37
Hip-hop, funk, utcai tánc stílus ( \'robotnak\' is emlegetik? )
  • Sirin0510
    #37
    krumping??? Vlki? :D
  • Sirin0510
    #36
    Pécs belvárosában nincs véletlenül vlki akivel lehetne poppingolni? Nem kell profi. :D De naon jó lenne.
  • wordsworth
    #35
    Egyébként ha valaki tud magántanárt akkor plz szoljatok :D

    ( nem szeretek közösködni :P )
  • TienLevy
    #34
    Tényleg nem rossz ez a Bruce :D De én inkább maradok Hilty & Bosch-nál, meg a GO GO Brothers-nél :D Azokat a routine-okat kellene megtanulni :P Csak az a gond hogy ilyen átkötőmozdulatokat nehéz találni, megtanultam rohadt sok elemet, de valahogy kötni is kell őket :D
  • wordsworth
    #33
    Nekem amugy még aki mostanában nagyon tetszik ( és sztem jobb mint salah pl) az bruce ykanji. check it on youtube :D
  • TienLevy
    #32
    Nagyon kihalt a topic srácok :D Nem hinném hogy olyan sok magyar locker lenne, akitől lehetne kérdezgetni. Legalább egymás közt vitassunk már emg dolgokat :P Mint a téma elején. Pl. kinek mi a kedvenc eleme/sorozata, zenéje, stb ? Én pl imádom a leo walk-ot meg a scoobie-doo-t :D
  • TienLevy
    #31
    Én valószínűleg csak szeptemberben tudok majd oda járni, már ha felvesznek pestre:D
  • wordsworth
    #30
    Én akarok nemsokára, csak sok egyéb dolgom van Kft-vel sulival :)
  • TienLevy
    #29
    És jár is valaki oda? Mármint innen:D Ismerem az oldalt, meg néztem a videóit is. Nem rossz.
  • bonebeni
    #28
    Pesten: Urban Dance School. http://www.urbandance.hu/school

    Na itt tanulhattok ilyet;)
  • TienLevy
    #27
    Jó lenne ha beindulna megint a topic, lenne miről beszélni:D
  • TienLevy
    #26
    Hy all! Örülök neki hogy van ilyen topic, Azt hittem már egyedül vagyok vele:D Én a Locking-ban vagyok benne, popping is jó abból a glideokat tanultam meg és a chest poppingot. De egyébként szerintem nehezebb a popping. A nagy arcok amúgy Hilty és Bosch. Kedvenc videóm, példaképekXD : http://www.youtube.com/watch?v=eslOq6fAgVQ
    Fekete ruhások Hilty & Bosch és ugye az a locking. Kecskeméti vagyok egyébként, de ha minden igaz akkor felvesznek BMF-re és hátha tudunk valamit alkotni ott Pesten:D
  • wordsworth
    #25
    hmm pl funky? :D
  • TheyWith
    #24
    Mi annak a zenestílusnak a neve, amire jól lehet poppingolni?
  • TheyWith
    #23
    Nagyon jó volna, csak senkit nem ismerek Szegedről (pedig tuti vannak), akik ilyesmit csinálnak. Talán a breakesek között. Utánajárok majd:)
  • wordsworth
    #22
    Hali :)

    Igen nem csak te panaszkodsz erre, mi lenne akkor ha összeálltok páran és gyakoroltok? :)
  • TheyWith
    #21
    Halóó!
    Nemrég óta érdekelnek ezek a táncstílusok. Kicsit utánajártam, és ami tetszik, az a liquid, a popping és a crip walk. A poppinggal egy zsonglőrvideóban találkoztam először. Egy japán srác, Komei Aoki nagyon jól ötvözi a két dolgot. A vidi:
    http://juggling.tv/video/2978/ komei-aoki-at-bjc-2009
    A komei előtt szóköz van, mert 30 napig még nem lehetne weblinkeket beszúrn ide... A vidi eszméletlen jó, ajánlom figyelmetekbe:)
    Én szegedi vagyok, de itt még sajnos nem találkoztam olyan tánc sulival, ahol ilyeneket lehetne tanulni:(
  • wordsworth
    #20
    Nincs tul sok erdeklodo :)
  • VinylToy #19


    Az amerikai kosarasok jól nyomják :D
  • bonebeni
    #18
    hát ja:D poppolhatnánk:D jó volna pesten ilyen suliba járni:D tököm kivan:D amerikába milyen jó..ott vna minden iylen szarság..utcai táncoktól kezdve minden...ott tudnánk mit kezdeni magunkkal biztos:D
  • wordsworth
    #17
    Naja, azert meg csak van 1-2 ember akit érdekel a dolog. Kár hogy nem errefelé laksz, lehetne menni egyutt bulizni, meg tsulizni :D
  • bonebeni
    #16
    elel hallod:D..nembaj majd mi kezdünk valamit:D ha már más nem:D
  • wordsworth
    #15
    Amugy elég jól elvagyunk itt ketten :D
  • wordsworth
    #14
    Najah, itt BP-n eleg sok lehetőség van :)
  • bonebeni
    #13
    hát végülis jah:D annyi hogy én olyan helyre megyek ahol csak house szól arra meg nem valami jó:D
  • wordsworth
    #12
    Naja de nekem a lényeg, hogy ha tanulok azt mutassam is, szal ha megyek bulizni akkor csinalom is :D
  • bonebeni
    #11
    áhh nemtom ha már táncolok akkor olyan zenére mint a "nagyok":D RnB nem igazán vonz de ezek a funky zenék amire megy a locking popping nagyon bejönnek:D Amire Philip Chbeeb táncol az is nagyon bejön
  • wordsworth
    #10
    igazabol RnB-re elég jól lehet, meg minden hasonlóra :)
  • bonebeni
    #9
    ezígy van azért szeretném én is megtanulni a lockingot:) messze lakom a fővárostól az a baj úgyhogy nincs lehetőségem eljárni tánciskolába ahol iylet tanulhatnék. Hullámzás nekem is megy:) Még szerintem az összekötés sem rossz. Akadozni is tudok:D Csak jó volna full alapoktól kezdeni és azokra kiépíteni egy saját stílust:). Jó zenék is kellenének igazából még azt se mtaláltam neten. Kerestem máűr párszor de ami igazán jó lenne nem találtammég sajnos.
  • wordsworth
    #8
    Sokat kell gyakorolni a mozdulatokat :D A hullámzás egy kézzel nekem már elég jól megy, összekötni viszont nagyon nehéz, a másik kézzel ha teljes hullámzást akarok :D

