35
  • patyoamedve
    #35
    Jó cucc fullon töltöttem le és ment a youtube HD eddig ez lehetetlen volt éljen az utorrent 2.0.és minden más is mehet mellette .http://utorrent.hu/modules.php?name=Downloads&d_op=MostPopular itt letölthettek ha akrajátok szerintem megéri.
  • scarabeus86
    #34
    Első: protokoll titkosítást engedélyezd(de ne erőltetve legyen)
    Második: haladó beállítások: bt.transp_disposition-t 13-ról 15-re állítsd át, klienst indítsd újra, és kész!
  • gemihu
    #33
    Szerintem célszerű külön nézni,hogy mi is a bittorrent lényege valamint azt,hogy ki mire használja. Azért ha most eddig az volt a baj,hogy a bittorrent sok sávot vesz el az átlag felhasználóktól,akkor ezt a problémát ezzel megoldják és ezzel magát a módszert tudják védeni.Onnantól,hogy ki mit tölt vele lehet csak a gond,de az már nem bittorrent problémája.
  • TeDDyRuSh
    #32
    Én nem vagyok híve ennek a gesztusnak. Kíváncsi lennék mikor ajándékozna meg a T-com akár csak +1kb feltöltési sebességgel, ha az új 2.0 uTorrentet használnám? Ezzel azt fogja elérni a Bit Torrent, hogy később el fogják várni az új forgalomkorlátozó fejlesztéseket. Mert tuti fel fog merülni a dolog, mikor majd több millió euróért kellen hálózatot fejleszteni a szolg-nak. A harc volt a jó. Ha sok terméket fogyasztasz (adatforgalom), akkor többet lehet eladni. Vagyis magasabb értéken, nagyobb netet. Ők majd kikalkulálják hogy éri meg nekik, de mindig is ez ment. Az volt a torrentezők egyetlen fegyvere, hogy a szolgáltatóknak magasabb kategóriát jelentettünk, több pénzzel. Ha lesz olyan felhasználó, aki olyan körzetbe lesz, hogy folyamatosan "optimalizálva" lesz a nete, akkor tuti visszavált, mert nem tudja kihasználni. És a torrentezők erre nagyon is odafigyelnek. Bittorentéknek a mi érdekeinket kellene figyelni, nem a szolgáltatónak nyalni. Lobbizzon, vívja meg a harcát a telekom. Bittorenték meg kerüljék ki a szűrést.
  • formatuq
    #31
    szerintem nem lesz nagy sikere. nem kene minden baszat "agyon" optimalizalni es automatizalni.

    Ha tud jonni a cucc, akkor csak jojjon.
    ISP meg szepen upgradeljen.
    Torrent keszitoi meg hálózati forgalomkorlátozások megkerüléséről gondolkodjanak.
  • hdo
    #30
    Ma 1,5 GB-ot töltöttem le, és 9,6 GB-ot töltöttem fel ... 2,6 Mbitre fizettem elő, és _mindig_legalább_ 330 kilobájttal töltök torrentet ... falunet rulez!!! xD
  • Ahoy
    #29
    Titkosítás engedélyezése, és Erőltetve. Sajna ez sem sokat segít minden esetben. A feltöltést, ha épp nálad azt korlátozzák, pedig úgy lehet kicselezni, hogy egyszerre sok-sok torrentet leszedsz, és seedeled őket. Több torrentnél nagyobb az esélye, hogy talál egy olyat, ami maxon tud szedni. Sajna pár napja nálam ez is befuccsolt :(
  • bbenii
    #28
    Mi volt az a 2 beallítás amitöl elmúlt az UPC korlátozása?
  • Alexease
    #27
    Ugy kell szamolni, hogy 1 torrentezo ember mondjuk 20-30 masik "normalisan" netezo ember sebesseget fogja le. Ha azt az egyet korlatozzak, optimalizaljak, akor a tobbi 20-30 begyorsulhat;)
  • Alexease
    #26
    120/10-es Fiber Power csoda, torrent lefele 50k, felfele neha eleri az 1-2k-t;DDDDD A betarcsazos cuccnal azert egy fokkal jobb:) De nem sokkalD
  • phoenix1
    #25
    "... a szolgáltatók jelentős pénzeket spórolhatnak meg, ideális esetben pedig a felhasználók is jobban járnak, hiszen a hálózat tehermentesítése végeredményben a letöltési sebességek javulását eredményezheti."

