60
Minden az egyetemről
  • cmsworld
    #1
    Itt szeretnék tanulni, ezért várom ide volt/jelenlegi hallgatók véleményét az egyetemről.
  • Lacee86
    #2
    Attól függ, milyen szakon akarsz tanulni. Én építészmérnökin vagyok, hát az magyar viszonylatban nem rossz (sztem BME után a 2.). Szivatják az embert eléggé, de hát ez minden komolyabb szakon így van.
  • JohnnyNapalm
    #3
    a győri?
    az engem is érdekelne
  • cmsworld
    #4
    Igen, a győri egyetemre gondoltam.
  • bosco05 #5
    Az emberek normálisak, infón szopatnak mint állat, de a TO-s néni rendes :)
  • tobias88
    #6
    Én jelenlegi vagyok, az egyetem már azt szeretné ha volt lennék, sőt elvileg már végzett volt lennék, de jelenleg is jelenlegi vagyok, ugye értitek?

    Jah, ez természetesen az infós Sliderképzőre vonatkozik!
  • Sadist
    #7
    Persze hogy értjük, egyszerűen megbuktál, és csúszol pár évet :)
  • flashpointer
    #8
    inkabb kétszer mint egyszerse ;D
  • Beni521
    #9
    engem az infó szak meg ez a crytek hungary-s játékkészítés dolog érdekelne... jár valaki oda?
  • werkfilm
    #10
    jah kaptunk crysis 2 beta kulcsokat, nem rossz game
  • DopeBob
    #11
    én 2 éve végeztem infon, akkor még pascalt oktattak meg turbócét mindenki vonja le a megfelelő következtetéseket a szinvonalrol :) A TOs néni tényleg nagyon aranyos, ha még mindig Reni van :)
  • SrAta
    #12
    feltúrták a parkolót és elfalazták a főbejáratot:)
    Bent szép:)
    Bár én csak fogok egyetemre járni
    Jelenleg:(Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai... Győr)
  • N1ggA
    #13
    az Ybl Miklós az jó építészeknek?
  • bosco05 #14
    igen még a Reni van :) , legalábbis mikor tavalyelőtt eljöttem még ő volt :P . Amúgy azóta már normálisabb az infó. Van Visual C, C++, Java, meg minden szar.
  • jhetedikj
    #15
    Jaja meg a hidat is végre elkezdték csinálni, kocsival egyszerűbb lesz Révfaluba jutni nem kell megkerülni az egész várost.

    Nekem unokatesóm járt ide jogra 1 évig,de az neki nem jött be és inkább felment Pestre. Pár haverom van még mérnökinfón meg a közlekedésmérnökin, de őket szívatják rendesen azt mondják.:D

    Amúgy ez miért az általánosba lett nyitva?
  • tobias88
    #16
    Nem valami nagy szám az sajna , főleg hogy prog 3ra épült, ami sima java, de annyira sima, hogy while meg do while ciklust magyaráz ez Sziraj a könyvében!
  • tobias88
    #17
    Bizony, szétk..... mindent, meg se találtam a bejáratot először! Reni van amúgy még mindig, de nem is vaj, hiszen fiatal, így ért mindenhez! Amúgy c++ nincs, mivel sziray szerint java sokkal objektum orientáltabb (igaz), de nem sokkal jobb ugye... Sima C-t amúgy első félévben oktatnak, de ott is inkább windowsos felületen már
  • Yulcsa
    #18
    Jó ötlet volt a topiknyitás szerintem! Én közgázt tanulok, most vagyok 2. éves. Hát-hát... Nem könnyű!
  • tobias88
    #19
    Az a mondás járja amúgy egyetemen, hogy ha valakinek nem megy az infó, átmegy közlekre, ha már a közlek se megy neki, akkor irány a Műszaki menedzser szak ingyen diplomáért
  • Lacee86
    #20
    Műszaki menedzser, az aztán a szak! A "diploma" még a s*gged kitörlésére sem jó, mert túl kemény a papír.
  • tigeroo
    #21
    azért ottis kemény a fizika meg a statisztika...
  • tobias88
    #22
    Náluk van 4 nehéz tárgy, infón meg 40...
  • Lacee86
    #23
    Na jah, lehet h van pár kemény tárgy, a többi meg lazulás. Amúgy meg annak mi értelme, h tanulsz egy kis építészmérnöki cuccot, egy kis gépészt, egy kis villamost egy kis mittoménmég mit, egy kis menedzsmentet stb.? Mindenből egy kicsi, aztán éppen nem értesz lóf*szhoz sem. Sajnálom ha vkinek ez nem tetszik, de ez a véleményem erről a szakról...
  • tobias88
    #24
    Ez a puszta igazság, és elvileg nekik kell kapcsolatot létrehozni a diplomások között, ami egy vicc...
  • bosco05 #25
    most nemazért de szerintem az egyetem olyan gyakorlatiatlan, hogy hasonlatot is nehéz találni rá. Én most az egyetem után technikusit kezdtem el és csak lesek (ipari elektronika). Ebben benne van minden, PLC, nyák tervezés, nyák készítés, kábelezés, vezetékezés, vezérlés, szabályozás, digitális technika, analóg áramkörök, minden amit akarsz. És nem úgy, hogy valami öregember elmeséli, hogy látott ilyet, hanem gyakorlatias. A motorokról nem csak ódákat zeng egy tanár a 400-as előadóban, hanem elmagyarázza, megértjük és utána be is kell kötni, meg hibaelhárítást végezni, minden. Kiváncsi lennék egy egyetemet végzett Villamosmérnök, mennyire tudna ebbe beleszagolni (eddigi tapasztalataim alapján nagyon nem...). Persze kell az egyetem is, hogy megbecsült tagja legyél kicsiny társadalmunknak, de gyakorlatilag azt lehet elérni vele, hogy kétszer olyan nehéz munkát találni, mivel itthon túlképzés van. Jó gyakorlati szakembert, aki tudja is mit csinál, nem csak az elméletét, pedig alig találni. Én mindkét lépcsőt megjárom , technikum és diploma, de előbbivel többre fogok menni az életbe azt már most látom... Diploma max arra lesz jó, hogyha valahol látják, hogy jól dolgozom és isten is úgy akarja akkor esetleg a vezetői állásokat is be tudom majd tölteni, mert lesz hozzá papírom, egyébként meg szart nem ér az egész.
  • QuippeR
    #26
    azért érdekes, hogy pont a villamosmérnöki szakkal kapcsolatban mondod ezt, mert tesztmérnöknek bármelyik értelmes, angolul beszélő frissdiplomást felveszik, olyan fizetéssel, amit egy nem diplomás alkalmazott esetleg nyolc-tíz év releváns tapasztalattal érhet el.

