65
  • readswift
    #1
    ...
  • roliika
    #2
    Naaa..nemis olyan drága..ésmég érdekes is. :))
  • roliika
    #3
  • passatgt
    #4
    "míg a "pinch zoom" már a Control billentyű lenyomását is igényli, így kissé bonyolultra sikeredett. "

    Ez nem a pinch zoom, hanem az egész képernyőt nagyítja, mint macbookon a ctrl + kétujj fel-le
  • hdo
    #5
    "A Magic Mouse névre keresztelt megoldás nem más, mint az érintőképernyőknél elterjedni hivatott multi-touch technológia ötvözése a hagyományos, mindenki által jól ismert számítógépes egerek külsejével."

    Itt megfogott.

    "Lássuk, mit is kínál az újfajta egér, amelynek használatához a Mac OS X Leopard 10.5.8 verziójára van szükség."

    Innen tovább se olvasom. Basszák meg a belterjességüket!
  • roliika
    #6
    Amúgy nem tudom mi lenne, ha nem basznák tele ezekkel a nyomorult flessekkel az oldalt. 50-60%-on meg a procim tőle...rohadjon meg aki ilyen béna flest készít...meg aki kiteszi.
  • Glutamin
    #7
    Érdekes dolog ez az új egér, de számomra nem szimpatikus. Elég az ha az egeret mozgatom, nem sok kedvem lenne még tapicskolni is rajta.
  • roliika
    #8
    Aszittem a firefoxxal van a baj..de nem...wazze jobb oldalt ez a sárga hátterű fless reklám zabálja a procit!!! Hogyaszarba lehet megengedni ilyen reklám berakását az oldalra???
  • BlackRose
    #9
    Érdekes de a négymagoson 25% a CPU terhelés még be nem csukom az sg.hu-t akkor viszont 1-2% a megterhelés... most nem kritika, de másik oldal is van nyitva amelyben van Flash (pl. Hotmail) és mégsem ugrik 1-2% fölé a terhelés... akkor most a Flash a hibás vagy esetleg valaki a hibás? :)
  • hdo
    #10
    Detto, én is lestem hogy miafaxvan, miért ilyen tetű a gépem. Opera block content szerencsére megoldotta! :)
  • hdo
    #11
    Nyilván az a vadbarom a hibás aki a flash-t csinálta, de valakinek ki is kellett rakni!
  • passatgt
    #12
    nálam is(snow leo) 30-40%-on megy proci...
  • hdo
    #13
    Pedig az már valami, ha mac-et is ennyire akasztja! xD Én éppen netbookról netezek, és nekem 100% volt mielőtt kiiktattam a flash-t. Katasztrófa, komolyan!
  • roliika
    #14
    A sárga baszás flash van szarul megcsinálva.
    Pörögnek benne a betűk meg számok vagy mik és erősen terhelik a procit.
  • dondore
    #15
    innovacijo
    varjuk a pc-s verziot

  • roliika
    #16
    De az a szép, hogy a főoldalon is betették ezt a nyomorék flest. A kezét eltörném aki ilyet mer átadni.
  • passatgt
    #17
    gondolom minden betű külön van animálva, és az terheli le, hiszen egyszerre megy kb 50 animáció, amit 1-el meglehetne csinálni:)
  • hdo
    #18
    Ja, meg minden sárga pixel, egymás mellett külön layeren van! xD
  • BlackRose
    #19
    http://www.engadget.com/2009/10/05/microsoft-research-shows-off-multitouch-mouse-prototypes/

    Amikor egy cégnél a hardver a fontos (Apple) akkor a time-to-market jóval kisebb mint egy cégnél akinél a hardver (és főleg az egér) csak olyan "mi is itt vagyunk" szerepet játszik. Valószínűleg rajtuk kívül (Apple, Microsoft) más cégek is ezt fejlesztik (egymástól függetlenül) és mégis aki előbb ért oda a szabadalmi irodába az kapja meg a monopol jogot... a többi meg mehet a fenébe a befektetéseivel... mért nem volt gyorsabb :)

    Persze a szuperzseni szuperszakik meg kijelentik, hogy A lopta B-től az ötletet vagy fordítva :)
  • [HUN]FaTaL
    #20
    Hogy a szarba lehetsz olyan hülye hogy nem használsz FF-hez abp-t?
  • Zsoltika 007
    #21
    Megy windowson is.
  • Zsoltika 007
    #22
    A világ már jó ideje így működik. Nem tudom feltűnt-e.
  • hdo
    #23
    Aha, akkor világosíts fel hogy hogyan futtatok egy mac szoftvert windowson, amibe konfigurálom? Lehet elkerülte a figyelmedet, de progiban kell beállítani hogy hány gombosként működjön.
  • Zsoltika 007
    #24
    Ahelyett hogy itt okoskodtál volna már rég megnézhetted volna az apple.com-on.

