48
Jeff Dunham: amerikai hasbeszélő és humorista.
  • w77d
    #8
    én az összes Dunnham előadást megnéztem, plusz még van DVD-n speciális karácsonyi kiadásom is. Egyszerűen egy világklasszis a srác! a legnagyobb!!!
  • Tyler1
    #7
    ez kurva nagy ilyet még még még :D:D:D:D
  • geo91
    #6
    ja értem!
  • Sickness
    #5
    :D
  • Legend Killer
    #4
    szólt Kandurex, hogy pakoljam át a tv, mozi, dvd részbe. akkor töröltetem is azt vele, hogy ne legyen galiba.
  • Legend Killer
    #3
    nekem ez a kedvencem:

    Jeff Dunham.a04/10_Az őrület szikrája

    ezen a részen szétröhögtem magam.
    nálam bábuk közül Walter rulz és utána Achmed a nyerő, őt is megkedveltem. de nálam Walter visz mindent :D.
    és az a bombás poénja, ááá! :D
  • geo91
    #2
    hmm?
  • Legend Killer
    #1
    From Wikipedia.

    Életrajzi adatok
    Születési név Jeffrey Dunham
    Művésznév Jeff Dunham & Walter
    Született 1962. április 18. (47 éves)
    Egyesült Államok USA, Texas, Dallas
    Házastárs Paige Dunham (1990 óta), 3 gyermek
    Pályafutása
    Aktív évek 1990-es évek eleje–napjaink
    Honlap Honlap


    Jeff Dunham (szül.: Dallas, 1962. április 18.) egy amerikai hasbeszélő és humorista. 1998-ban megnyerte a legviccesebb standup humorista kategóriában az American Comedy Awardot. 1962-ben született a Texas állam beli Dallasban. A Baylor Universityn végzett, utána rengeteg fellépése volt, beleértve a 2003-as Comedy Central beli szereplését is. Szokásos bábjai között megtaláljuk Peanutot (magyarul Mogyiként emlegetik), a veterán katonát és megfáradt öregembert megformáló Waltert, Jose Jalapeñot, aki egy paprika fejű mexikói pálcára tűzve, valamint ott van még Achmed, a halott terroista és Melvin, a nem mindennapi szuperhős. Az első DVD-je Vita önmagammal (Arguing with myself) címmel 2006 áprilisában jelent meg. Ezen az előadáson Melvint és Achmedet két másik báb váltja: Sweet Daddy D és Bubba J. 2007-ben jelent meg az Az őrület szikrája (Spark of Insanity), melyet a washingtoni Warner Theaterben vettek fel.

    A bábok

    * Peanut (magyarul gyakran Mogyiként emlegetik), egy „woozle” (a Micimackóban szereplő kitalált lény, a magyar fordításban menyét [aki elhozta a menyét])
    * Walter, a mindig morgó vietnami veterán elnökjelölt
    * José Jalapeño (egy pálcikán), egy beszélő jalapeño (egy pálcikán)
    * Bubba J., a sör és NASCAR rajongó
    * Achmed, a halott terrorista
    * Melvin, a szuperhős srác
    * Sweet Daddy D, Dunham „menedzsere”

    Filmjei

    Eddig Három saját filmje jelent meg:

    * Jeff Dunham: Arguing with Myself (Vita önmagammal) – 2006
    * Jeff Dunham: Spark of Insanity (Az őrület szikrája) – 2007
    * Jeff Dunham:Very Special Christmas Special – 2008

    Ezek hanganyaga CD-n is megjelent. Továbbá házigazdája volt a Comedy Central Presents 2003. július 18-as adásának (7. évad 22. rész), miután közreműködött Joey Kolánál mint író az előző részben. Többször vendégszerepelt televíziós sorozatokban, és feltűnt a Delta Farce című filmben.

    Magánélete

    1990-ben vette el feleségül Paige-t, akitől három lánya született: Bree, Ashlyn és Kena. A Dunham családnak van három kutyája is: Bill – Golden Retriever, Jake, Darby valamint kettejük kölyke Rusty – csivava. Dunham-ék és kutyáik jelenleg Los Angeles térségében élnek.