713
  • babajaga
    #33
    És szerves higany vegyület van benne ami egyszer gyorsan kiürül a szervezetből, másszor a természetben nem fordul elő. A halban nem az van.Abból az oltóanyagból ami nem higanyos csírátlanítót tartalmaz(olajos) két oltást kell adni.
  • uniu
    #32
    Bizony. Azért is fordítanak olyan sok pénzt és törődést a kórházak és az orvosok részére...
  • Pada0ne
    #31
    A nyugdijas igenis csak teher, mert nem tesz le semmit csak elvesz. DE aki nyugdijas az joesetben azert lehet az, mert eleteben letett annyit az asztalra, amennyivel kierdemelte, hogy teherre valjon. (Szigoruan csak gazdasagi szempontok alapjan.)
  • birdo #30
    Valószinüleg továbbra is maradok a C vitaminnál .....asszem
  • babajaga
    #29
    "Félfüllel hallottam egy beszélgetést ahol az iskola orvos azt mondta az igazgatónak, hogy ne engedje beoltatni a gyerekeket, tekintettel a lehetséges veszélyekre"

    Ez az "orvos " inkább kapálni menjen mert alkalmatlan.Minden szakmában vannak gyenge tudású sőt alkalmatlan egyedek.
  • bld
    #28
    Mutathatnál te is forrásokat nyugodtan
  • Pada0ne
    #27
    Te idiota. Mar bocs. Az allamnak csakis az az erdeke, hogy minden munkakepes ember egeszseges legyen es dolgozzon, ergo nol a GDP.
    A gyogyszergyarak iranyitanak? Erdekes amikor valami zold dologrol van szo, vagy 911-rol akkor meg az olajvallalatok iranyitanak.
    Ezt hivjak nepbutitasnak. Ugylatszik bejott. Nem hiszem el, hogy egyre kevesebb embet tud logikusan gondolkodni.
  • kvp
    #26
    Az oltast ugyanazzal a technikaval keszitik, mint a normal szezonalis oltast. Egyebkent abban is van evek ota h1n1 torzs, csak nem a mostani, hanem meg a hongkongi. A legtobb ember a tojasban levo nyers feherjere allergias, viszont akkor az osszes influenzaoltasnal elojnnek a tunetek. Ha korabban nem volt semmilyen tunet, akkor most sem lesz. A higany merteke pedig tenyleg elenyeszo, ha megeszunk egy szelet tengeri halat, akkor sokkal tobb kerul a szervezetunkbe. (mondjuk az sem egeszseges, de ennyire szennyezettek az oceanok)

    Az egyetlen ketseg a virustorzs. Van egy kis esely, hogy nem a mostani, hanem meg a tavalyi madarinfluenza oltoanyaga volt az elso oltasokban, mivel az volt a gyarto cegnek raktaron. Az azonositokod alapjan legalabbis erre lehet kovetkeztetni. Ettol nem valik veszelyesse, csak hatastalanna. Persze ha nem csaltak akkor semmi gond nem lesz.

    Osszefoglalva, ha valaki mar kapott barmilyen hagyomanyos influenzaoltast es nem halt bele, akkor ebbe sem fog. Legrosszabb esetben nem hat az oltoanyag.

    ps: Az amerikai oltoanyagok kozzul az egyik gyengitett, de elo virust tartalmaz, a masik meg csak klonzott dns drarabokat. Na azok tenyleg veszelyesek... Nem beszelve a nemet felhasznalas elott bekevert oltoanyagrol, ahol hibas keveres eseten aktiv virust kaphat az ember. (a magyart a tojasba fecskendezes elott keverik es ha gond van kidobjak a hibas tojast)
  • uniu
    #25
    Tessék megtanulni olvasni. A kolléga azt mondta, hogy NYUGDÍJAS. Mostanában pedig úgy tűnik a politika szerint, hogy a nyugdíjas csak egy teher.
  • babajaga
    #24
    "Az államnak NEM érdeke az, hogy TE egészséges legyél, hogy sokáig élj! NEM érdeke az államnak, hogy sok sok évet élj nyugdíjban, egészségesen"

