85
Nokia OVI a PC Suite utódja
  • Kerki
    #45
    értem. de nem feltétlenül kell gps a pozíciód meghatározásához. valahol hallottam már olyanról h a mobiltornyok alapján is meg tudja határozni a helyzetedet.
    na mind1, azért jól jöhet egy-két helyzetben a sima térkép is
  • davajdavaj
    #44
    Ahhoz, hogy használd a térképet, ahhoz igen, de ha tudni akarod a pozíciódat, meg ilyesmi, akkor kell a gps is!
  • Kerki
    #43
    Ha jól értem ehhez a nokia maps-hoz nem kell gps, elég az internet hozzáférés is ugye?
  • tasianasztazia
    #42
    Miről kéne gyakorlati tapasztalat?
    Én már használom egy ideje ezt az ovi-t a telefonom (5800) és igazából minden jól működik rajta :)
    Bár szerintem azért kell a 3G-s net, meg az állandó online lét ahhoz, hogy igazából ki tudd használni a telefon előnyeit. A Nokia Maps csodás fícsörjeit is csak akkor tudod kihasználni, ha van neted, szóval ez egy eléggé alap feltétel.
  • davajdavaj
    #41
    Hm, ha már több mint egy éve megy, akkor azért annyira nem lehet béta, vagy instabil. Ha már 2.0, akkor adok neki egy esélyt :)
    Jónak tűnik a megosztás, meg a térképek is. Gondolom a nokia maps-be lehet beimportálni a böngészőben készített útvonalakat, vagy valami praktikus megoldás van. Valakinek van már gyakorlati tapasztalata erről?
  • oregpapi
    #40
    Igazából ez a Nokiás Ovi már több mint 1 éve létezik. A kliens program a 2.0-ás verzió számnál jár, szóval szerintem ez elég bevált dolog, így megbízhatsz benne, mert eléggé kivan forrva.
  • davajdavaj
    #39
    Van egy rossz szokásom: csak olyan dolgokat szoktam használni, ami régóta bevált. Remélem ez is be fog, de én kivárok. :) a nyeremények miatt azért regelek.
  • junior07
    #38
    Davadaj azt én sem tudom, hogy meddig lesz életképes de installáltam és jól megy rajta remélem lesz hozzá frissítés is!
    Az ovin gondolkodom hogy installáljam-e?!
  • davajdavaj
    #37
    A kaspersky jó.
    Egészen igényes kis oldal, de nem tudom, mennyire lesz életképes hosszútávon.
  • junior07
    #36
    Tényleg egy mini a főnyeremény ez eddig fel sem tűnt! :)
    Ezért kockáztatnám a telefonom vírus mentességét!
    A kaspersky-t meg kipróbálom
  • oregpapi
    #35
    Persze, hogy belehet, hisz az okos telefonokon egy-kettőn Windows oprendszer fut, van is rá tűzfal, azt hiszem a Kaspersky Labs készített mobilokra is egy ingyenes változatot.
    Megnéztem az oldalt, látom egy Minit lehet nyerni, nem is rossz :)
  • davajdavaj
    #34
    Gondolom be lehet szedni dolgokat, de mobilra is van vmi firewall, nem?
    Amúgy az adatforgalomról meg most írták, hogy a hírk. hatóság alapelve, hogy nem lehet korlátozni. Kíváncsi vok, mi lesz ezzel a gyakorlatban.
  • junior07
    #33
    Igen nem kis nyeremények és igencsak szépek!:)
    A szolgáltatok csak törvénye keretek közt rögzíthetik a az adatforgalmadat! A nyílt wifi meg szerintem veszélyes nincsennek vírusoka mobilokra?Azon keresztül nem lehet beszedni őket?
  • Tankaranka453
    #32
    ohh megnyugtató... a kevesebb lehetne egyenlő a nullával:) de végülis ha nyerek, én bevállalom, hogy kapjak spameket. Egy kocsiért vagy telefonért ez a minimum.
  • oregpapi
    #31
    nekem is tetszik ez az ötlet amit Kaspersky felvetett, egyszer úgyis ez lesz a vége, mert ez a legbiztonságosabb.
    Tankaranka: talán az Ovi-n kevesebb lesz a spam, mivel az egy zártkörűbb szolgáltatás.
  • Tankaranka453
    #30
    Csak hogy szerintem arra nincs garancia, hogy senki sem fog visszaélni az adataiddal. Ezzel az ovis regisztrációval is... majd csak jönnek a spamok meg a barátai...
  • gfreak
    #29
    persze, én sem arra gondoltam hogy átutalásokat pörgessünk köztéri wifiről...persze technikailag megtehetnénk, de ki az a marha aki kockáztat? :D

    ez olyan, mint amikor arról van szó hogy eltörölni az anonimitást a neten, mindenki megadja az adatait...nekem ezzel semmi gondom nem lenne, és az elsők közt fogok beregelni a NAAAGY adatbázisba, amit tudják garantálni hogy az adataimmal nem élhet senki vissza...egészséges paranoia :D

