16
  • Vers
    #16
    hát ja vannak problémák a simd architecturával , de nem kell szar kodot futtatni rajt, arra ott a proci

    a mimd architectura alatt olyan megoldást tartok megvalosithatonak ami nem az adatok párhuzamosságára épit , hanem a kodelemzésre
    pl adott egy 2D-s core tömb és a load/store/ifthenelse csak a tömb szélein van és pattogtatják a kodokat a tömbön el vissza , igy nem kell komplett processzorokat beépiteni elég csak egy szimpla végrehajtoegység
    nade ilyet megvalositva még nem láttam

    a többmagos cpu elméletileg mimd , de gyakorlatilag nem tarhato annak mert képtelenség megvalositani mainstreamben több száz magot tartalmazo chipet
  • kvp
    #15
    "2*16 utas a fermi, az elágazásnál jol bebaszna ha annyira lassulna,
    ugy megy ez hogy mindkét ágat végrehajtja a 16 -os simden és csak azok az értékek irodnak át ahol a feltétel igaz"

    Ez csak addig jo, amig csak egyszeres a melyseg. A legjobb ilyen conditional store rendszer amit lattam is csak 8-szoros melysegig mukodott, de ott mar 8-szoros lassulas is volt (64k alu-ra). Viszont for ciklusoknal ez a trukk mar nem jarhato, csak if/else eseten.

    "igazi MIMD architecturát még senki sem csinált"

    Az osszes tobbmagos cpu ilyen.
  • Vers
    #14
    2*16 utas a fermi, az elágazásnál jol bebaszna ha annyira lassulna,
    ugy megy ez hogy mindkét ágat végrehajtja a 16 -os simden és csak azok az értékek irodnak át ahol a feltétel igaz

    persze ez is lassit , csak igazi MIMD architecturát még senki sem csinált
  • kvp
    #13
    A 16*32-es architektura azt jelenti, hogy ha elagazas van a kodban akkor kartya 16-odara lassul. Az ati eseten ez eloszor 8-ada, majd mar csak 4-ede volt. Ezzel szemben az intel larrabee eseten ilyen lassulas nincs, cserebe kevesebb mag van benne alapbol. Ugy nez ki, hogy jelenleg a 32 magos cpu-k/gpu-k jelentik a gazdasagilag idealis szintet, a larrabee is ilyet hasznal, 128 bites simd-el, ami max. 16 alu-t jelent magonkent. Ez kb. ugyanaz amit az nvidia csinal, csak az intel fele x86-os utasitasokkal programozhato. Egyik sincs meg a piacon, bar az intel kihozta az egy es ketmagos gpu magjat cpu-nak, atom neven. Ebbol kapnank 32 darabot egy larrabee-ben. Mindharom ceg technologiaja ugyanarra alapul, csak az intel jobb forditoprogramokat tud irni es jobbak a gyarai.
  • kicsizoz
    #12
    Ha nem értesz egyet a cikkel, ott a forrásmegjelölés, elolvasod, és beírod, hogy mit értett félre a cikk írója!
    Nyugodt kulturált stílusban, és akkor mindenki meg fogja köszönni!
  • kicsizoz
    #11
    Próbálj már megnyugodni! :)
    Mióta bejelentette ATI az új kártyáját, neked rohamod van, a saját egészségedet teszed tönkre egy multi cég miatti rajongásod által, ráadásul ez a cég a bolygó másik oldalán tevékenykedik...
    Hidd el nem érdemes ennyire komolyan venni!

    Remélem nem bántottalak meg!
  • Rexhawk
    #10
    fordítottam
  • Rexhawk
    #9
    guglival fórdítottam:)
  • Sanyix
    #8
    A to-nak nem az avoid után kéne lennie?
  • Rexhawk
    #7
    Just to avoid falling into the hands of terrorists
  • [HUN]FaTaL
    #6
    Szerintem neked kéne, ahelyett, hogy a itt az sg-n fröcsögöd a faszságaid. :D
  • readswift
    #5
    nektek inkább tőzsdézni kéne
  • [HUN]FaTaL
    #4
    Egyszerűbb, nem létező chip?:D
  • readswift
    #3
    valaki nézte a forráscikket ? -Korrekt... Sg cikk? -SG...
  • Sanyix
    #2
    Aha tehát nemhogy a bemutatott chipnek nincs köze a valóságoshoz, de még semmilyenből egy darabot sem gyártottak le. Mert ugye a tervezgetés a gyártás előtt megy, ezek meg tervezgetnek.

    Mégis csak egy nemlétező chip ez a fermi...
  • readswift
    #1
    az egyszerü jelzőből buta lett a cikkben. SG stáb leállhatna végre a hangulatcsinálással.