    Miért kell butaságot mondani? Az állam megszűnik ha nincsenek dolgozók akik fenntartják!
  • babajaga
    #23
    "az állam legyártatott pár millió vakcinát és mivel gyakorlatilag nincs járvány ezért csak ülnek rajta és tárolják"

    A világ sok más országa is gondoskodott az oltásról, akkor mindenki hülye?
  • babajaga
    #22
    "Nyugodtan oltassa be magát minden hiszékeny elbutított hülye aki úgy érzi hogy normális az oltóanyag összetételének titkosítása,valamint az ellenszer esetleges utólagos hatásainak ismeretlensége"

    Az nem zavar hogy az oltóanyag összetétele pontosan megegyezik a hosszú évek óta hsznált másik oltással? Milyen titkosításról beszélsz? A dobozon rajta van az összetétel.
  • Csak77
    #21
    Sajnos az sg is beszállt a pánikkeltésbe. Ezzel az egésszel kizárólag az állam jár jól, pontosabban a bevétellel. Az államnak NEM érdeke az, hogy TE egészséges legyél, hogy sokáig élj! NEM érdeke az államnak, hogy sok sok évet élj nyugdíjban, egészségesen.

    A világot a gyógyszergyárak irányítják. Ha bekapcsolod a tv-t, reklámok tucatjai sugallják, ha fáj valami mit tegyél? Gyógyszer! Gyógyszer! Generációk nőnek, nőttek fel ezen. Érdemes egy egész életében dohányzó, mára teljesen lerobbant nyugdíjast megnézni, mennyire dohány, és gyógyszerfüggő. Ez kinek jó? Az államnak, és a gyógyszeriparnak, és dohányiparnak. Ha megnézel egy egészséges nyugdíjast, az kinek jó? Totál senkinek.

    Ha valóban egészségesen élsz, nem lesz semmi bajod, még ha elkapod ezt a nagy betegséget, akkor se. Ha pedig piálsz, cigizel, kövér vagy, igénytelen magadra, akkor meg nem tök mindegy??
  • #20
    Nálunk felajánlották hogy ingyen oltanak be minket,tegnap felmegyek a netre és találtam pár érdekes dolgot:Azt se tudják az orvosok mik a mellékhatások
    Az idősek és a 1 évnél fiatalabbaknak nem adják be,mert meghalt 1 nő a vakcina miatt vmi 60 valahányéves öregasszony....
    Én nem adatom be magamnak mert aztán pár hónap múlva lehet hogy rákos leszek vagy nő mégegy karom,fasz tugya:D
  • uniu
    #19
    Másik: nagyon igénytelenek ezek a névtelen cikkek.
  • uniu
    #18
    Személy szerint én átengedem az oltásomat arra szoruló roma családoknak! :)
  • Pada0ne
    #17
    Es ezek a mellekhatasok igazak a kaphato gyogykeszitmenyek nagy szazalekara.
  • EagleeyE
    #16
    Nem tudom, honnan szeded, h titkosak a specifikációk. Pontosan megmondom neked mi van benne:

    Tyúktojáson elszaporított, majd formaldehiddel inaktivált és alumínium-foszfát gélen adszorbeált A(H1N1) vírustörzs A/California/7/2009(H1N1)-szerű NYMC X-179/A változata.
    Továbba: aumínium-klorid-hexahidrát, trinátruim-foszfát-dodekahidrát, kálium-klorid, tiomerzál, dinátrium-hidrogén-foszfát-dihidrát,kálium-dihidrogén-foszfát, nátrium-klorid, víz.

