12
  • Sir Ny
    #12
    élni olyan, mint egy orosz rulett.
  • Flang3r
    #11
    Tehát mégegyszer:

    [b] előre megfontolt szándékkal bojkottálom az összes adóköteles terméket (nemcsak a CD/DVD-ket) és bármilyen üzletbe bemegyek vásárolni, előre felhívom az eladó figyelmét, hogy ha nekem megpróbál számlát adni, akkor többet nem megyek oda vásárolni. Adózzon ezeknek a férgeknek az akinek 6 anyja van.
  • Flang3r
    #10
    rögzítsék csak a zárjegyes pereputtyukat és meg majd ezutánis a kínaiaktól fogok a piacon CD-t /DVD-t venni egy gurigával (50db) szarér-hugyér és megbízható minőségben , valamint elvből zárjegy nélkül és ha megpróbál számlát, vagy blokkot merészel adni, akkor többet oda nem megyek vásárolni... (elvből) és erre szánt, előre megfontolt szándékkal még fel is hívom a figyelmüket, az eladóknak.
  • Sanyix
    #9
    hát nem. Eddig csak az a bizonyos filipsz sárgulós cd-im haltak be 1 éven belül, ezen kívül több száz dvd és cd kibírta 2+ évig. Sőt a dvd-k jobban bírják. A 3 éves 40 forintos ridisc lemezek is lazán olvashatók, pedig az aztán nem márka.
    Viszont most mentegettem le az adatokat az igen ajánlott 2 hónapos seagate 7200.12-es szériájú vinyómról, mivel már 13 bad sectora van, több száz milliós raw read error, és többmilliós seek error... Egy régi samsung vinyóm is 2 évig bírta azóta a lemez eleje használhatatlan, mert hetente elszáll róla minden adat (viszont a vége jó, oda egy linux van telepítve).
  • [HUN]FaTaL
    #8
    Hát azért még mindig minőségibbek mint az optikai lemezek.
  • Sanyix
    #7
    szerintem nem. Amilyen minőségűek a mai vinyók... lassan egyszerhasználatosak lesznek. Vinyón adatot tárolni olyan mint az orosz rulett.
  • Lowosan
    #6
    Most mondjam azt hogy nem?
    Amúgy nem ismertem régebbi árakat, szóval így hogy leírtad ez tényleg elég gyors (csak bírják tartani az ütemet )
  • Gerygrey
    #5
    Ma terás vinyót kapsz 20-ért, tavaly ilyenkor még 500-640 körülit adtak ugyanennyiért, 3 éve pedig 200 gigást... Ez neked nem elég gyors árcsökkenés? :)
  • Glutamin
    #4
    Amíg ennyibe kerülnek nem is töröm magam. 40Ft egy DVD-R nagyobb tételben, ezt kell megugrani:D
  • grebber
    #3
    DL lemez is aránytalanul drágább mint a sima dvd.
  • Lowosan
    #2
    Inkább a winyóknál nézzenek körbe, hátha lejjebb megy az áruk!
  • Segal
    #1
    maradjunk annyiban hogy a mai napig piszok drága egy BD lemez még szürkeimportból is nemhogy matricásan tehát abszolút nem tartom kizártnak a dolgot. A másik kettő ára szerintem rendbevan