72
önműködő fűnyírógép
  • Desiderata #32
    kábeles megoldással az a gond hogy gyepszellőztetőt nem lehetne használni, pedig az hasznos dolog
    távirányítás nem rossz ötlet, bár idő elmegy vele de a vidéki nyaralóban legalább nem lesz térdig a fű 3 hét után
    ehhez pedig csak egy internetes laptop kell webkamerával és az irányítást kell megoldani + önjáró fűnyíró akkus áramforrással
    lám, elég komplex a probléma, de azért jó a fórum hogy beszélünk ilyenekről :)
  • ZilogR
    #31
    a kábelfektetés valóban jó, h a mentén menjen körbe egészen addig, míg az egyik fölé lerakják játszani a másfél hónapos Pistikét és beugranak a házba inni egy jó kávét, a gyerek meg hadd gügyögjön a napon...
  • passatgt
    #30
    a Robomower-nél is körbe kell keríteni a telket dróttal
  • Tetsuo
    #29
    A TV-ben eleg sok hazugsag van.
    A Discovery-n pl nagyon sok csusztatas van hype-olt áldokumentum stilusban, a nezettseg kedveert.

    A civil GPS direkt van butitva nehany meteresre. Ezt giroszkoppal szoktak javitani.
    A kabel lefektetessel mi a gond? Valszeg csak 1x kell lerakni, onnantol faszasan mukodik.

    A legtutibb rendszer, ha kombinalod a technologiakat, igy mind1iknek az elonyet hasznalhatod.
    A szoftver pedig futipust es idojarasi adatokat elemezve dont a nyiras idopontjarol, rendszeressegerol stb.
    Jo kis hobby lehet ilyet csinalni, ha elektromuszeresz lennek, biztos h ilyeneken tornem a fejem. ;)
    (Pl. tobbet nem kene porszivoznom sem..)
  • vidu01
    #28
    Rádió távirányítású fűkaszáló gép:
    http://gepkereskedelem.eu/314-taviranyitasos-mulcsozo/html
    Szerintem vegyél egy ilyent, mindent tud és csak 7 misibe kerül. :)
  • Sadist
    #27
    Mint írtam igen, a katonai GPS-ek pontosabbak, mint a polgári célra használhatók, de akkor is felesleges 4 vagy több műhold keringési adataiból cm-es pontossággal számolgatni, ha egyszer vannak sokkal egyszerűbb módszerek. Attól meg hogy valamit látsz a Discoveryn, még nem kell elhinni, hogy az aztán a legeslegfaszább, meg minden szó szerint úgy van, ahogy mondják. Jó példa erre a Future Weapons.
  • csgery
    #26
    Dettto:D
  • Apus
    #25
    esküszöm azt hittem, hogy lágszoro meg dorrungatás lesz a téma:D
  • norbi4567
    #24
    Sztem előre programozott útvonal. + egyenletlen terep miatt lánctalp
  • VRSDM
    #23
    a nyílvános gps rendszerek direkt vannak ellátva zajjal.
    így okozva pár méteres eltérést.
    egyéb esetben egy mezei gps-el is lehetne katonai / terrorista műveleteket végrehajtani.
  • autoszimulator
    #22
    kábel lefektetés gagyi, vannak jobb megoldások, de szerintem ár érték arányban a végeredmény nem éri meg. nem szólva a belefektetett energiáról. legközelebbi megoldás egy kamera lenne, melynek aztán a kapott képét elemzed különböző képfeldolgozási technikákkal, de ennek viszont a hátterét kell érteni. És ezt csak nehezíti, ha pl valahol a kert szélét virágok szegélyezik, de legnagyobb gáz a kert közepén levő fák lehetnek. Kikerülné, de nem olyan, mintha kézzel aládugod, kétszer, háromszor, ez a gond.
    De ehhez az egész fűnyírót át kell építeni, főleg mert amik eddig a közelembe kerültek, még kézzel sem lehetett olyan érzékenyen adagolni a gázt, hogy szépen, folyamatosan mozogjon.
  • kifli
    #21
    kapnak meghajtást a kerekek
  • Fehercsoki
    #20
    Vannak olyan fűnyírók amik maguktól mennek előre.
  • karajjj
    #19
    és tolni ki fogja?
  • CharrDen
    #18
    Én ezzel a módszerrel értek egyet.
  • Fehercsoki
    #17
    Megnéztem és 1600$ az egyik ilyen robot.Szerintem ennyit nagyon nem ér meg.
  • Dzsega #16
    azért mert bemész a boltba és csak olyant kapsz ami 2m-es pontossággal működik még léteznek pontosabbak is.
    Discovery vannak jó műsorok ott kell nézni és informálódni. Vannak olyanok amik 15-20cm-es pontossággal működnek. Sőt...