    viszont az OVI szoklgáltatásainak bőven elég tényleg :D
  • oregpapi
    #28
    Mondjuk a nyitott WiFi a lehető legveszélyesebb, nem végezném mondjuk az átutalásaimat ilyen helyről. De pl ezeknek az Ovi-s szolgáltatásoknak megfelel a nyitott wifi is. Az egész jó, hogy pl a nyaralás közepén fel tudsz tölteni képeket és megtudod mutatni a barátaidnak.
  • gfreak
    #27
    külföldön meg még több nyitott wifi-t tudsz befogni, szóval nem fogsz csillagászati árakat fizetni, ha van egy jó telefonod, akkor nem fizetsz a netért :D
  • Tankaranka453
    #26
    Köszi, ezt jó tudni... Semmit sem tud már titkolni az ember, nincsenek is titkaink... És ez a szerződésben amit a szolgáltatóval kötök hol jelenik meg?
  • junior07
    #25
    Minden szolgáltató rögzíti a hívásaidat és az sms-eidet ha igazán szeretnék a telefonodon lévő adatokat is tudnák rögzíteni!!!
    Ettől kár félni!!!!!!
  • Tankaranka453
    #24
    De én nem szeretném, hogy az én dolgaim egy központi gépen fusson... Nem féltek, hogy bárki hozzáférhet majd ezután? Én ettől parázok...
  • oregpapi
    #23
    Hát ez a jövő, az erőforrás megosztás, ahogy ZR is írta, hamarosan nem lesz szükségünk okos telefonokra, mert minden program egy központi nagyteljesítményű gépen fog futni, így nem lesz szükség arra, hogy bonyolult számításokat végezzen a mobilunk. Nekem ez a jövő tetszik :)
  • junior07
    #22
    Ez igaz de mi a helyzet ha külföldön vagyunk és nem szeretnénk csillagászati árakért mobil netezni?Akkor is nagyobb kapacitású telefonmemóriára van szükség!!!!
  • gfreak
    #21
    pl. nem kell hatvan gigás memória majd az okostelefonba, elég lesz mondjuk 4, mert a többi cuccunkhoz bárhol, bármikor hozzáférhetünk online, fényképeinket sem kell tárolnunk, azonnal feltölthetjük a webes mappánkba...
  • Tankaranka453
    #20
    ZR,megragadtad a lényeget...
    lustaság és kényelem nagy úr!

    "Ez utóbbi valszeg hihetetlenül le fogja nyomni az eszköz árát, bár manapság a szoftverek sem olyan égbekiáltóan drágák." -> ezt hogy érted?? Elméletileg nem befolyásolhatja az árát, vagy nem?
  • ZilogR
    #19
    ejhh, tegnap óta nix hozzászólás...

    Ez az OVI olyasmi, h a Nokia sem akar kimaradni a webes tárolásos buliból?!?

    Olyan szép azt látni, hogy lassan tényleg visszaérünk oda, ahonnan indultunk: egy terminál és a központi gépen lógunk - de talán a time sharing csak nem jön vissza. A terminál kicsit átalakult, de a lényeg ugyanaz: nem helyben tárolok, nem helyben dolgozok, itt csak megjelenítek.
    Bár ez utóbbi még eléggé a hezitálás állapotában van: legyen-e a terminál "okos" - mivel a hordozható eszközök elég nagy teljesítményűek már, vagy legyen "buta" és csak amolyan megjelenítő funkciókat lásson-e el?!

    Ez utóbbi valszeg hihetetlenül le fogja nyomni az eszköz árát, bár manapság a szoftverek sem olyan égbekiáltóan drágák.

    Vissza az OVIba... Erre leszünk kényszerítve...
  • laszmark
    #18
    Pont ez volt a probléma egy másik fórumon, hogy egy egy srác nem tudta az összes albumát láthatóvá tenni. A fele csak privát használatra volt látható. Szóval biztosan lehet korlátozni.
  • berreg
    #17
    biztos van h privát és publikus. ilyesmi miatt sztem nem kell aggódnod!!
  • hapcikapitany
    #16
    Ezt a képmegosztást, hogy kell elképzelni?
    Feltöltöm a képeket, aztán azt mindenki látni fogja? Nincs valami korlátozásra lehetőség?
  • autoszimulator
    #15
    uncsi
  • berreg
    #14
    a MINI Cooperre ne is pályázz, magamnak akarom!!!!!:) már két ember nyert telefont is..
  • hapcikapitany
    #13
    Hát itt van egy két rövid leírás tényleg.
    Nem is tudtom, hogy nyereményjáték is van. Még egy ok a regelésre.
    Aztán majd szépen lassan megismerem.
  • berreg
    #12
    én mostezt olvasgatom, részletesen leírják mi is az az OVI.. elolvasom, aztán regelek.
  • laszmark
    #11
    Még nem fordítottak le mindent az ovi.com-on sajna. Pl. a regisztráció az magyar :) De a lényege az, hogy neten megtudsz osztani képeket videókat, közvetlen a mobilodról, akár útközben is. Vagy lementheted a névjegyzékedet és neten tárolhatod, meg van neki egy útvonaltervező része is, ahol megtervezheted az útvonaladat és letöltheted a képet a gépedre.
  • Jim Morrison
    #10
    Azt hittem a Nokia Ovi-t nyit meg :D
  • Thaison
    #9
    A gyártó honlapján csak angol nyelven találtam.
  • hapcikapitany
    #8

    Van erről valami magyar nyelvű leírás?
    Szeretnék megismerkedni vele :)
  • Promi #7
    Szoftver frissítés beépítve, térképeket tölthetsz le, stb. próbáld ki.
    Nokia Ovi Suite v2.0
  • berreg
    #6
    Promi, neked már van? mire használod leginkább? és mennyiben jobb mint a PC Suite?