45
\"Other band play, Manowar kill!\":)
  • Rotcsa
    #45
    Hail, hail, hail and kill! hail, hail, hail and kill, hail, hail, hail and kill!!
  • Rotcsa
    #44
    Yeaaaaaah!!!!!!!
  • artschi2
    #43
    Tegnap forró drótón adtunk hírt arról, hogy Manowar Pub nyílik Budapesten, és most eljött az ideje, hogy eláruljuk Eric Adams még nagyobb bejelentését…

    ...ami nem más, mint a szervezés alatt álló 2010 nyarán megrendezésre kerülő budapesti Manowar koncert!

    Sokak imája végre meghallgatásra talált?

    hardrock.hu
  • Rotcsa
    #42
    Köszi a tájékoztatást!

    Sajnos nem tudok menni..:(
  • artschi2
    #41
    Manowar: Dedikálás Budapesten!

    További infó itt:

  • Rotcsa
    #40
    Á, elcsesztem!
    Na, így már jó
  • Rotcsa
    #39
    Éppen Ericet hallgatva nem fogod a flaat kaparni kínodban, az biztos! :)

    [/flash]http://www.youtube.com/v/7D8DZIEzuyo&feature=related[/flash]
  • kakaoskalacs
    #38
    Jah az ének kihalt de helyette zseniálisan odabaszos témák vannak ,
    Én például nem is nezem mit énekelnek , nem az énekes hangaja szamit nekem hanem a zene .. (:
  • Daza500
    #37
    Privát Rocktörténet c. Műsorban mondták el Pokolgépék, hogy a mai metal zenével az a legnagyobb probléma, hogy az énekdallam már szinte teljesen kihalt belőle.
  • MerlinW
    #36
    Na igen a vinnyogós és a hörgős nem jó. Legalábbis én nem bírom. A köztes állapot jó. "Fél-vinnyogós" kategórában még Sonata Artica és Dream Theater magas színvonalat képvisel. Főleg az utóbbi.

    KISS-t ne bántsuk, a maguk korában nagyot alkottak. Ne felejtsük el, hogy 25-30 évvel ezelőtt más világ volt.
  • dronkZero
    #35
    Ja, arcfestést kihagytam, na az volt még überszánalmas, KISSszel az élen.
  • dronkZero
    #34
    Zeneileg semmi bajom Manowarékkal, egészen korrekt kis metált nyomatnak. Nagy ritkán hallgatom is őket.

    Viszont maga a powermetal, mint stílus, az ki tudja csapni a biztosítékot. Haverok közt csak "vinnyogós metál"-nak hívjuk, szerencsére ez nem jellemző a Manowarra. (Mondjuk többek közt ezért vagyok képes meghallgatni egyéb pm bandákkal ellentétben)

    Zimmer's Hole megragadta a lényeget ezzel a számmal azt hiszem:
    Zimmer's Hole - This Is Metal
    "I'm storming the castle
    I have my sword
    Metal" :D

    Szal addig rendben van, amíg zenélnek, de ez a "a metál harcosai vagyunk" életérzés valami rettentő szánalmas, a bőrcuccokkal meg kínai piacos műanyag kardokkal együtt...
  • MerlinW
    #33
    Őket is kb 20 éve hallgatom, jóságos. Rock élet rock magatartás:)
    Osztán Motörhead is fingom:)

    A Manowar és a heavy metalról csak annyit, hogy Manowae Halász Judit volt a korabeli Metallica mellett:)
  • Noodlee
    #32
    Ott a pont.
  • Rotcsa
    #31
    "azért szánalmas, mert huszonéve ugyanazt tolják "

    Igazad van, biztos jobb lenne, ha mondjuk a Mettalica átváltana hipp-hoppra, vagy a Back Street boys death metalra.....

    Vedd már észre magad, hogy amit mondasz egy baromság, mert ilyan alapon minden együttes szánalmas! Mégis mi a fenét kéne játszaniuk? Vagy általában egy metal-beállítottságú együttesnek? Kezdjenek el jódlizni, vagy mi?
    "egyszerű felépítésű, béna szövegezésű, idejétmúlt, de fogós, összességében primitív metálzene ez."

    Ami egyerű, az nem azt jelenti, hogy rossz. Az egyszerű ios lehet jó. Épp ettől.
    Az, h idejétmúlt... hát... nem tudom... mégis több tízezren mennek el egy-egy koncertre. Biztos több millió maradi ember van a földön igaz?

    De mondtam már, húzz el innen, ha nem tetszik. Ennyi.
  • Me0w
    #30
    "komolyzenét hallgatok, pajtás. fail."

    Jujj, es most hova szarjak?

  • Rotcsa
    #29
    Eric Adams-et pedig a legjobb Metal énekesek között tartják számon a kritikusok.
  • Rotcsa
    #28
    És ezek?
    Igazai zászlóvivő számai az együttesnek!

  • Rotcsa
    #27
  • Rotcsa
    #26
    Ócska számokat?
    Neked mi a minőségi zene? :)

    A Manowar játssza szinte a legtisztábban a heavyt!
  • Rotcsa
    #25
    Még hozzáfűznék ehhez valamit:
    "If you don't like metal, you are not my friend"
  • Rotcsa
    #24
    Nem mondtam, h utálom a Slayert. Nem hallgatom,mert nem az én ritmusom. :)
  • Rotcsa
    #23
    Hy all!