    #1: Egyébként az elsővel mi a baj? Sztem jól végzi a dolgát bár árat nem írtál.
    Megépíteni olcsóbb ha pontosan tudod mit akarsz de ahhoz, hogy egy ilyent összerakj sztem több pénz kell mint ahhoz, hogy bemenj a boltba és megvedd.
    Ha már vettél 1-et és azt lemásolod akkor lehet, hogy olcsóbb.
  • neoG
    #15
    esetleg 1pár kecske?vagy birka?vagy mi a tököm eszik füvet?
  • Tyler1
    #14
    mérnem találsz fel inkább nem növő füvet?? heeh??? van még hova fejlődnöd XD
  • Sadist
    #13
    Nyilván ott nem csak a GPS koordinátákat figyeli (ami valós időben, mozgó járművön nem is lehet cm pontos), hanem hogy hol van a vetéssor, szántás széle, stb., és csak a terület behatárolására használja a GPS-t, hogy ne menjen át a szomszéd földjére.
  • Sadist
    #12
    Katonai felhasználásra talán.
  • Sadist
    #11
    Én valami kis hatótávolságú jeladókkal keríteném körbe a területet. Ha közel kerülne hozzá, tudná hogy fordulni kell.
    Vagy előre programozott útvonalat adnál neki, ahhoz viszont elég pontos szervomotorok kellenének, hogy megfelelő távolságokat menjen, pontosan forduljon, különben elkolbászolna a francba. Bár ez az egyenetlen terep miatt szerintem elég nehézkes, ilyenkor is kellenének neki valami referencia pontok.
  • Desiderata #10
    Discovery-n volt hogy a traktorok automatán mennek cm pontos GPS-el
  • Cat 02 #9
    Hát ha kör alakú telked van 0 akadállyal még jó is lehet ^^
  • BB7
    #8
    Kert közepére cövek, madzag ráköt, másik végére a fűnyíró...
  • CattiBrie
    #7
    Gondolom, azért van 2m-nél pontosabb GPS. :)
  • Petka
    #6
    Érzékeny GPS nincs. Jelenleg 2m a legjobb pontosság. Amúgymeg szólsz a szomszéd gyereknek és egy ezresért levágja neked, addig se kockul.
  • flashpointer
    #5
    Költözz társasházba vagy betonozz
  • tigeroo
    #4
    eh
  • Desiderata #3
    mármint a fűnyírásba? nem, ezért akarom automatizálni
  • vegicsek
    #2
    Szerinted tényleg megéri ebbe pénzt/időt/munkát fektetni?
  • Desiderata #1
    Üdv!

    Automata fűnyírót szeretnék építeni.
    Vannak ilyenek a piacon, de igen drágák és több hátrányuk is van.
    Ilyen a Robomower ami szenzoraival tájékozódik és szinte random mód halad.

    vagy a másik amihez kábelt kell lefektetni a fűbe

    nekem egyik megoldás se tetszik, inkább érzékeny GPS-ben gondolkodok, esetleg lézeres vagy rádiós határvonal kijelölésben
    aki még foglalkozik ilyesmivel, leírhatná az ötleteit