41
3D Modellezés és szerkesztés, géprajz, műszaki rajzok készítése
  • f2d
    #41
    Sziasztok,

    egy kis segítség kellene. Most tanulom a progit, és szükségem lenne a Solid Edge (R14) kezdő lépések kiadványban lévő tréning file-okra, ugyanis a Szerelés készítése részhez az ST5-ben nincs meg a motor.asm és opener.asm.

    Köszi előre is.
  • ozsi84
    #40
    Sziasztok,

    Egy kis segítségre lenne szükségem a Solid Edge-ben.
    Egy kisebb cégnél dolgozom, ahol rám bízták, hogy tanuljam ki a Solid Edge. Na most mivel elég kezdő szinten vagyok (eddig AutoCAD-et használtam) abban kérném a segítségeteket, hogy hogyan lehet teríték rajzot készíteni egy bizonyos alkatrészről? Megvan maga a rajz, csak szükség lenne a kivágásához a terítékre.
    Előre is köszönöm. :-)
  • salmo
    #39
    Sziasztok!

    Telepíteni szeretném st2/st3-at, de telepítés közben hiba lép fel.
    Kijön a "töltse ki" mező utána nyomok egy next-et és kiírja,hogy nem történt módosítás,indítsam újra a telepítőt.
    printerinstall.exe-t nem látok a feladatkezelőben. Win7-van a gépen (lenonovo z560)Vmi ötlet? Előre is köszönöm!
  • lkiss10
    #38
    Sziasztok,

    A kovetkezo problemara keresnem a megoldast. Egy assembly egy tavoli szerveren lett elmentve, aminek nagyon lassu az elerese. Az osszes adatot atmasoltuk egy helyi szerverre, de az assy cfg fileben levo hivatkozasok miatt az assy tovabbra is tavolrol akarja megnyitni a partokat, ami nagyon lassu. At lehet valahogy szerkeszteni ezt a filet?

    kosz

    Laci
  • bardocz
    #37
    Ehhez van licensz.
  • ilor189
    #36
    Az már kicsit elavult a maiakhoz képest nem?! Vagy csak az oktatás miatt van V20.
  • bardocz
    #35
    Az is V20, azt használjuk ott.
  • ilor189
    #34
    És melyik verzió lesz ha megkérdezhetem?
  • bardocz
    #33
    V20, torrentről. Majd lesz valamikor eredeti suliból, az tud pdf-ben menteni, de ez nem.
  • ilor189
    #32
    Melyik verziót használod (melyik kiadást)?
  • bardocz
    #31
    Nalam ilyet nem tud a program. Azt eszre vettem volna.
  • ilor189
    #30
    Hi

    Azt tudtad hogy mikor Solid Edge-ben mühelyrajzot készítesz akkor azt pdf-formátumba is el tudod menteni és igy nem kell cad formátumba elmenteni és utána átkonvertálni. Mert a Solid Edge tudja ezt a mentési lehetőséget hogy pdf formátumba mentse el a rajzot.
  • bardocz
    #29
    Van valami jó módszer műhelyrajz pdf-é konvertálására? Most cad formátumban mentem ki, amit aztán átkonvertálok, az egyetlen baj ezzel, hogy minden vonal vékony lesz tőle.
  • bardocz
    #28
    És leírnád?:)
    Nekem gőzöm sincs, de érdekelne.
  • MuchACHO79
    #27
    Jól van, már rájöttem...
  • MuchACHO79
    #26
    Üdvözletem!

    Segitségre lenne szükségem.
    Miként lehetne megrajzolni V18ban (vagy más verzióban) a következő alkatrészt:

    Az átmérő 60mm. A két kivágás még megy, az egyik R18, a másik R8. De a kettő közé egy speciális felületet kellene rajzoltatnom, de ez sehogy sem jön össze. Bluesurf? Vagy swept protrusion? Megvan a két kivágás és megvan az a határvonal is amelyiken úgy kéne végigvezetni a kivágást/anyaghozzáadást, hogy közben az átmérő folyamatosan csökken!

    Segitség!!!
  • borisz86
    #25
    Helló!

    Van egy kis gondom V20-nál. Sokszorozni szeretnék egy kivágást, ugyebár ez a pattern opció. Ezt egy körív mentén szeretném, ez a Circular pattern. A probléma az, h a rectangular és a circular pattern egy ikon és mikor rákattintok nem tudom megadni, h most körív mentén vagy síkban szeretném e sokszorozni a kivágásomat... Többször is végig csináltam és mindig csak a síkban szeretné sokszorozni a kivágást. Megpróbáltam a görbe mentén történő sokszorozást is, akkor meg ezt az üzenetet kapom:

    "Errors detected - no patterns were created
    The Fast pattern option did not respond properly to the part geometry. Try editing the pattern to use the Smart option."

