28
  • roliika
    #28
    Ó. Ilyen színvonalas hozzászólásomra, nem gondoltam, hogy reagálsz. :D Köszönöm!
    Na ezt a drm-es cuccot kipróbálom.
  • kvp
    #27
    "Majda 8-asnál ha minwin magot kap, meg mégjobb lesz a memó kezelő, ütemező, meg mindenszar"

    A memoriakezelo most is jo, csak ki kell kapcsolni a drm rendszert es a memoriatitkositast. Igaz hogy elveszik a nativ hddvd/bluray lejatszasi lehetoseg, cserebe gyorsabb lesz a gep es mennek a tort filmek. Az utemezo parameterezheto, ezt erdemes kezzel atallitani, de csak akkor ha a minimalis cpu alatti geppel akarjuk hasznalni a butitott valtozatot, pl. a 32 bites nem prof/enterprise/ultimate win7-esunk van. (az msdn-es visual studio csomagban van hozza a program)

    Egy 64 bites gepen a teljes valtozat, 1 GB alap rammal a rendszernek, legalabb 2-vel a programoknak es 1-el a video alrendszernek (osszesen min. 4 GB), tovabba a kepernyofelbontas szerinti extra video ram-al es megfelelo videokartyaval mar stabil is meg gyors is. Nem kell gyors videokartya csak legyen benne legalabb 1GB ram, mert nem a renderelo teljesitmeny a fontos, hanem az ablakozorendszernek a szabad buffer ram. (1600x1200 eseten futo alkalmazasonkent min. 16 MB video ram kell, ezen felul jon minden tenyleges felhasznalas, idealis esetben tegyunk felre 512MB-ot a rendszernek -ez 64 ablak- es ennyivel legyen tobb video ram a gepben mint xp alatt) Vagy kapcsoljuk ki a 3d-s ablakozorendszert.

    ps: A 64 bites win7-esben mar miniwin kernel van, csak jopar mai cpu nem tudja futtatni a virtualis modot. Ha megy win7 alatt az xp mod, akkor mar jo.
  • roliika
    #26
    Fene a floodos formád nekedmeg. :DD

    Deamúgy ja.. XP gyorsabb ez igaz..viszont fél év elteltével igendurván belassul, és 1-eseknél meg újrakell húzni az egészet, mert olyandurván szétküldik a renccert.

    Ebben jó a win7...picit lassabb mint az xp már indulásnál, meg kb kétszeres a rendszerigénye..ámde ezt stabilan tudja tartani..tapasztalatból mondom, pedig szoktam kínozni szerencsétlen fejlesztő lévén..ésmég kékhalált sem sikerült kifacsarni belőle ami igen nagy szó!

    Szóval jóeza renccer.. Tescós gépen is elketyeg, és nmekell havonta újrahúzni, mert mindenféle tisztogatóval buzerálni...egyszerűen csak...működik.

    Majda 8-asnál ha minwin magot kap, meg mégjobb lesz a memó kezelő, ütemező, meg mindenszar, akkor lehet a 8-as téllegjobblesz...de lehet ám simán hogy elcseszik valamivel, és lassabb lesz a 7-esnél is, meg instabilabb..kitudja.
  • Flang3r
    #25
    Hajrá Android !

    A Windowsból pedig a 8 majd talán megint jó lessz...
  • caprocorno
    #24
    Szerintem meg nyugodtan lehet rajta regnyt is írni:) különben a megjelenített betűk méretétől eltekintve a jobbak tudnak mindent amit egy normál noti, ezt viszont kompenzáljáűák a ledes kijelzővel, ami hiába kisebb, sokkal élesebb, és teljesen használható. Már megfigyeltem, hogy minidg azok fikaznak itt dolgokat akik képről látták csak. Arra is rájöttem, hogy nem érdemes vitatkozni, mert a fanok jönnek egyből 5-6 nickről, és természetesen támogatják önmaguk véleményét. Nekem is van eee-m, és igenis hasznos, használható, és jó!
  • Flang3r
    #23
    pont jo hogy vegre a monopolhelyzetben levo, Viszta ota szandekosan g*ciskedo Majkemszaft tokeit vegre alaposan es tobb iranybol megszorongatjak es vegre -az XP utan- ujra 1 jo operacios rendszer megirasara kenyszeritik...
  • narumon
    #22
    hát regényt nem irok rajta de egyébként teljesen jól használható a billentyűzete. Mi a bajod vele?
  • Flang3r
    #21
    a gep fizikai paramereteit tekintve azonos az ASUS EEE 1000 nehany gepevel... kivancsian varom az Android PC-s verziojat.
  • mousee
    #20
    Haverom EEEEEEEEEEPC-je volt nálam kb 1 hónapig. Megtanultam 1 kézzel gépelni :D
  • Rexhawk
    #19
    60 dollár a 6 inches E-ink ára
  • [HUN]FaTaL
    #18
    Csak gépelni nem lehet rajta rendesen. :D
  • [HUN]FaTaL
    #17
    A kijelzője meg e-ink, amin lehet olvasni sokat, ezen a szaron meg nem. Arról nem beszélve, hogy ennek mekkora is a súlya?
  • narumon
    #16
    Mondjuk aki nem akar dögnagy laptopot cipelni? Nekem van 15" normál notim is, de van mellette egy 10" Asus EEEPC, tárgyalni mindig az utóbbit viszem hisz feleakkora mint a noti és fele olyan nehéz, és mégis tud mindent ami munkához kell.
  • narumon
    #15
    Ez egy sima EEEPC, azt telepitesz rá amit akarsz miután megvetted. Felraksz egy ubuntut oszt kész.
  • DjDano
    #14
    Ki az aki ennyi pénzt kiad egy ilyen gyenge laptop light editionért?
  • kvp
    #13
    Az igazi kerdes az, hogy ez a netbook ujratelepites nelkul engedi-e a shell hozzaferest? Mivel alapvetoen linux van alatta, ezert egy gcc-t siman fel lehetne tenni, sot ha nagyon akarja valaki, akkor egy x szerver indithato lenne az android ablakozon belul (lasd: cygwin-x windows-on), es akkor a nativ x-es alkalmazasok is mennenk, pl. a firefox vagy az open office. A lenyeg, hogy mivel pc-s hardverrol van szo, ezert a gepnek mindent tudnia kellene mint amit egy atlag linux-os pc tud.
  • Ahoy
    #12
    Haggyadazt' kb minden hsz-be mindenkor bele szokás itt kötni :) Amúgy egyetértek, pofátlanul drága... Maximum 20-30 rongyot pengetnék ki egy ilyenért, vagy akkor már tényleg a netbook - vagy amire már régóta fáj a fogam, egy Atom alapú olcsó tablet pc. Sajna egyelőre nem találtam még ilyet. Azt a 4K-s IQ-phonet viszont láttam már, és az karakteres e-ink volt, ujjnyi vastag betűkkel kb :D Gondolom biztosan egyszerűbb gyártani mint az e-readereket.
  • roliika
    #11
    Csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy itt ez a kis gépecske olcsón..és az extrahasznot hozó gépek gyártói picit kapjanak már a fejükhöz.

