13
  • nnnnnn3
    #13
    Nincs rá igény, ennyi. Úgyhogy hiába pedáloznak :)
    Minimálisan lehetne többet elkérni egy Blu-ray vagy HD-DVD-ért mint egy DVD-ért.
  • Sanyix
    #12
    kakikálom lefele a bluréjt amíg egy írható lemez 300 ft fölött van :)
  • ssdb
    #11
    ha lenne 990,- ért film és emberi árért lejáccó esetleg vennék, de amíg HD-tv-m sincs addig meg hol nem mind1... DVD vagy BD.
  • kadar1
    #10
    Magasról teszek a Blu-ray - re. Nem mostanába fogok venni.
  • JTBM
    #9
    Szerintem nem érdemes polcokat megtölteni CD, DVD, BD lemezekkel, amikor ma már olcsóbban lehet venni külső HDD tárolókat, amik gyorsabbak, újraírhatóak és sokkal kezelhetőbbek, mint a korongok.

    Nekem már alig maradt lemezem, mindent átmentettem pár 1-2 TB-os külső HDD-re...
  • ilf667
    #8
    HD TV-ből 832 000 db fogyott el 2009 végéig

    2009 vége már múlt?
  • gosub
    #7
    Hát nem a magyar vásárló fogja megváltani a Blu-ray piacot. Mindig az árakon múlik, nem csak az, hogy kint mibe kerül, hanem egy filmért elkérni az átlagfizu 8-10%-át az sok! Ha az átlag filmvásárlók eddig a fizetésük 2%-át költötték filmre, eztán sem fog többet áldozni rá.
  • BaliBoy
    #6
    "aminek kifejlesztésébe hatalmas összegeket fektettek"

    Na ezt őszintén kétlem. Kisebbre vették a hullámhosszt és szevasz.

    A terjedésnek a kulcsa pedig a minimum 50%-os árcsökkentés a Blu-ray eszközök, adathordozók teljes piacán.
  • cloud.strife
    #5
    Bocsi, 15-25 dollár, a 40 az nemigaz... :D
  • cloud.strife
    #4
    Nem azzal van a baj.

    6990 ft egy BD film itthon, kint 15-40 dolcsi. Megmég jobban is keresnek.
    Egy lejátszó már alig drágább, mint egy jobbfajta DVD játszó.

    Itthon a filmek árával van a baj.
  • sbela
    #3
    Persze, hogy így alig terjednek a filmek. Hiszen kinek van akkor sávszél, hogy le torrentezzen 40G-t emberi idő alatt ?
  • NEXUS6
    #2
    Ha jól értem itt magyarországi összefogásról van szó, ami mondjuk közvetlenül nem derül ki a cikkből. Bocs!
    (Csak egy ötlet: nem a szerzők nevét kéne levenni a cikkekről, hanem egy másik embernek elolvasnia őket. Nem szégyen az, ha az ember agya rá van állva valamire, akkor nem veszi észre az alapvető hibákat a saját szövegében.)

    Szal csak két adat:
    Mo.-i átlag árszínvonal kb 120%-a a Ny-Európa-inak, a bérek meg kébé a az 1/4-e!

    Ha ezen a két apróságon tudnak változtatni akkor azonnal megindulnak az eladások, és akkor már működőképes is lesz a kis marketingszövetség a színesszagos kis brosúráival, meg az akciós hülyeségeivel.

    Amúgy pár hónapja a Saturnban is még azt írták a BD játékos alá az árcédulára, hogy DVD lejátszó. Nemtom direkt (mert a nép egyszerűeszű fia úgy sem érti), vagy véletlenségből.
    Szal hosszú még az út.
  • gulyasandras
    #1
    380 dvd-t nem fogok lecserélni. 10-15 évig jó lesz nekünk (család) ez is, akkor majd esetleg váltunk.

    (Bár sok filmet nagyon olcsón szereztem be, összességében még egyszer nem áldoznék ennyit egy új formátumra.)

    Vajon a 832 000 tévéből mennyi a fullhd?