    Hogyan javul az én vagy más letöltési sebessége, hogyha pl. másnak lekorlátozza azt pl. én kapom meg amikor felgyorsul elméletileg ami lassuláshoz vezet és nekem is lelassul? Remélem, hogy jól írtam. Ez azért nem igazán tiszta. :S
  • Ahoy
    #24
    Utorrent 2.0 használok titkosítással... kivételesen most Azureus Vuze-al toltam, és tényleg lehet a seeddel/azureussal volt baj, mert utorrenten most meg megy :/...Viszont a tényen nem változtat hogy a feltöltésem 5-10 Kbyte, néha felmegy 100-ra de vissza is esik. Szomszédnak is ugyan ilyen Fiber 15-öse van, loptam a wifijét, szóval ugyanez. :(
  • scarabeus86
    #23
    én utorrent 1.8.3-at használtam, 2 dolgot átállítottam és azóta "megszűnt" a UPC korlátozása, gyönyörűen töltök vissza 3 megával. Azóta megjelent az 1.8.4, az is ugyanolyan jól megy.
  • Ahoy
    #22
    Nem, terület szerint korlátozza, ahol nagy a torlódás. Ezt nem én találtam ki, hanem benne van a szerződésben amit aláírtam. Csak nem gondoltam volna ilyen durván. A másik bizonyíték pedig hogy 2 hétig még élt az ADSL kapcsolatom, érdekes hogy miért működött stabilan 100%-osan 24/7 ahogy átdugtam a kábelt.

    Az meg hogy észrevették, csak "szimbolikusan" értem, lehetséges hirtelen torlódást okozott, és ezért szépen az algoritmus meghúzta a határvonalat. Sajna nem egyedi eset
  • husi
    #21
    Észreveszik ??? persze ott ül valaki és csak téged figyel. Biztos nem a megosztással vagy hasonlókkal van a gáz..
  • husi
    #20
    TE komolyan gondolod hogy a UPC egyesével korlátozza az embereket, külön külön?
  • Ahoy
    #19
    Ma asszem most fogok szerződést bontani ezzel a getsziláda UPC-vel... 3 percig ment 1,3 MB/sec-el azaz full speeddel a letöltés, aztán "észrevették" és azonnal bekorlatozták ...de nullára... Azóta csak byte-ok jönnek át. Ez a magyar szélessáv 2009!
  • ntom
    #18
    ősi metálistenként ezen meg kéne sértődnöm, de nem teszem
    tőlem egy fél bitnyi trance se köszönt eddig vissza, az tuti :)
    peace
  • IMYke2.0.0.0
    #17
    ntom = akinek sok Trance zenét is köszönhetünk [FLAC, rapidshare...]?
    Mert akkor:
  • Ahoy
    #16
    Személy szerint én azt rühellem, hogy egyeseknél a UPC csak a letöltést korlátozza (pl 15 mbit helyett 5-6 jön le, viszont a feltöltést egyáltalán nem) Nálam viszont a letöltéssel nincs gond, (bár ha jobban utánaszámolok, ott sem pörgi a maxot ki)

    DE a feltöltést szinte 100%-osan korlátozzák! Most van vagy 15 torrentem, és pár óra alatt 11 mega ment csak fel. Ráadásul nem a sebességet korlátozza, hanem a kapcsolatok számát valahogy - így ha nincs aki egybe tudna szedni 200KB-al akkor 0-val megy. Nem vagyok passzív, sok peerem van, és kipróbáltam ADSL-el is, stabilan hozta a 200-at 24/7 ahogy átkapcsoltam.

    Ami igazsságtalan, hogy ugyanannyit fizetek mint a többi UPC-s, mégis valakinek nem korlátozzák, valakinek meg igen. Mocskos szemét banda, akkor korlátozzák mindenkinek egységesen.... Viszont még mindig olcsóbb és némileg gyorsabb mint a DSL.

    Szóval ezért kell vmi megoldás, torrentileg, remélem ezt az új protokollt nehezebb lesz szűrniük.
  • kvp
    #15
    "Az önszabályozás által csökken a letöltési sebesség -> a hálózat tehermentesül -> javul a letöltési sebesség (tehát nő); és ekkor kezdődik minden előlről. Érdekes."

