tényleg tudja, mit kell csinálni.

    Legyen inkább egy script-kiddie hájas rendszergizda, akit csak azért nem vágnak ki, mert annyi kódot írt már az idők során, h senki nem mer hozzányúlni a rendszerhez, nehogy baj legyen... :P

    Mosson aranyat! Jó levegő, nincs főnök, meló csak márciustól október-novemberig, amíg nem jönnek a fagyok.

    Miért éhezne a család? Ha tényleg meg tudja csinálni? Ha ért hozzá?! Egy nyáron egyetemista korában kivesz egy kis házat valahol Ács környékén és megtanulja, mit kell látni. Napi 0.5g-1g arannyal is keres annyit, mint pl. egy pályakezdő orvos és még műhiba perbe se fogják... :P
  • pxxl
    #24
    meg mire ideér a mocsok németek már mind kihalásszák a fekete erdőben
  • pxxl
    #23
    "Amúgymeg: még mindig jobb, mintha kocsmába járnál..."

    inkább doglozni kellene :)


    de most komolyan. mekkora esély van arra, hogy egy baszomnagy folyónak az egyik partján egy 20 cm-es sávban fog neked elúszni a világmegváltó aranyad? ott szenvedsz naphosszad, a család éhezik, mert apu aranyat most a dunában. álíltom halott nőt elöbb fogsz ki így, mint aranyat.