    Glide meg csuszkálások is mennek, valamint a tipikus akadós mozgás is megyeget, viszont a poppinghoz kell locking is, hogy igazán látványos legyen :D
  • wordsworth
    #7
    És miért nem jársz el tánciskolába? vagy nem BP-n laksz?
  • bonebeni
    #6
    hát nem is az hogy nem megy hanem hogy nem tudom úgy kivitelezni a mozdulatot mint a nagyok:D...csak az a baj hogy nagyon időm sincs már tanulni pedig nagyon szeretnék. De igazából lehetőség sincs rá:S. Meg a baráti körből nekem keltette fel cska az érdeklődésem a stílus úgyhogy mással nagyon össze se tudok állni:D
  • wordsworth
    #5
    Bizony nem rossz :) Én ahogy írtam is Januártól fogom elkezdeni szerintem, addigra minden lenyugszik a vállalkozásan :)

    Mi az ami nem ment magadtól?
  • bonebeni
    #4
    na örülök hogy nyílt egy ilyen topic is:) Nagy rajongóaj vagyok mindkét stílusnak, de engem is a popping fogott meg inkább és próbáltam megtanulni egy két dolgot belőle több kevesebb sikerrel csak az a baj hogy nem valami híres az országban ez a tánc és nincs lehetőség tanunli, max magadtól. Pesten vagy eg ilyen suli. Eddig arról hallottam csak. Pedig jó volna valahol tanulni:D Akike eddig láttam hogy csinálják Salah fogott meg a legjobban rengeteg videóját láttam de egyszerűen megunhatatlan:D Ez a srác nagyon brutálsi amiket csinál:D
  • Bruk
    #3
  • wordsworth
    #2

    SALAH

    Philip Chbeeb


    Most talán...
  • wordsworth
    #1
    Popping, Locking tánc


    1, Miért is nyitottam a topikot?
    Akik szeretik, illetve akiket érdekel ez a két fajta táncstílus tudjanak kulturáltan normál keretek között beszélgetni, megosztani különböző egyéni mozdulatokat, popping-lockinggal kapcsolatos videokat linkelni, valamint információt adni azoknak akik érdeklődnek a stílus(ok) iránt, valamint számokat linkelni, amire táncolni is lehet 

    Popping ( eredeti szöveg http://en.wikipedia.org/wiki/Popping_%28dance%29)

    Popping is a style of hip hop dance and one of the original funk styles of dance that came out of Fresno, CA in the 1970s.[1] It is based on the technique of quickly contracting and relaxing muscles to cause a jerk in the dancer's body, referred to as a pop or a hit. This is done continuously to the rhythm of a song in combination with various movements and poses.[1] Popping is also used as an umbrella term to refer to a group of closely related illusionary dance styles and techniques that are often integrated with popping to create a more varied performance (see below).[2] A popping dancer is commonly referred to as a popper.

    Popping egyfajta alstílusa a hip-hop táncnak. A tánc közben az izmok hirtelen összehúzódnak majd elernyednek, és ez egyfajta ütő-ugró mozdulatot kölcsönöz a mozgásnak. Ezt folyamatosan megismétlődik a mozdulatok során, természetesen a zene ritmusára 
    ( csak a leglényegesebb részeket fordítottam ‘magyarosra’ )

    Locking ( eredeti szöveg http://en.wikipedia.org/wiki/Locking_%28dance%29)

    Locking (originally Campbellocking) is a style of funk dance and street dance, which is today also associated with hip hop. It relies on fast and distinct arm and hand movements combined with more relaxed hips and legs. The movements are generally large and exaggerated, and often very rhythmic and tightly synced with the music. Locking is quite performance oriented, often interacting with the audience by smiling or giving them a high five, and some moves are quite comical in nature.

    A locking ( eredetileg Campbellocking ) egyfajta alstílusa a funk és utcai táncnak, amit manapság a hip-hoppal hoznak összefüggésbe. Az alapok gyors kéz-kézfej mozdulatokból áll amit összekapcsolnak egy lazább láb és csípőmozgással. A mozgások dinamikusak és robbanékonyak , erősen összefügg a zenével.


    Engem inkább a popping érdekel, eddig magamtól tanultam, januártól szeretnék eljátni tánciskolába :))


    Videók

    SALAH


    philip chbeeb