    Még a mellékhatások sem titkosak!!!
    Viszketés, bőrpír (1000 oltásból 1x)
    bizsergés, görcsök, lüktető fájdalom, allergiás reakciók, vérlemezkeszám-csökkenés (10000-ből 1x)
    Gyulladás agyban, gerincben, Guillain-Barré szindróma
  • Pada0ne
    #15
    Lehet hogy nem a tudatlan vagy felreinformalt orvosnak. Szerinted o mibol vonta le a kovetkezteteset? De lehet, hogy igaza van.
  • lamer the true
    #14
    Azért az sg kicsit messzire megy ezzel. Esetleg kiírhatnák, hogy fizetett hirdetés. Félfüllel hallottam egy beszélgetést ahol az iskola orvos azt mondta az igazgatónak, hogy ne engedje beoltatni a gyerekeket, tekintettel a lehetséges veszélyekre. Szerinted, akkor kinek van igaza?
  • birdo #13
    Csak a TV hírek ami gondolom irányadó....de ott meg bizonytalanság van..jó- nemjó...ez van benne-az van benne följelentjük...vagy mégsem ?
    káosz..
  • Pada0ne
    #12
    Es vajon az oltas ellenzoinek hany szazaleka alapozza velemenyet arra, amit a neten olvasott vagy korlevelben kapott? 90-100???
  • Praetor
    #11
    Úgy néz ki, hogy kell a reklám a vakcinának, mert a gyógyszergyártók elégedetlenek az eladásokkal (vagy a halálozásokkal)...
  • Skyline
    #10
    Nyugodtan oltassa be magát minden hiszékeny elbutított hülye aki úgy érzi hogy normális az oltóanyag összetételének titkosítása,valamint az ellenszer esetleges utólagos hatásainak ismeretlensége.:)
  • bld
    #9
    Szintén elgondolkodtató adatok
  • dzsagon
    #8
    "Hat hónappal ezelőtt zúdult a világra a legújabb influenzavírus, ami minden eddiginél jobban foglalkoztatja az embereket." Ez emberek le se szarnák, csakhát a nyomorult média mossa az agyukat.
  • bld
    #7
    Hányan haltak meg eddig? 6an? kiderült, hogy mindegyik végelgyengült volt, rákos stb, csak kimutatták a szervezetükben? Az sem biztos, hogy akkor ennek a 6 embernek ez a vírus okozta a halálát? Hagyjuk szerintem. Aki be akarja oltatni magát nyugodtan oltassa be, a rekord idő alatt engedélyeztetett (vajon miért?) oltással magát, aminek nem ismertek a következményei.
    Az előző globális vírussal is ez volt David Icke a sertésinfluenzáról , a magam részéről én ebből a buliból kimaradok, ha mégis meghalnék nyugodtan kivéshetitek a sírkövemre, hogy ti megmondtátok előre;)
  • Crane
    #6
    Az elmúlt 6 hónapban a WHO jelentése szerint írd és mond: 5712 ember halt meg H1N1 fertőzés miatt (okt. 30-ai adat) világszerte, és összesen.
    A WHO adatai alapján világszerte 25.000 ember hal ÉHEN ... NAPONTA!

    Ennek fényében egyszerűen felháborító ami ekörül a vírus körül megy!

