44
DirectX10 Windows XP alá.
  • n3whous3
    #44
    aki noob, annál biztos, nálam érdekes módon stabil már fél éve
  • karikusz
    #43
    Szart sem ér a win7. 1 hét használat után úgy összeomlott mint a sicc..:(
  • stevenson1988
    #42
    de bővebben a témáról egy egyszerű fél perces google keresés után:
    A Windows XP/DirectX 10 mítosz nyomában
  • stevenson1988
    #41
    hát sufni DX10 van xp alá, de arról tudni kell, hogy valójában az OpenGL hasonló effektjeivel helyettesíti a DX10 specifikus effekteket (azaz erősen látszik rajta, hogy az minden csak nem DX10), ezért van az hogy az ilyen gagyi DX10 XP alatt megy DX10-re nem képes videókártyákkal is :)
  • Super Saiyan
    #40
    Ez szép hozzászólás. :) Köszi
  • MerlinW
    #39
    - 4850 DX 10.1-es, 1680-as felbontásban krájziszon és gétéán kívül semmi sem izzasztja meg maximális beállítások mellett. Persze illik hozzá egy normális 3Ghz körnékén ketyegő proci is.

    - Win7: 1-1,5GB RAM-al szépen fut. Ha elindítasz egy DX-et használó alkalmazást, felszabadítja a memóriát, kilövi az Aero-t, stb, gyakorlatilag ugyanannyi jut a játéknak mint XP alatt. W7-ben teljeen átvariálták a memóriakezelést, az hogy alapjáraton 1-1,5GB memóriát eszik - legalábbis ezt látod task manager-ben - nem jelenti azt, hogy már csak 2,5 van szabadon. Egyszerűen csak előrefoglal pár száz MB-ot az éppen aktív alkalmazások számára, így azok gördülékenyebben futnak, nem zavarva a felhasználót. Amint szükség van memóriára felszabadítja.

    Én Vista-t nem igazán használtam otthon, szakmám által tudom milyen, ismerem kívülről-belülről, azonban a hetest nyugodt szívvel ajánlom mindenkinek, még ha csak 1GB memóriával is rendelkezik a felhasználó.

    Emellett kiváló hibaelhárító rendszere van, szinte nincs olyan probléma ami a rendszer újratelepítését igényelné. Már érkeznek az egyre stabilabb meghajtók, a DX11-es játékok, stb.

    Nagyon kényelmes és gyors lett a Media Player, szintén gyors és sokoldalú a Media Center, stb. Ki kell próbálni, és utána véleményt nyilvánítani. Divatfikázás 10 éves kor alatt.

    Témával kapcsolatban pedig nem, nincs DX10 XP-re és nem is lesz. Ha lenne is, csak az MS tudná megoldani, hiszen az egész a 6.0-ás kernelen alapszik.
  • Evin
    #38
    Csak évek kérdése. Szerintem mire mindünknek meglesz a reuma, ez is elérhető technológia lesz.
  • toto2700
    #37
    hát ja :)
  • Cat 02 #36
    Renderelt kép, pfff. Ilyet az életben nem fogsz a játékban látni :D
  • [HUN]FaTaL
    #35
    Akkor te vak vagy ember. :D Szerinted a 9es képen lévő víz szebb/reálisabb?
  • SigS
    #34
    9-es szebb
  • [HUN]FaTaL
    #33
    Erre nyugodtan teheted a win7et.

    Játékfüggő, UT3 simán mehet pl. DX10ben. Más DX10es játékkal nem játszottam, mert egyik sem érdekelt. :D
  • Super Saiyan
    #32

    Felső DX9 alsó DX10
    cikk
  • SigS
    #31
    Sokak szerint a 9 és 10 között semmi különbség!
    Cáfolja meg valaki
  • Esplanade
    #30
    azt hittem legalább SDK topik
  • Super Saiyan
    #29
    ezzel a fostalicskával:
    Alap: GIGABYTE GA-MA770T-UD3P
    Proci: AMD Athlon II X2 250 3.00GHZ AM3 BOX
    Memó: Kingston 2048mb DDR3 1066Mhz
    VGA: HIS HD4850 512MB PCIE
    DX 10et vagy DX 9et használjak?
  • DeerHunter01
    #28
    ha DX 10-et akarsz akkor gondolom egy erősebb géped van.
    inkább tedd fel a windows 7-et


