14
Az ideális Netbook-os Linux
  • Akuma
    #14
    Nah sikerült nagy nehezen túljutni ezen az akadájon. Tettem be egy 8GB-os SD kártyát, amit fényépezőmhöz vettem. Újrapartícionálta a telepítő és így már sikerült feltenni a 2 GB-os Ubuntu-t. A PuppyLinux valamiért nem akart működni. De a lényeg, hogy a probléma részben megoldódott. Ellenben az SD kártyámat lefoglalja és vele együtt a káryaolvasómat is. Szóval még érdekelne a téma, hogy melyik linux férne fel a 2 GB-os SSD-re. Gondolom a rendszer is gyorsabb lenne SSD-ről, mint SD kártyáról...
  • laci 700
    #13
    Ha a Netbook vagy a PD nem kezeli az USB 2.0-t akkor eltarthat több ideig is és a Pendrive monoton módon villog... (pl másolj rá egy nagyobb fájlt és figyeld meg hogy nem úgy villog mint a HDD működését jelző led...) Próbáld újra rámásolni hátha segít...
  • PeeTeR
    #12
    az gaz hogy tobbet nem tudok segiteni.
    sajna nekem elsore bootolt PD -rol szoval nem nagyon utkoztem problemakba igy nem is tudok okosat mondani. baromsagot meg nem akarok :D
    mondjuk arra figyelj oda hogy milyen filerendszerben van a PD formazva mert az sem mindegy Puppy -nal ha jol emlekszem.
    nekem annyi volt az egesz hogy ISO -t mountoltam atmasoltam mindent PD -ra aztan boot es mar mukodott is szepen. meg kellett adni par alapveto beallitast es mar jott is a kutyus linux :D
  • Akuma
    #11
    Szerintem fél óra alatt illett volna behoznia valamit, legalább kiírnia egy mondatot, hogy legyek türelemmel vagy valami... nem változó sebességgel villogott, hanem monoton módon.
  • laci 700
    #10
    lol... Pendrive akkor villog amikor tölt... Légy türelmes...
  • Akuma
    #9
    Letöltöttem az említett Puppy Linuxot és az Unetbootin-t is, meg is próbáltam vele feltenni a pendrivera, ami látszólag sikerült is, csakhogy a netbook nem lép tovább bootoláskor. :( Alulvonás _ villog, illetve pendrive is villog. Más nem történik.
  • BB7
    #8
    "ne menj messzire"
  • Dj Faustus #7
    1. Ugyancsak javaslom a Puppy Linuxot esetleg a Slaxot vagy a Damn Small Linuxot.
    2. Pendrive-ról való telepítéshez javaslom a Unetbootin-t.
  • Akuma
    #6
    Köszi néztem a webcímet, de ott XP telepítést láttam, nekem az meg nem kell.
  • Akuma
    #5
    Első számú problémám... nem tudom az ISO file-t olvasható formában feltenni pendrive-ra. Próbáltam, hogy bemountolom majd átmásolom a tartalmát, de kiírta, hogy nem tud bootolni.
  • Montanosz
    #4
    Ultra-Mobile PC c. topikban találsz tippeket
    vagy
    http://eeepc.extra.hu/
  • Akuma
    #3
    Köszi szépen, megpróbálom, de ne menj messzire, mert kelleni fog még a segítség! :)
  • PeeTeR
    #2
    igazabol en ezt ajanalanam :)
    PD -rol is bootolhato, lehet csinalni beallitas mentest fix helyre igy meg gyorsabb a boot.

    Puppy Linux

    (en mast nem ismerem ami ilyesmi meretu es jol kezelheto lenne - de tuti letezik :))
  • Akuma
    #1
    Üdv mindenkinek! Van nekem egy Netbook-om és szeretnék rá Linuxot felvarázsolni, de 2GB-os SSD-je miatt nem megy fel az Ubuntu Netbook Remix. Tud valaki olyan jól működő Linux példányt, ami pendrive-ról feltelepülne?