    egyébként én műinfón végeztem, négy és fél év alatt a hároméves fősulival. néhány volt évfolyamtárs valóban a közlekedésmérnöki meg a műmenedzser szakokra távozott, de a legtöbben egyszerűen csak elhagyták az egyetemet. amikor én kezdtem 400 embert vettek fel a szakra, és mikor végeztem, 20-25 ember államvizsgázott. tehát nagyjából évi 40-50 ember végezhetett műszaki informatikusként. de ez még a Bsc előtt volt, a "hagyományos" főiskolai szakon, szóval a mai viszonyokról nem sokat tudok.
  • tobias88
    #27
    Nagyjából ugyan ez, 300ból 30an végzik, szóval picit javult az arány, de nem sokat...
  • autoszimulator
    #28
    túlképzés? 280ból 15 végez időben, meg kb kétszer ennyi, akik csúszásszal. nem mondanám h a mérnöki szakokról ömlenének ki az emberek. máskérdés, hogy gyakorlat nélkül végeznek jórészt.
  • Csabesz6
    #29
    1. éves, gépész:)
  • balee4
    #30
    Én is a SZE-n végeztem...:)
  • Csabesz6
    #31
    mikor lesz pót ZH fémtan 1-ből?
  • Lacee86
    #32
    Nem lesz!
  • Csabesz6
    #33
    majd bederül:D
  • cmsworld
    #34
    Mi az a TO?
  • cmsworld
    #35
    Köszönöm az eddigi véleményeket! Gazdaságinformatikus képzéssel kapcsolatban tudnátok valamiféle tapasztalatot, véleményt megosztani?
  • Szega87
    #36
    tanulmányi osztály
  • Szega87
    #37
    én harmadéves gazd menedzser vok, de van azon a szakon is ismerősöm, pontosabban volt, kibukott :]
  • cmsworld
    #38
    Ez ám a biztatás.
  • bosco05 #39
    Itt már nem arról van szó, hogy akik most jönnek ki, hanem akik már eddig végeztek. Túl sok a diplomás, nincs annyi állás mint amennyi végzett hallgató. Nem egy nem két olyan emberkét ismerek aki több nyelvvizsgával diplomával egy fűrésztelepen tologatja a fát. Nah de mind1 nem vitázni akarok, körül kell nézni egy pályakezdő diplomás hol tud elhelyezkedni a papírjának megfelelő fizetéssel...
  • tobias88
    #40
    Hogyne, 15-20 ismerősöm van onnan! Olyat nem ismerek aki időben végzi, általában 2-3 a év csúszás, na meg Raffai Mária párszáz oldalas könyvei, amiből 2 zh + írásbeli + írásbelin beugró + szóbelinin beugró + szóbeli , és ebből 3 tárgy, és a 3.on kérdi az első kettő anyagát is