    PC System Requirements

    PC with an available USB 1.1 or 2.0 port
    Windows XP or Windows 2000
    Works with standard input driver included with Windows XP and 2000. No additional software required
  • Zsoltika 007
    #25
    Hopp ez a vezetékesé. De úgyis lesz ez windows-ra is pár héten belül mert a bootcampről senki se fog lemondani emiatt.
  • hdo
    #26
    Ezt benézted. Minek kellene neki USB ha bluetooth egér? Még ha külön a bluetooth adapterre gondoltak, akkoris hülyeség, mert bluetooth egérhez nem mellékelnek bluetooth adaptert. Amúgy meg nem találod kissé gyanúsnak hogy OSX-en külön progi kell neki, windows meg natívan fogja támogatni?

    Amúgymeg nem tudom honnét szedted ezt a rendszerkövetelményt, de a linken ami a cikkben van ez szerepel:

    System Requirements
    Bluetooth-enabled Mac computer
    Mac OS X v10.5.8 or later with Wireless Mouse Software Update 1.0
    Existing keyboard and mouse for setup

    Sehol nem említenek Windowst!
  • hdo
    #27
    Na igen, ez egy jó érv, hogy miért csinálhatnak hozzá a jövőben windows kompatibilis programot.
  • osztmivan
    #28
    Nem új dolog ez.
    Nagyon régi találmány.
    Csak nem így hívták.
    Hanem.
    zongorának
  • asysoft
    #29
    Ez valóban érintéssel működik, ahogy a Multi-touch elnevezés sugalmazza?
  • passatgt
    #30
    ja
  • passatgt
    #31
    de az egész egy nagy gomb, szóval bárhol be is lehet nyomni
  • HöfEE
    #32
    Valamiről senki nem beszél. Milyen lehet a fogása? Mert így ránézésre katasztrofális.
  • coolbboy83
    #33
    Ki kell próbálni ! aztán majd kiderül. Nekem ránézésre nem jön be, pedig Mac user is vagyok.
    A Mighty egeret nem szerettem, az előzőeket igen.

    Agépek nagyon állatok lettek megint viszont, főleg az iMac.
  • asysoft
    #34
    Ja, hogy az egész lenyomható, mint az újabb MacBookok touchpadje. Ez a megoldás eszembe sem jutott...
  • who am I 7
    #35
    Mikor jön már a holo-controller?
    Unom az apple parasztvakításait remélem a következő qva nagy újításuk a multitácskéjbórd lesz.aztán jöhetnének a multitácstávírányítók és multitácsbabakocsik
  • who am I 7
    #36
    Nekem is felugrott...összevissza ugrál 0 és 20% között a terhelés, ha ezsgén vok....meg a vaterás paliklaci fejű csaj még nagyon el van találva
  • B0nFire
    #37
    Höhö... Ez jó!

    Bizony, bizony. Egy bizonyos műveletszám fölött már bizonyítottan nem használják ki az emberek a műszer bizonyos funkcióit.

    Sokan még arra se jöttek rá, hogy jobb gombbal Windózban előjön a helyi menü, pedig nem mostanában vezették be.
  • B0nFire
    #38
    Nem tudom, mit kell itt sírni a buzi flessek miatt! Az Adblock Plus ilyen szinten letisztítja a képernyőt.
  • Griphons
    #39
    Ez nagyon jó. Remélem kijön hamarosan winfosra is, mert csak ezért nem váltok mac-re.
    (valakik úgyis megcsinálják hamarosan)
  • FlyingV
    #40
    már megint egy olyan 'szakértő' beszél, akinek jobb helyen szót sem adnának :) Próbáld ki egyszer, hogy MAc-en milyen hasznos képességeket kapsz egy multitouch trackpaddel, aztán lehet emgváltozik a véleményed.. Most attól függetlenül, hogy kinek jön be az Apple rendszere/hardvere, kinek nem, annyit bizony el kéne ismerni, a multitouch gesture-ök igencsak leegyszerűsítik a rendszer használatát.

    Azt meg tényleg nem értem, hogy ha valaki csak képen látott Apple termékeket, de szidja, mermindenkiaszonnyahogyszar, annak ebben mi öröme van.. Ja persze biztos azért nem értem, mert Stívdzsobsz kimosta a sznob, lenézős agyam kalgonittal meg tomikristájjal..