5
  • Purga
    #5
    Csak az a kérdés, hogy az adat volt a fontosabb, vagy a nemléte
  • AgentKis
    #4
    Szóval bárkinek az adatait lehet így törölni... :D
  • Piel
    #3
    Lehetne kicsit dizájnosabb is. A fotón lévőért nem adnék egy fillért sem, hiába titkos.
  • Piel
    #2
    Egy céges gép épp nemrég zabálta meg a pendrive-omat. Miután teljesen kuka volt a cucc (se felismerés, sem elindítás) a gépen dolgozó kolléga azután közölte velem, hogy ma már kettővel próbáltam, de egyiket se vette be. Persze, mert vírusos a gép. Hát nem röhögtem. Az adattitkosítás nem rossz ötlet, de hozzápiszkálhatnák azt is, hogy ne is tudja használni az arra nem jogosult. Ugyebár az adatok törlődnek, az üres USB kulcs megmarad. Tudom, hogy a feledékenyek könnyen pórul járhatnak, de akinek nincs esze, annak legyen notesze! Én nagy füzettel járok.
  • phoenix1
    #1
    Nem tudom, lehet, hogy valakinek ez hasznos, de ehelyett vagy emellett már igazán megcsinálhatnák és tehetnének rá egy kis csúszkát amivel írásvédetté tehetnénk hogyha pl. idegen helyen használjuk az USB kulcsot ne fertőződhessen meg. Ezzel kapcsolatban az USB kulcson érdemes készíteni egy "autorun.inf" mappát, a vírusok nem tudják megkülönböztetni a mappát a fájltól, ez a módszert egyenlőre bevált technika és egyenlőre 100% működik. Annyit eredményez, hogy ha meg is fertőzi az USB kulcsot a vírus a behelyezés után nincs minek automatikusan elindítani a vírust. A fennmaradó veszélyes -fertőzött fájlokat pedig törölni lehet. :)