    Először is:
    Akinek nem tetszik az együttes image-e, stílusa, zenéje, mert valami egészen mást hallgat, vagy vagy nem hallgat már heavy metalt, mert úgy érzi ez csak 20-on éves fejjel volt menő, valamint nem tud közösséget vállalni az olyan "metál eszű", szerinte "buta" együtteseknek topicot nyitogatókkal, mint pl msstz, akkor az legyen szíves hagyja el a topicot!
    Biztos van olyan műfaj, amiben otthon érzi magát, menjen oda, írogasson oda, és hagyja meg ezt arra, amire való:
    A Heavy-t,Manowart kedvelőknek. Ennyi. Különben sem érdekel, hogy milyen önértékelési gondjaid vannak, msstz, a helyesírási hibáidtól pedig olvassa más.
  • qetuol
    #22
    uhh 1000 thnx
    van nekik több ilyen hasonló jellegű számuk? :D
  • Jimmyke
    #21
    Ez Rhapshody (of Fire) - Erians Mystical Rhymes című szám a Symphony of Enchanted Lands II albumból
  • zsgaby
    #20
    Himnikus magasztos lelkesítő
  • qetuol
    #19
    hali!

    ezt már írtam a "Mi ennek a számnak a címe?" topikba, de arra szartak rá. Úgy tudom, hogy ez a részlet egy Manowar szám eleje (bár ebben nem vagyok biztos 100%):
    capellendemo.mp3 - 1.59MB
    nem ismeritek fel véletlenül?
  • 0Fritz0
    #18
    Igaz, hogy a Manóvár egyszerű, de ilyen alapon az összes tuci-tuci mehet a kukába azzal a rohadt mosógéppel együtt.

    (És most térdre a metál istenei előtt!)
  • Terensz
    #17
    "hallgassa a manowart, aki akarja és fejezze be 20 évesen, mert utána már nem menő."


    Hoppsz, ezt elcsesztem... Már 32 vagyok, és még mindig örömmel hallgatok Manowar-t

    Igen, aszövegek egyszerűek, mint egy faék. A riffek sincsenek épp túlbonyolítva, de néha jólesik hallgatni. Ha pedig bonyolult zenére vágyom: rakok be egy kis Jethro Tull-t vagy Pink Floyd-ot.
  • Warton
    #16
    A Manowar tényleg egy vicc és elég ócska számokat játszanak, de itt van egy ami talán hosszabb távon is hallgatható.

    Remélem sikerül rendesen linkelni.

  • highlander15
    #15
    Egy számuk,a Die with honor tetszik,de aztán kifújt.
  • msstz
    #14
    a mondatomban nem volt benne a csak, tehát nem kizárólagosan csak azt hallgatok, hanem előfordul, hogy beteszek valami mást, persze ez ritka, ezért nem is tekintek magamra úgy, ahogy tekinthetnék, miszerint komoly/elektro/stb szar. metálból már évekkel ezelőtt kiábrándultam, csak magamnak sem ismertem el. többek között a nagy tudású, hozzáértő, egy holmi buta manowarnak topikot nyitó, METÁL AZ ÉSZ elveket valló emberek miatt is, akikkel képtelen voltam közösséget érezni és azt kérdeztem folyton: ez a metál/metálos bazdmeg? a válasz igen volt, undorított.
    node, hogy a mesét lezárjuk: hallgassa a manowart, aki akarja és fejezze be 20 évesen, mert utána már nem menő.
  • kakaoskalacs
    #13
    Ez Sajna a 80-as években még pont jo volt de manapság ilyet nyomni kicsit idejemult :\ Grindcore, Deathcore , Blackened death metal ezek az új mufajok sokkal nepszerubbek :) De nemrossz
  • gyepesjoint
    #12
    póver metállehet tudnak valamit
  • kiskorúbézoltán #11
    Ne bántsd má', csak valakinek akart tűnni... :)))

    Amúgy - szerintem - ért a dologhoz, mert ha megnézed a fogalmazását és helyesírását akkor látod, ha valaki, hát ő tudja mi primitív... :DDD
  • Ulvar
    #10
    amúgy nem hallgatom, csak egy két számot:

    Amit én hallgatok, az igénytelen, underground, és minden műfajban. (rap, hip-hop, thrash - heavy - black metal, rock, nemzeti rock, progressive trance, skate punk).

    Kívülről látom magamat, és látom a világot, és szinte minden műfajt érintek, akkor miről beszélsz ? :) Ne légy túl okos sose áll jól, hülyéknek :).
  • Ulvar
    #9
    :))) komoly zene:)
  • msstz
    #8
    komolyzenét hallgatok, pajtás. fail.

    azért szánalmas, mert huszonéve ugyanazt tolják és szikrája sincs annak, hogy azt gondolnák, hogy geci nagy vicc az egész, a hevimetál himnuszoktól kezdve a manowaros gumin át a sok nyelvre lefordított apa slágertől.

    egyszerű felépítésű, béna szövegezésű, idejétmúlt, de fogós, összességében primitív metálzene ez.

    persze vitatkozni minek azzal, aki ilyeneket hallgat? :) kívülről nem látja magát.
  • Ulvar
    #7
    A Manowar egy amerikai heavy metal/power metal együttes Auburnből, New York Államból. Az 1980-ban alakított együttes főképp mitológiai témájú, fantáziadús dalszövegeiről ismert. Több mint 9 millió lemezt adtak el.




    Kedvencem.
  • Ulvar
    #6
    Miért szánalmas? Azért mert nem TÜCTÜC? :)

    Nem gondoltam hogy nincs ilyen topic már, de most minden metál bandának nyitsz topicot Rotcsa? Megadeth, Manowar...mi jön ez után? :) Még jó hogy a Slayert utálod :)