133
google őrülete elérte kishazánkat
  • Desiderata #133
    ide is elfér:
    Indulhat Magyarországon a Street View

    "Elhárultak a jogi akadályok a Google internetes térképén elérhető utcakép szolgáltatás bevezetése előtt"

    "ha valakinek mondjuk nyitva van a kertkapuja, és a kamera mondjuk fürdőruhában rögzítette a lakókat. Bár arcuk ilyenkor nem látható, a helyszínből adódóan mégis azonosítható kilétük. Az ilyen érdeksérelmet okozó felvételeket a keresőcégnek elérhetetlenné kell tennie, a felhasználók egyedi kép eltávolítási kéréseit pedig 5 munkanapon belül köteles feldolgozni az állásfoglalás értelmében."

    "A Google autói a tavalyi év első negyedévében már végigfotózták az országot"
  • Wolfsnack
    #132
    baszki utcában van egy luxus kéró, látásból ismerem akik ott laknak

    erre zsinórban (pár hetente, havonta, persze csak amit én látok) megáll előtte egy-egy alsó kategóriás autó, csávó kiszáll, minden oldalról lefotózza a kocsit, persze azért a ház is benne totálban, belülről is a verdát aztán megy tovább

    most mi ez? eladja az autóját és ciki neki a panelban fotóznia? erre odaparkol vadidegen háza elé mintha az az ő háza lenne és mindenki lássa milyen fasza csávó?
    nooormális az ilyen? ha meg beszólok neki kifigyeli hol lakom és bármi lehet

    undorító, hová süllyednek még az emberek? ha lehet ezeket annak nevezni
  • n3whous3
    #131
    Olvasd már el az alcímet meg a kezdő hozzászólást...
  • ZilogR
    #130
    hogy jött?
    a cím!
  • n3whous3
    #129
    Most ezt nem értem hogy jött ide, azonban:
    1. a példázataid igazak
    2. a kérdéses párbeszédben részben egyetértek az ingatlanossal. Nemtom miről van szó pontosan, de ha te most vettél valamilyen új lakást/házat, ami referencia, tehát sok ugyanolyan készült egy tömbben, egy területen, akkor már jóhogy nem úgy fognak hirdetni, hogy mindegyiket lefotózzák és egyenként hirdetik őket, hanem egybe és az egyiket hirdetik. Továbbá a kocsik esetében is az van, hogy árulsz egy ÚJAT, akkor van kismillió ugyanolyan. Az tök más, ha te használt ingatlant árulsz, akkor kéne ugyanazt lefényképezni, ami van...

    És még mindig nem értem, hogy ehhez a topikhoz ez most hogy jön ide.
  • ZilogR
    #128
    :D XD

    És nekem tényleg!

    Egy ingatlanos oldalon volt fent, mint "referenciafotó". Felhívtam őket és még engem b...sztak le, h mi hátrányom származik ebből?!? A sztori kritikus része a következő párbeszéd:
    Ingatlanos: - A kivitelezőtől kaptuk a képet, mint referenciafotót, hogy ezt tegyük a hirdetés mellé...
    Én: - Csakhogy nem a kivitelező a tulajdonos, hanem én!
    I.: - És Önnek ugyan milyen hátránya származik abból, ha a lakása felkerül a weboldalunkra?


    Szóval én vagyok a f...fej, mert kifogásolom a dolgot. Tehát mostantól:

