91
Pyrózás házilag
  • sovatalevi
    #91
    Tuzijatek(szovata)
  • syberia2
    #90
    Hogyhogy bíztál benne, hát direkt mondom, legyenek konkrét receptek, hisz abból tanulunk:D
  • Narxis
    #89
    Mi óvatosabbak vagyunk!
  • syberia2
    #88
    Ez tetszik:)
    Mi még anno csináltuk ezt kémiaórán, hát igen, ráhullott a magnéziumdarab a bunsen égő gumicsövére... Ez elég kínos, mert valakinek 1 percig semmi, nekem meg 2 mp alatt begyulladt, és kettétört..
    Hajszálon múlt:D
  • ZilogR
    #87
    pedig már bíztam benne, h nem lesznek konkrét dolgok... Én vegyipari + vegyésztechnikum + vegyészkar után kapásból tudnék olyat javasolni, amivel le tudja repíteni az ujjait, ha nem elég óvatos és csak egy háztartási boltba kell bemenni...

    személy szerint akkor hagytam fel az efféle "érdeklődésemmel", amikor egy dörzsmozsárnyi kálium-nitrát porítás közben ellobbant a kezem alatt, amiben a dörzsmozsár törőjét fogtam. Megvan a bőr a karomon. Egy hétig ujjvégtől csuklóig egy gennyező vízhólyag volt a jobbkezem. és ennyivel meg is úsztam. senkinek nem javaslom, hogy efféle dolgokkal próbálkozzon, hiába csináltam én is több tucatszor, egyszer csak elcsesztem...
  • solo
    #86
    Magnézium szallag ocon hegyezőből készíthető..Ugyanis vannak ugye ezek a magnézium hegyezők...Egyszerűek, de nem olcsók: D
    Utánna késsel szépen lecsapatod kis szallagokra..És meg is van a villanógránát alapja:]
  • syberia2
    #85
    Én sem arra biztatom őket hogy ugorjanak tűzbe. De szólj, ha abból probléma adódhat, ha egy tök üres betonon meggyújtod a gyufát, vagy hasonló. Ez a topic is HÁZI pyro, nem szénakazal felégetése. Ne félj, szerintem senki sem fog emiatt elkezdeni gyújtogatni:D
  • Shep
    #84
    Állítom, hogy a net 70-80%-a idiótaságokkal van tele, ez a topic is ilyen :) Egyébként lehet bohóckodni addig amíg nem történik valami baj, vagy amíg meg nem jön az eszed és ráébredsz ,hogy ez rohadt veszélyes és nagyon csúnya sérüléseket lehet szenvedni, vagy másnak azt okozni. (hát én ez utóbbi csoportba tartozom, én is szórakoztam régen, bár csak szolídan, de aztán elkezdtem átgondolni, hogy ha valami nem úgy alkul akkor bizony tragédia is lehet belőle, azóta megelégszem a gally égetéssel a metszés után.
  • syberia2
    #83
    Amúgy ha tényleg veszélyes- HA nem vigyázol eléggé- az is a te hibád ha feldől a rakéta, há mér' teszed görönygös földre?
  • syberia2
    #82
    CSAK ÚGY
  • Terensz
    #81
    Kissrác koromban én is dórungattam(nők), de már kinőttem belőle
  • Joker Brand
    #80
    akinek nem lett baja annak igen
  • USAMEN POWER
    #79
    Szilveszter után is csak az megy a hírekben, ki sérült meg komolyabban, kinek szakadt le valamelyik végtagja pirotechnikai eszköz használata közben. Az utóbbi szilveszteren, ha jól emlékeszem tüzijáték miatt halt meg valaki, mert a fél fejét leszakította a rakéta. Guszta látvány volt a földön a fél állkapcsa... Felteszem a kérdést. Megérte ?
  • USAMEN POWER
    #78
    Örülj hogy csak lábon lőtt, a vakság nem szép dolog.
  • mila69en
    #77
    kint tényleg nem akkora poén egyszer teledobáltam a tüzet spray-s dobozzal az egyiknek a vége úgy lábon lőtt, hogy én nem tartottam viccesnek persze haverék majd beszartak a röhögéstől
  • mila69en
    #76
    én régen ezzel játszottam
    hozzávalók:D
    2db csavar 1 anya, gyufáról lekaparod a foszfort az egyik csavar végére retekered az anyát félig, jól megtömöd foszforral, rászorítod a másik csavart.... és kimész földhöz csapod a betonon izomból és akkorát durran mint állat érdemes nagyobb csavarral és anyával próbálkozni
  • Narxis
    #75
    Ez már örök rejtély marad.
  • neoG
    #74
    Miért van ott a robbantgatás után, hogy "nők"???
  • trident
    #73
  • pyrohun #72
    velem akarsz jáccani házilag? :))
  • nan76
    #71
    de ha kindertojás műanyag bizbaszjába rax foszfort/gyufafejet/meg szódabikarbónát és azt jól összerázod majd hozzákúrod valamihez..na az olyat pukkan hogy csak na.....(megjegyzés:érdemes lépcsőházba,vagy csatornába behajítani)
  • nan76
    #70
    régen én is imádtam gyújtogatni(és soha nem pisiltem be éccaka)...mecsbox dzsiájdzsó volt a menő..mármint felgyújtani őket....eztán véletlen felégettúnk egy roncsautót -akkor nagyon megijedtem-azóta nem pirózóm...bár a mai napig vonz a tűz varázsa de szándékosan nem gyújtogatok. kérdezted??
  • MerlinW
    #69
    Aztaaaaaa háttenagyonbutavaaaaaagy:D
  • syberia2
    #68
    Egész sok jót próbáltam ki xD
    Ilyen.-gyufafejeket beleraksz egy kissebb, a doboz oldalán levő cuccból hajtogatott dobozba, és rátaposolxD
  • Super Saiyan
    #67
    Megcsináltam azt ami a videóba van :D Nagyon állat! :P Már vagy 50et csináltam :D
  • Ben007
    #66
    jó csak inkább panzerschreck-re hasonlít mint bazookára
  • desigo
    #65
  • Adi
    #64
    Ez nagyon kemény!
  • gyuri12
    #63
    Hát,ezt egyszer ki kell próbálni.:D
  • geo91
    #62
    legjobb!
  • geo91
    #61
    #34
  • Cat 02 #60
    Úgy érted lágszórót nem ?
  • Bruk
    #59
    Csóri gyereknek az a pár szál gyufa majdnem kitörte a lábát...
  • PJack
    #58
    "anybody got match?" :DDD
  • EK1TEP
    #57

    Sajnos meg kell hogy mondjam az igazat... te is az általad emlegetett marhák közt vagy azoknak is az élbolyában!
  • tugyiti
    #56
    sósav alufólia flakon...
  • w77d
    #55
    aztakurva megyek gyufákat vásárolni XXXD
  • Calver
    #54
    de mondok neked egy jót: fogsz egy öngyújtótöltőt, letolod a nadrágod, benyomod oda ahova soha nem süt be a nap, megnyomod h gázt is adagoljon, vársz egy keveset h nagy mennyiség kerüljön be, fogsz egy öngyújtót, meggyújtod, és az aktuális lyuk elé tartod. csak mindenképpen valami nyílt helyen csináld, főleg mert a véreredmény megtévesztő - sokan azt fogják hinni, hogy tűzijátékot látnak.
  • MerlinW
    #53
    1 millió gyufafej:)

  • Calver
    #52
    látom te sem lettél bölcsebb az elmúlt pár évben.