    Pl ilyen a Sony az Apple, és még sokan mások. Ez olyan dolog, hogy veszel egy Nokiát 60 000-ért, és veszel egy Sonyericsset 35-ért. A két teló dettó ugyanazt tudja, de a poén, hogy még az elektorinka és a gyártó üzem is azonos...a kérdés, hogy miért adnak valamiért többet az emberek, mikor olcsóbban is azt kapják, vagy jobbat.
  • roliika
    #10
    Ácsi hé! Nézd már meg, hogy mennyi egy e-papír meg egy TFT, vagy oled kijelző!
    Nem drágább az e-ink! Motorola F3-ban is ez a kijelző van! Az egész telefon 4000Ft, úgy, hogy van rajta hasznuk!

    Ezeket az e olvasókat kizárólag az üzleti érdekek árazzák be. És jó látni..örömteli, hogy 70 000ért xpvel és egy..hát másodlagos oprendszerrel ellátott gépet már lehet kapni, és júzer eldöntheti, melyiket szeretné használni...szerintem igen jó és díjazandó ötlet.
  • Ferrer
    #9
    A piac dönt mindenről.. De ha nem lenne piac, nem tartanánk most itt se.
  • Darth Sith
    #8
    ez elég egyszerü. vissza kell hozni a gyártási és fejlesztési költségeket. amikor ezek már naggyából kinullázódnak és megnő a kereslet is (sokan megismerik, marketing hatása kezd elterjedni) akkor kezd csökkenni az ára.
  • BCS pixel
    #7
    már nem azért, de minden új dolgot drágábban adnak, pedig egyre kevesebb anyag van bennük, ezen elég röhejes morgolódni
  • BCS pixel
    #6
    na jól félre írtam egy két szót, szóval, az e-book olvasókon nem egy megszokott lcd monitor van, és nem is egy olyan lcd, ami tudásban vissza van fogva

    hanem teljesen más technológiájú monitor van benne, kb. semmi köze az lcd-hez, ezért drága még
  • roliika
    #5
    Igen. E-ink kijelzők fillérekért. Épp ezért mondom, hogy azok viccesen olcsón előállíthatóak, mégis többért adják mint egy noti..van bőr az arcukon.
  • BCS pixel
    #4
    a számtalan hasonló hozzászólásából úgy látom sokaknak nem jutott el az agyukig, hogy a mostanában megjelenő, e-bookolvasók teljesen más fajta monitorral rendelkezzek

    egyrészt nagyságrendekkel kisebb a fogyasztásuk, és napfénynél is olvashatóak, továbbá csak is akkor fogyasztanak energiát, amikor meg kell változtatni a képet
  • roliika
    #3
    Hát szerintem meg nem ne is haragudj.
    Nézd a futtatható szoftvereket.. az ebook kijelzője se nagyobb ennél.. az elektronikája meg ennél viccesen egyszerűbb.
  • [HUN]FaTaL
    #2
    Aztán próbálj meg ezen könyvetolvasni.

    1kg gyémánt is többe kerül mint ez a netbook aztán mégsem tud az semmit. Idióta összehasonlítás.
  • roliika
    #1
    Hmmm...natessék..350 dolcsi...durván 70 000Ft idehozatni postával...és mégse 400 dollár mint a sony fantaszikusanszurperjó és olcsó pdf readere..ez mintha picit többet tudna.