    - Ha autót árulok, lefotózok egy ugyanolyat és azzal hirdetem az enyémet! És mivel semmilyen adatot nem közlök a fotón szereplő járműről, a tulajdonosnak semmilyen hátránya nem fog ebből lenni!
    - Ha bikinit árulok ovisoknak, egy vadidegen ovis kislányon fogom lefotózni, az anyuka/apuka engedélye nélkül, de semmilyen adatot nem fogok kiadni a gyerekről, nehogy hátrányuk legyen belőle!
    - Társkereső oldalakra más fotójával, de saját adataimmal fogok jelentkezni, mert nekem is van két kezem, két lábam, és nagy farkam/csöcsöm/satöbbim, de nem egyszerre, persze... és mivel semmilyen adatot nem adok ki a fotón szereplő emberről, neki semmi baja nem lesz a dologból.
    - Ha részeg emberekről, drogosokról, munkakerülőkről, deviánsokról, májevő hullab...szókról írnak egy újságban, jelentkezek, hogy a cikk mellett én képem legyen, mint illusztráció. Mivel odaírják, h a "Kép csak illusztráció", így semmi bajom nem fog származni a dologból...
  • AudiQuattro
    #127
    akurvaanyát!
  • nandorb
    #126
    a topinyito szerintem eleteben nem dolgozott mert gazdag szulei vannak es nem erkeztek vmi. jora nevelni,tanitani azert nyit ilyen hulye topikokat...
    Bazze igy nezz ki az aki bezarkozik a szobaba es almodozik...nem EMO vagy veletlen wolfsnack?azok ilyen elmaradott bekepzelt szemelyek...
  • LeonSilver
    #125
    Ezzel nem vagy egyedül.Lehet bekellett volna küldeni a napiszarra :D
  • nandorb
    #124
    Baazzeee vegig neztem a topikjaidat es ezen annyit rohogtem,hogy na...
  • ReTeK
    #123
    egyszerű a megoldás: át kell festeni más színűre vagy ha nincs pénz festékre fel kell gyújtani hogy ne ismerhessen rá a gonosz betörő esetleg kidűteni 2-3 oldalfalat hogy máshogy nézzen ki a kunyhó. Millió1 olcsó megoldás létezik
  • Micsu
    #122
    lol geci mi van itt?
  • Gladiator
    #121
    Az eletben nem jottem volna ra, koszi:D

    Egyebkent kurvara raertem, ugyhogy elautoztam Bostonbol New Yorkba:D Az utjelzotablakat kicsit nehez volt ugyan elolvasni, de azert epsegben megerkeztem
  • RelakS
    #120
    pár napja találtam olyan NEM egyirányú utcákat, ahol két bringás is csak lassan, óvatosan fér el egymás mellett XD
    Persze, Japánban
  • Cat 02 #119
    http://maps.google.com/

    Azt a sárga faszit kell rángatni.
  • n3whous3
    #118
    igen, csak ott meg az a helyzet, hogy a házak kialakítása meg stb miatt tényleg egy nagyon kicsit szarabb a helyzet, mint az itteni városokban és házaknál :)
  • RelakS
    #117
    Valamelyik nap el kellett mennem a Bluechip üzletébe, mert rendeltem cuccost. A norc.hu-n próbáltam meg odatalálni.
    Az egyetlen gond az volt, hogy mindkét fotózós pontból betonkeverős teherautók kitakarták a teljes üzletet, ezért majdnem feladtam a keresést XD Viszont rákerestem a látható üzletekre, így be tudtam lőni, hogy jó helyen keresek.
    Szóval hasznos az ilyen, és csak azok nyivákolnak, akiknek vaj van a fülük mögött... Viszont akkor a japánoknak is vajas a fülük? Mert úgy tudom, a guglinak végig kell mennie megint japánon alacsonyabb kamerával...
  • Papirzacsi
    #116
    Az semmi! Még engem is lefotóztak!!! :-O Most akkor engem is el fognak rabolni? :-O
  • triplet
    #115
    leszeded a google earth-ot és ott:D
  • Gladiator
    #114
    Olyan vagy, mint nagyanyam...

    Amugy nem tudjatok hol van a rendes google street view, mert ezen csak kelet europa van rajta...
  • Sir Quno Jedi
    #113
    Nonononono! Régen ha Szaddám szkádrakétázgatni akart, kellett térkép, meg légitérkép, meg katonaiműhódizék, meganyámtyúkja. Manapság meg gúglisztrítvjú és reggel beköszönnek a nagyhatótávolságúval a budiablakodon, mielőtt kivernéd a plébojban a Cinire! Kelleznekünk!?!??! :DDD
  • Minstrel
    #112
    jó kis oldal ez, a Balatont körbejárom ma
  • dronkZero
    #111
    Bazdmneg ezt már nem hiszem el, hogy még a 21. században is babonás félelemből akarják egyesek akadályozni a technikai fejlődést. A faszom tele van már az ilyen idiótákkal, akiknek a fejében még mindig tombol a sötét középkor.