    am resident evil 5-öt nyomtam 1280-asba , dx10-be minden maxon, szaggatásmentesen futott.
  • Super Saiyan
    #27
    Mellesleg én örülnék a 30FPSnek, de a mostani gépemen még 1el se megy!! XD El se indul. XD Asszem lassan itt az ideje 1 új gépnek.
  • Super Saiyan
    #26
    30FPS már folyamatos mozgókép. :)
  • SötétBarom
    #25
    Nekem RESI5 Dx9 - 50fps avarage, Dx10 - 25-30

    :/
  • RAMyMamy
    #24
    nem véletlenül van már nero 9
  • SovereignX
    #23
    Gondoltam már én is Win7re de arról is olvasok ezt is azt is. Vkinek alaplapot nem szereti mert nem mai és kell BIOS frissítés - az enyém sacc 2 éves - vkinél nem mennek a programok. Torrent meg pl nero 7 amit emlegettek. Driverekel is lehet szívás. Ki mit mond.
  • [HUN]FaTaL
    #22
    Nincs mit. :D

    #18: Az egy optimalizálatlan szarrakás. :)
  • cherubim06
    #21
    Lehet, de nem érdemes, nincs látható különbség, viszont lassulhat a játék, illetve a meglévő diretcx9-ed lesz tele olyan hibákkal, ami miatt majd újra kell telepíteni az egész rendszert. Bár ez pont megfelelő alkalom lenne a Win7-re váltáshoz:-)
  • rumkola
    #20
    tehát nincs
  • reménytelen
    #19
    Először a magyartudásodat tegyük kiforrottabbá!
    Végett = céljából, és NEM a miatt elegáns verziója!
  • n3whous3
    #18
    ettől függetlenül nézd már meg, hogy egy gta iv mennyit eszik alaphelyzetben, 1 giga alatt nem úszod meg és ez csak medium grafika
  • Super Saiyan
    #17
    Nem mondtam, hogy értek hozzá. :D Másképp nem kérdeznék hülyeséget! :P De azért kösz az infót :D
  • n3whous3
    #16
    Nem feltétlenül, egy direkt dx10-re készített VGA architektúra némely esetben dx9 alatt rosszabbul teljesíthet, 10-en.
  • [HUN]FaTaL
    #15
    Ha van 2 giga ram a gépedben használható a rendszer játékkal együtt. Ismét a hozzáértésedről adtál tanút. :D A játékok gépigényénél nem a játéknak kellő memóriamennyiséget adják meg, hanem ami a gépedben kell hogy legyen, ha játszani akarsz. És nyílván az oprendszer akkor is fut ha játszol.. Amúgy Vista/Win7nek sokkal jobb a memóriakezelése mint az XPnek.
  • n3whous3
    #14
    hát kurvára, 1 giga ramot alapból eszik, namármost kényelmesen melyik játék eszik szerinted 1 gigát?
  • Super Saiyan
    #13
    itt nem sokkal változik, 1-2 FPS
  • Atys91
    #12
    hali mindenkinek!
    öö..csak egy kis infót szeretnék dx10ről..pl:dx9 alatt megy egy játék 50-60 fpsel...
    dx10ben ez csökkene?vagy miben kérne többett dx10??
  • Super Saiyan
    #11
    jó, de ha van pl, 4 giga ram a gépembe, 2 giga kell 1 játéknak, akkor épphogy elég lesz a ram? nehogymár xD
  • [HUN]FaTaL
    #10
    Miért nem indul semmi?:DDDD Imádom a hozzáértést.

    #9: 1,5-2gigával simán használható.
  • Super Saiyan
    #9
    az kéne még... mennyi ramot eszik az?
  • 5c0rp330n
    #8
    win7, es nem csak 10-ed, hanem 11-ed lesz.
  • tommygear
    #7
    #3
  • Super Saiyan
    #6
    Tehát, ha szépen akarok játszani, Vista kell, azon viszont nem indul semmi, amivel tudnék szépen játszani? ._.
  • BBencze
    #5
    Amúgy házilag modolt DX10 tényleg van XPre de az vagy vírus vagy nem működik.