13
  • Bordapapa
    #13
    Pont ezt akartam mondani... :D
  • Galileo85
    #12
    Az biztos, hogy nem úgy megy, mert japánban nem létezik olyan hogy nyugdíj. Legalábbis állami nyugdíj nincs. Munkás évek alatt amit gyüjtögetnek maguknak, azt kapják, tehát államtól semmit nem kapnak.
  • johnsmitheger
    #11
    :) Én is erre gondoltam, hogy minden téren emberi legyen a leápoló.

    Ha elromlik:
    - Vedd be a C vitamint! Vedd be a C vitamint!
    - MÁR BEVETTEM!
    - Vedd be a C vitamint! Vedd be a C vitamint! ...

    És megtalálják a hulládat 150 C vitaminnal a torkában :DD
  • Solten
    #10
  • agyalok
    #9
    Inkább megvárom, míg az ápolónőrobotokat ilyen szintre hozzák:



  • Masakari
    #8
    Ennek a robotnak enyhén pedobear feje van
  • Glutamin
    #7
    Én úgy tudom, hogy az idősebb japók is dolgoznak. Szóval nem egészen úgy megy mint nálunk, hogy 60 év körül beesnek nyugdíjba az emberek és onnan tartsatok el minket.
  • _xT
    #6
    Robot Fail
  • Alfa Of NS
    #5
    Hát ez a robot valóban megoldja az idősápolás kérdését, mivel az öregek nagy része egyszerüen halálra fogja röhögni magát ha meglátja ezt
  • Lmntal
    #4
    Én nem akarok rosszmájú lenni, és támogatom az effajta törekvéseket, de most komolyan....:

    Van egy gép, ami egy támla nélküli székből kivesz (és ha valaki elhúzza a széket) és (nem megy rá a madzagjára akkor) egy ágyra letesz. Lehet hogy közben aranyos macifeje van meg esetleg vicceket mesél, de nagyon távol van ez a betegápolástól... Ezek a japánok láttak már egyáltalán beteg embert?

    (tudom hogy sokaknak ez is segítség lehet és hogy valószínűleg nem lesz madzagja, de akkor is....)
  • NEXUS6
    #3
    Nem igazán.
    A japóknál az idós lakosságról való gondoskodás nem azt jelenti, hogy elvesszük a nyugdíjukat, meg a gyógyszerét, hogy minél előbb pusztuljon el a véng@ci.

    Ha jól tudom ott a világon az egyik legmagasabb a várható élettartam, ami olyan 80-90 év!
  • NEXUS6
    #2
    Démoni!!!!!
    Valami horror filmben láttam már ilyet!


  • Nonix
    #1
    "Japában az öregedő népesség miatt sürgető a bevezetésük "
    aha persze, kifogások mindig vannak :D