    Valaki tud segíteni?
  • ilor189
    #24
    üdv mindenkinek!

    kérdés próbáltátok már st 3-at?
  • bardocz
    #23


    Kezdésnek?
  • bardocz
    #22
    Olyat lehet, hogy valaminek megcsinálom a egyik oldalát, majd azt tükrözöm a másik oldalra? Most csináltam egy matchboxot, csak a kerekek el vannak csúszva, és nem ugyan olyanok:D
  • bardocz
    #21
    Na, csak lejött. Lehet gyakorolni.
  • bardocz
    #20
    Mekkora a különbség a v19 és a v20 között? V20 nem akar letöltődni, és megpróbálnám a v19-et.
  • budboy
    #19
    Hali!

    Olyan hajtóhengert kéne csinálnom ami üvegeket továbbít..na olyan,mintha lenne egy hengered,előtte van egy üveg,majd a hengert forgatod és az üveget elhuzod előtte,és mintha kimarná a hengerből...és ez kéne nekem.A sima csiga vagy a menet az nem jó ide,mert ha oldalról megnézed,akkor a menetbe berakva függölegesen egy másik hengert az nem a tengely középen fogja érinteni.

    Help me!
  • iandar
    #18
    Sziasztok!
    A Solid Edge ST2-ben próbálok dolgozni, de nem látszanak a PathFinder-ben a függőségek (Relations). Csak a References, a Features, a PMI és a Sketches látszik a modellfában.
    Be lehet ezt kapcsolni? és ha igen, akkor hol?
    PLS, segítsen valaki, mert így eléggé nehéz dolgozni.
    Üdv!
  • gabona
    #17
    Akinek megakad telepítés közben. Az indítsa el a feladatkezelőt telepítés közben és az éppen futott programokban megfog jelenni egy printerinstall.exe fájl amit ha leállítotok akkor befejezi a letöltést.

    Az én kérdésem az lenne, hogy nekem a Solid Edge ST-ben windows 7-re telepítve az oktatóleckék hibásan jelennek meg. Hiányzik a tovább gomb. NEm tudok lapozni. Mi lehet az oka?
  • YakooZa
    #16
    Facebook Albumom, felrakom a diplomamunkám. Akit érdekel nézze meg:)
  • YakooZa
    #15
    hello all!
    A diplomamunkámat kéne készítenem, egy biciklit:)
    valakinek esetleg alkatrésze van hozzá?:D
    nekem az ülés van meg eddig:
  • Princeman
    #14
    Hali!
    Próbálta már valaki feltenni a Solid edget windows 7re feltenni? A telepítésnél már gond van, megakad és nem csinál semmit.
  • repvez
    #13
    ebben a progiban is van alapbol szabványos elemtár (csavarok, csapágyak)mert az inventort probáltam de az elemtár telepitésénél mindig serverhibát ir igy nem megy fel , pedig lényegesebb egyszerübb lenne vele a tervezés .

    akinek van összehasonlitása a 2 progi között az tudna mondani hogy mennyivel nehezebb avgy könnyebb megtanulni ezt inventor után ?abban is kezdö vagyok még most probálgatom melyik áll jobban kézre 2D-s autocadröl váltanék valami 3d-s tervezö progira amibol egyszerüen tudok tervrajzot, összeállitási rajzot és müködési szimulácios videot késziteni amibol megértik, hogy mit akarok elkészitettni .
  • Aquir
    #12
    Győr topik
  • Aquir
    #11
    Belülről kifelé? Kis kocka, utána köré hogyan jön a nagyobb?
  • BenedekFeco
    #10
    Ez egy kocka,amiben van egy kisebb kocka,és ebben a kisebb kockában van egy még kisebb kocka.:-)Minden kocka oldalán van egy furat,amin keresztül lehet látni hogy a benne lévő kisebb kocka izeg-mozog,lityeg-lötyög.De a kisebb kockák nagyobbak mint a furatok,ezért nem lehet őket kivenni,sem betenni.Belülről lett kifelé gyártva. Asszem ennyi:-)
  • Borg
    #9
    Igy van, de a tendencia a SolidWorks a jövőre nézve. Nem utolsó sorban azért is, mert valamivel olcsóbb mint a többi.
  • Evin
    #8
    Azért ha munkahelyre megy, ott nem így megy. Ott azt kell használni, amit a cég megvett. Nem mondhatod, hogy vegyenek CATIA-t, mert te azzal jobban tudsz dolgozni.
  • Borg
    #7
    Felejtsd el, és nyergelj át SolidWorks-re.
    Nagyon sokban nem különböznek, mégis sokkal jobb.
  • The Protector
    #6
    És ez micsoda?Azt látom h cubeincube.
  • BenedekFeco
    #5
    Saját tervezés
    Ugyanez legyártva
  • The Protector
    #4
    nagyot kell ugrani a diplomáért?
  • akyyy
    #3
    Boujou sokkal jobb:P
  • YakooZa
    #2
    Screenshot: