59
  • Sanyix
    #19
    fail, 1. van 720p-s br :) 2. lehet kicsinyíteni a képet 3. ne akard már megcáfolni azt a tudományosan bizonyított tényt, hogy bizonyos távolságon túl, és bizonyos képátmérő alatt felesleges 720p-nél több 4. Nem nagyítóval néztem, hanem nagyítással (tudod számítógép nevű, van ilyen funkció), uh szar kötekedés :) 5. egyébként ja, 1080p-ben több képzajt lehet megörökíteni :DD tökjó.

    "szted egy BD-n mibe van kodolva egy film? pontosan, H264-be."
    Ez is fail, eleinte mpeg2 volt...
  • hol9672
    #18
    Vagy majd ezzel, ha lesz

    5c0rp330n : 1920*1080 okés, hogy jobb, de az már mindegy, hogy bluréj lemezről megy a buli, vagy vinyóról/dvd-ről/usb-ről stb...
  • 5c0rp330n
    #17
    de sok itt a szakerto :D
    megmondjam kinek eleg a dvd minoseg? a vakoknak.

    #3: 1920*1080 vs 720*480 "szinte semmi"?

    #11: normalisabb helyeken 20 usd (~3800 huf) egy frissen megjelent BD. ha itthon tenyleg 7-8 ezerbe kerul, abbol 3-4ezer garantaltan a kereskedok zsebebe megy.

    #12: fail, nincs is "blu ray eredeti 720p". ami bluray, az 1080p-tol indul. ha pedig nagyitoval sem latsz kulonbseget, akkor a nagyitonak valoszinuleg nem a jo felebe nezel.

    #15: szted egy BD-n mibe van kodolva egy film? pontosan, H264-be.
  • ForRedGlory
    #16
    Akinek megvan hozzá a megfelelő televíziója és a hd lejátszója, azt egy nagyon látványorientált film, például egy Star Trek megnézése bőven meggyőzi hogy ez neki kell: katt
  • opeca
    #15
    H264-el kell DVD tömöríteni, oszt helló BR...
  • tyuklepes
    #14
    Na akkor valaki mondja ki a jelenlegi végső ítélete: érdemes átállni Blu-ray-re? Anyagiakat most nem számolom, mennyibe kerül egy üres lemez ... (nem burzsoáziából, hanem mert csak)
  • Sanyix
    #13
    úúú a kína tömegpusztítófegyver mellett már itt a japán is! Nyugati buziegyüttes másolat...

    Amúgy 19"-on már látszanak a tömörítési hibák, dehát a youtube az soha sem a képminőség csúcsa... Mondjuk lehet csak azért, mert flesben nincs deblocking, normál lejátszóban meg van.
  • Sanyix
    #12
    Fail, nézz utána milyen távolságból, és képátmérő mellett van értelme az 1080p-nek... tudod nem kell bedőlni a fogyasztói társadalom "minél több annál jobb" dogmájának.
    Másrészt annyira agyontömörítik, hogy szép kis összehasonlító képek vannak a blu ray eredeti 720p és a rippelt 720p összehasonlítására. Nagyítóval sem lehet különbséget találni egy jó release-nél.
  • tomcsa4
    #11
    Ez mekkora butaság, hogy az embereknek elég a DVD minőség. Akkor miért töltenek HD-t orrba-szájba? Már az előzetesek is csak HD-ban jók az embereknek (fiatalabb <30 éves generáció).

    Annyi, hogy egy új DVD film ára szinte mindig 5 ezer alatt van (általában 3 ezer), míg egy BR 7-8 ezer. Meg a hozzá tartozó lejátszó sem olcsó még, de ha lesz 20 ezer alatt, akkor gyökeresen megváltoznak a dolgok. Legalábbis én így látom.
  • readswift
    #10
    ehhez az is kellett hogy cd olyan szar legyen amilyen

    DVD-AUDIO pedig a mai napig nem szabvány

    szerintem a másolásvédelem miatt még egyszer mindenképp el akarják adni a zenéket
  • hol9672
    #9
    Legyen olcsóbb az irható lemez, és a készülék, legyen annyi, mint most a dvd, és akkor majd egyszerüen ez lesz ahelyett.
  • Cat #8
    Én a youtubeon belefutok néha HD videóba. Van ami olyan döbbenetesen jó minőségű, hogy 22"-es képernyőre kirakva is tökéletes. Ha ez lenne az alap mindenhol, és egy jó szolgáltatás lenne mögötte (kattra pár száz forintért lehet nagy választékból filmeket nézni) igencsak meggondolnám, hogy töltögessek e.

    Minőségre hirtelen példa (ne a katasztrófális zenét értékeljétek, hanem a felbontást, a képminőséget):
    http://www.youtube.com/watch?v=roughtzsCDI

    Persze ne felejtsétek el HD-re átkapcsolni, és teljes képernyőre kirakni!
  • Mike at home
    #7
    amint a LCD/OLED lesz a meghatározó a TV piacon, és a BR lemezket DVD áron adják, és lejátszót is kapsz egy tizesért, simán megveszik az emberek a BR-t a DVD helyett
    az más kérdés, hogy lecserélik-e a meglévő gyűjteményüket
    amikor a DVD megjelent, csak VHS volt, ami ugye már az állástól is tönkrement, a DVD meg nem
  • Mike at home
    #6
    szerintem meg csak árpolitika kérdése az egész
    ha annyiért adják majd mint a DVD-t, és a DVD-t szép lassan megszüntetik, simán lehet olyan népszerű
  • Glutamin
    #5
    Az emberek többségének még mindig bőven elég a DVD minőség. Sokkal fontosabb, hogy meg tudjak nézni több száz jó filmet, minthogy legyen a polcon néhány tíz HD film.

    nagyon próbálják erőltetni ezt a HD dolgot, csodatévével kombinálva, de az embereket meg nagyon nem érdekli ez már ilyen technokrata szinten.

    A VHS után a DVD maga volt a megváltás. (VCD/SVCD nem igazán terjedt el bár én azzal is elszórakoztam egy időben. VCD-s discmanem is volt!). Most viszont a DVD-hez képest összességében nincs akkora előrelépés.

  • zola2000
    #4
    Az online filmnézés? Az max kb 720p, agyon tömörítve, az csak kicsivel szebb mint a sima dvd, a blu-ray meg teljes 1080p, ami már valami, szerintem is a jövőben marad a dvd, a blu-ray, a mozi és az online filmnézés, is megmarad, régebben (1998-2006ig) a dvd azért lett akkora siker, mert gyakorlatilag nem volt ellenfele.
  • Komolytalan
    #3
    Felbontás növekedésen kívül nyújt valami mást is? A felbontás növelés kis felbontásoknál meghatározó lehet (pl 320x200 vs 640x480), de aztán ahogy finomodik egyre kevésbé látványos. A szinte semmiért meg nem ad pénzt az ember.
  • Mat666
    #2
    A Blu-ray soha nem lesz olyan népszerű, mint a DVD.
    Soha ne mond azt hogy soha.
  • mcganyol
    #1
    egyenlőre úgy fest, a sony nagyon drága pénzen megnyerte a formátumháborút és vele együtt a nagy semmit :)
    a Blu-ray 3D-szabvány az a 120Hz-es téma lesz, hogy otthon is lehessen 3d mozizni?
    mert arra valószínű tényleg elég sokan cserélnék a dvd-t. igaz ahhoz a tv-t/monitort is cserélniük kell, ami úgy már elég sok pénz.