    A tcp is ezt az adaptiv sebessegkorlatozast hasznalja. A lenyeg, hogy addig probalkozik fel es le modositgatni a felhasznalt savszelesseget, amig eleri a csomagvesztes nelkluli maximalis sebesseget. Igy ha egy uj felhasznalo lep be, akkor mindenki autokatikusan visszavesz annyival, hogy egyforman jusson mindenkinek. Ha valaki kilep, a kliensek elosztjak a felszabadulo szavszelesseget egymas kozott. A lenyeg, hogy igy a szolgaltatonak mar nem fuzodik anyagi eredeke a korlatozashoz, ami altal a szerzoi jogvedok egy fontos ervet veszitenek el a torrentek korlatozasara. A tcp protokolban ez mar alapbol benne van, csak ugy lehet valamelyest megkerulni, ha tobb parhuzamos szalat hasznal valaki. Udp eseten ilyen nincs, ott a programnak kell kezelnie a torlodast es a fejlesztok most pont erre tesznek kiserletet, meghozza nem kapcsolatonkent, hanem mind a teljes gep, mind a teljes helyi halozat forgalmat tiszteletben tartva.
  • ntom
    #14
    no meg a pár100 letöltött giga / kopf, ami a vinyón porosodik, és senki a büdös életben nem fogja megnézni :)
  • ntom
    #13
    Valahol azért van egy technológiai határa a sávszélnek, ezért kell korlátozniuk. És olyan szempontból tényleg ördögi kör, hogy ha mindenki divx-es avikat töltögetne, vg. röhögve bírná a hálózat, dehát most már az 50 gigás bluray image-k mennek, nincs az az infrastruktúra (jelenleg), ami ezt korlátozás nélkül elbírná.
    Még az sem lenne elég, ha minden háztartásba kihúznának 5 üvegszálat - iszonyat mennyiségű adat ez, iszonyat számítási kapacitás kell a routingolásához is.
    Az előfizetési csomagokban ezért nézem én is inkább a garantált fel/le sebességeket, nem azt, hogy hány megabitesként próbálják eladni.
    Tudom, hogy fontos a letöltés, de a valós idejű átvitel hadd legyen már fontosabb :) Ip tv, realtime adatátvitel (akár játékok) és tsai.
    Meg aztán, budapest tv is már csak webről fogható :)
  • who am I 7
    #12
    Attól a kibas*ott arány hajhászástól kapok agyfaxt mindig...
  • LacfY
    #11
    Csak bennem merült fel egy ördögi kör jelenléte???
    Az önszabályozás által csökken a letöltési sebesség -> a hálózat tehermentesül -> javul a letöltési sebesség (tehát nő); és ekkor kezdődik minden előlről. Érdekes. Bár nekem semmi bajom a 2.0-s µtorrentel.
  • ivjoe
    #10
    Olyan, hogy udp:// nincs. Az UDP szállítási protokoll, aszállítási rétegben foglal helyet.

    Amiről te beszélsz az az alkalmazás réteg protokoll-leírója. :)

    Szóval mint olyan az udp:// tényleg invalid url, ugyanis udp protokoll alkalmazás rétegben nem létezik.

    De javítsatok ki, ha nem így van.
  • Sanyix
    #9
    Fail, ugyanis a 2.0 betaban egy ideje elérhető, másrészt meg minden trackernek van tcp-s elérése is.
  • senoy
    #8
    Ettol fuggetlenul a 1.9+ -es uTorrent kliensek udp csomagokkal beszelgetnek. :)
    (Asszem (reszben) innen ered a uTP elnevezes)
  • tricky
    #7
    teljesen mindegy hogy milyen torrent letöltőket készítenek
    nálunk Szerbiában nem csak a torrentet korlátozzák hanem az egész netet
    ha töltök lefelé torrentet, ha csak böngészek ha csak egy egyszerű progit töltök le és nem torrentet hanem pl szimpla ingyenes vírus irtót a saját weboldaláról, akkor is csak a megnevezett érték felével tehetem ezt....

    szóval rajtunk ezek az újítások így se úgy se segítenek
    sajnos :(

    én utorrent 2.0 beta 16850 est használok, és jön ahogy a szolgáltatóm engedi, ennyi
    nincs bajom vele !
  • amitakartok
    #6
    Érdekes, új protokollt akarnak bevezetni? Pedig az uTorrent még UDP-t sem támogat (és a készítők szerint nem is fog)... Lehet, hogy ez valakinek nem mond újat, de kicsit zavaró, hogy a trackerek jó része nem elérhető uTorrenttel mert udp:// van az elejükön (ergo "Invalid URL").
  • JagFater
    #5
    Ezt én nem is értem. Én lassítsak, hogy a szolgáltatónak nehogy véletlen fejlesztenie, karbantartania kelljen? :-DD
    Hát ez kész...
  • Szefmester
    #4
    Nekem sem.. nekem a kapcsolatok a furcsák, van tracker amivel 2 embernek 600kval töltök fel, van olyan ahova 4 embernek 17kval..
  • Nonix
    #3
    "Torrentnél tök mind1, hogy fél órával később ér-e le"
    Nekem nem tök mind1 :)
  • ntom
    #2
    Annyi előnye azért lesz, hogy a szolgáltatóknak nem lesz indoka büntetni az extrém felhasználást, mivel úgyis akkor használod a hálózatot, amikor más "értelmes" adat nem halad át rajta. Torrentnél tök mind1, hogy fél órával később ér-e le, szemben azzal, hogy a szomszéd szobában lévő ember számára élvezhetetlenül szaggat a streaming, mert az egyik kollega éppen torrentezik.
    Ok, erre is van más megoldás, de épp arról van szó, hogy ez így nem jelent majd extra költséget/odafigyelést.
  • Nonix
    #1
    Én értelmezem rosszul vagy ez a felhasznélóknak semmi elönyt nem jelent csak esetleges lassulast ?