    Pár megdöbbentő adat még:
    Évente több mint 700.000 ember hal meg csak az USA-ban orvosi mű-, vagy gyógyszerezési hiba miatt.
    Évente 35.000 ember hal meg rákban... csak Magyarországon.
    HIV fertőzésben évente kb. 2.000.000 ember hal meg világszerte (ez már csak becsülni tudják).
  • birdo #5
    Akkr se értem.... rengeteg pénzről van szó.... akkor miért haggyák, hogy riogasson a média.... mégis mi az igazság a legyártott H1N1 oltóannyal kapcsolatban..... és valyon mi ellen fog megvédeni
  • Cat #4
    Ja, az ukrán és a román egészségügyi katasztrófáról is a magyar kormány tehet :)
  • slickboy
    #3
    Nagyon értelmes cikk, jól összefoglalja az egészet. Én is az előttem szóló nézeteit vallom részben, szkeptikus voltam, hogy már megint itt lihegnek az influenzával és csak felfújják a problémát. Aztán az aggasztó ukrán hírek hallatára inkább kértem a szezonális meg a H1N1 elleni oltást is. Sosem lehet tudni...Ha nem használ, nem is árt alapon.
    Azonban ne ringassuk magunkat abba a téves képzetbe, hogy ááá, csak a média fújja fel, nincs is akkora baj. Ugyanis ha ez mégsem igaz és kitör a járvány, akkor ciki van, sokra már nem megyünk az én ugye megmondtamokkal. Illetve ha mégsem tör ki, vagy csak enyhe lefolyású lesz, akkor sem jelenthetjük ki biztosan, hogy oltás nélkül is így történt volna. Ez tipikusan az az eset, amikor a sok okos felvilágosult modern haladó szülő nem oltatja be a gyerekét, mondván már régóta nem fordult elő X betegség. Csak éppen azért nem fordul elő mert előzőleg népesség nagy részét átoltották évtizedeken át. A védőoltás az MEGELŐZÉS. Aki már elkapta a járványt, azon nem sokat segít. Vagyis ha leállunk az oltásokkal, akkor azt kockáztatjuk, hogy ismét előretörnek egyes visszaszorított betegségek. Ha jól tudom, a 80as évek elején álltak le a feketehimlőoltással. Aki utána született, az nem védett. Egy esetleges himlőjárvány erősen megtizedelné a mostani 25-30 éves korosztályt. Meg hallani olyat is, hogy oltóanyagok higanyt tartalmaznak, mérgezőek, stb... Valóban tartalmazhatnak higanyt, mert a tiomerzál nevű tartósítószer egy higanyvegyület. De ezt minimális mennyiségben alkalmazzák, senki se ettől fog higanymérgezést kapni. Nem is mindegyik oltóanyagnál alkalmazzák.
    Van veszélye az oltásoknak? Igen van, mint minden orvosi/gyógyszeres beavatkozásnak. De előnye sokkal több van. Remélem fentiek segítenek meghozni a helyes döntést.
  • kovadam87
    #2
    Szerintem mindenki úgy dönt ahogy akar, mindenki azt hisz el amit akar, mivel mindenkiben kialakult már egy kép erről a "járványról". Én amint lehet beadatom magamnak, függetlenül attól h meghalunk e vagy sem ha kihagyjuk ezt a csodás védőoltást. Nekem megér 2000 forintot az immunitás. Döntsetek ti is saját belátásotok alapján, ahogy én is függetlenül propagandától és "riogatásoktól" , érvelésektől.. :-)
  • es5eNCe
    #1
    Rengeteg kamu infó hallatszik el a TV-ben ezzel a vírussal kapcsolatban. Korántsem annyira veszélyes mint amilyennek beállítja a média. Egyszerűen arról van szó hogy az állam legyártatott pár millió vakcinát és mivel gyakorlatilag nincs járvány ezért csak ülnek rajta és tárolják. Ezért ijesztgetik itt a jónépet mert ha eleget nyomja a média úgyis elhiszik a végén hogy meghalunk amennyiben nem adatjuk be magunknak, ergó elfogy amit legyártottak és nem bukják a pénzüket. Akinek nincs komolyabb krónikus betegsége illetve nem 5 év alatti semmi értelme beadatni. Egyébként azon érdemes elgondolkodni hogy ha annyira végzetes és pusztító ez a vírus amennyire próbálják beállítani miért nem teszik kötelezővé? A válasz egyszerű, azért mert nem az! Ja még annyit hozzátennék hogy csak olyan országokban van veszélye ennek a vírusnak ahol olyan is a közegészségügyi helyzet, ezekből pedig van néhány a szomszédaink között (talán az osztrákok az egyetlen amelyik normális közülük). Még annyit hogy a magyar járványügy világelső még ha ezt nehezen is hisszük el ezért nálunk olyan méretű járvány mint máshol a világon nem is fordulhat elő.