    Menjetek barlangba lakni, basszátok meg!
  • Carloska
    #110
    Buktuk miis rajta vagyunk többet kise merek menni az utcára bezárkozom a szobába itt a világ vége! Nem tom hogy fogom kíbirni de erősnek kell hogy legyek :DDDDDD
  • Calver
    #109
    de, találsz. csak ők messze vannak, és ezért nem ismered annyira őket mint a saját népedet.
  • nandorb
    #108
    te ezt jo leirtad... baazzegg meghalok a rohogestol...
  • bosco05 #107
    Amúgy már sokan leírták mire is való ez a street view. Én is szoktam barangolni távoli országok utcáin, figyelem milyen autókat használnak, milyen ruhákban járnak, milyen stílusú épületeket építettek. Vannak olyan rohadt emberek mint én, hogy érdekli őket mi van más országokban. Amíg pénz nincs rá, többek között az ilyenek miatt mint te, addig marad a street view, de remélem kiharcolod, hogy ez se lehessen, aztán fulladjunk meg a piros vonalon belül.
  • bosco05 #106
    Ennyi, szánalmas szintre süllyedt kicsiny társadalmunk. Minden idiótának van valami baja. Ne építsünk szélkereket mert belerepülnek a madarak, ne jöjjön a Google mert betörnek hozzám, ne építsünk szemétégetőt mert meghalunk. Ennyi f*szt mint ebben az országban van máshol nem találsz. Álljuk útját a fejlődésnek és pusztuljunk meg a saját sz*runkba. Gratulálok!
  • Gerygrey
    #105
    Lefotózták a kutyámat, szegény azóta csak nyüsszög! Rohadt Google!

    Egyébként baromi nagy ez a Norc, mostanában lakásokat nézegetek, és mennyi felesleges mászkálást spórolok meg azzal, hogy nem kell elmennem megnézni egy olyan lakást amelyiknél már az utcáról látom hogy nem az a környék ahol laknék.
  • Cat 02 #104
    Ám az a vicc, hogy az ilyenek miatt nincs utcakép Mo-n, pedig google volt itt.
  • metaljesus
    #103
    nézegettem egy kicsit, a rendszámok és az arcok mindenütt ki vannak takarva, nagyon korrekt megoldás, tetszik az oldal. köszi a linket!
    valamikor április környékén készülhettek a képek, mert a szabadság hídon nem mentek át, de a villamosok már jártak :)
  • metaljesus
    #102
    te jó ég!!! nekünk még az ajtó is nyitva volt amikor fényképeztek, most minden betörő ide fog özönleni, mi lesz így a házunkkal?!?!
  • hungary27
    #101
    melyikben laksz?meik város?nem vok betörö...14-18 a korom
  • COOLancs
    #100
    ték
  • Gubberx
    #99
    Az semmi, de ha ezen így kiakad gondolj bele mit kaphat az a szerencsétlen aki pont elmegy a ház előtt és meglátja a dolgokat :D (lehet megöli őket mert elmondhatja a betörőknek hogy miket látott a háznál) :D:D:D:D
  • Cat 02 #98
    Itt csak egy valami sötét, és az nem az ügy...

    Szted egy soha nem frissített kép (igen, nem járnak ám minden nap), mit mond a betörőnek ? Lehet már nincs is ott ház.
  • passatgt
    #97
    amúgy ezen az oldalon csak nálam fagy ki, ha fullscreenre rakom?
  • nandorb
    #96
    jah mindenki megfog halni 1csunya napon:D
  • Kandurex
    #95
    Rohadtak!!...Lefotózták...megfogok halni!!!! Elvették a házam lelkét!
  • Vorpal
    #94
    Ombudsman az kéne neked ja;D