28
  • Sir Ny
    #28
    az úgy van, hogy a limonádé mesterséges citrompótlót tartalmaz, a bútorápoló meg valódi citromot.
  • KillerBee
    #27
    Jaj! Mondd, elolvastad akár csak a tiédet megelőző pár hozzászólást? Szó sincs itt elektromágneses energiáról, NEM az továbbítja az energiát.

    De hiába járatom a számat, eddig is már leírtam ezt párszor, noha a cikkből is világosan kiderül. :(
  • Evil Merodak
    #26
    Csak nehogy a sünök kezébe kerüljön!
  • waterman
    #25
    sajnos nemcsak hogy átveszik az uralmat, de már butítják tovább a népet. csak egy példa: albérletben eldugult a klotyó, albérlőtársam már mondta is, hogy hányféle duguláselhárító anyagot reklámoznak a tévében, már meg is kereste a duguláselhárítás telefonszámát, mire hazaértem ki is hívta őket.. én meg megoldottam egy wc pumpával, de azért perkálni kellett rendesen a kiszállási díjat az elhárítóknak. és ez megy mindenhol. aki nem hajlandó gondolkozni az legalább fizessen.
    a cikkhez: akkor használnék ilyen töltőket, ha más már véletlenül sem lenne. nekem bőven elég a háttérsugárzás, amihez pár évmillió alatt hozzászoktatott minket az anyatermészet. egyik korábbi cikkhez volt egy hozzászólás, a lényege, hogy hova kurvul a világ: a citromlében ezerféle adalékanyag van, a bútorápolóban meg valódi citrom.. gondolkodni kéne és nem elkényelmesedni.
  • Feco333
    #24
    Ez egy mondva csinált probléma.
    Az áramot ehhez a vezeték nélküli energiatovábbítóhoz is vezetékeken kell eljuttatni. És mivel ez az elektromágneses energia a távolság növelésével négyzetes arányban csökken, közvetlenül rá kell helyezni a töltendő eszközt hogy a maximális hatásfokot el lehessen érni (ami így sem túl nagy). Tehát a tápvezeték pár centiméterre lesz a töltendő eszköztől. Csak nem abba lesz beledugva hanem amire rátesszük azt. Ha pedig a cél hogy bármit bárhol tölthessünk, csak a csatlakozók szabványosítására lenne szükség !

    Csak én látom úgy hogy kezdik a hülyék átvenni az uralmat a világon?
  • KillerBee
    #23
    Még egy CRT monitor sem sugároz ki több wattot, hát még egy LCD.

    Rezonáns csatolásról van szó, a hatásfok jóval több 10-20%-nál. 20-30kHz-en elég stabilra elkészíthető egy rezonáns tekercs, nemigen hangolódik el. Egyébként is némi elhangolódás nem növeli a veszteséget, ilyenkor egyszerűen kevesebb energiát vesz ki a primer tekercsből.

    Az 50% körüli veszteség és a változó mágneses tér azért nem teszi nagyon rokonszenvessé ezt a megoldást.
  • flexike
    #22
    Talán labor vagy rögzített trafó kivitelben, de ne beszélj már zöldségeket.
    Hogy hasonlíthatsz össze egy mobilba épjtett kis tekercset ezzel, amit majd egy asztalba épített tekercs közelébe fogsz hajítani, közel sem ideális körülményeket teremtve?
  • dez
    #21
    Nem beszélj már hülyeségeket...

    A hatásfoka ~40% körül van. Nesze neked, környezetvédelem.
  • flexike
    #20
    Ez kb. ugyanaz, mint az akkumulátoros vibráló fogkefe.
    A monitorod több sugárzást ad ki magából, mint amennyi egy mobil töltéshez kéne, és ráadásul az nem alacsony frekvenciásat...

    Viszont nem ejtenek szót a hatásfokról, ami viszont elég rossz ezeknél a légmagos, vagy nyitott magos tekercs megoldásoknál.
    A fogkefe 0.01W-jánál ez még nem okoz számottevő gondot.
    Sok értelme nem lesz 1W energia átadásához 5-10W energiát elpazarolni.

  • Ferrer
    #19
    Az csak jó, ha az Intelnél a vezeték nélküli áram a jövő. Így minden dolgozójuk meghal rákban rövid időn belül, és akkor majd az AMD, az AMD, az AMD...
  • readswift
    #18
    aztamindenit , ez a 9/11 most eléggé elbánt a CSÉENTÉKÁKÁ-zókkal
  • NEXUS6
    #17
    Dekirály!

    Jó a zene!
  • bracsek #16
    Ugyan ez a cikk nem tartalmaz információkat, de esti mesének még jól jöhet.
  • dez
    #15
    Kell a francnak!
  • laci 700
    #14
    aha... erre megy ki a játék...
    Hát abba is elem kell! De mivel az elem túl nagy ezért nem kell biochip!
  • Janokapapa
    #13
    de akkor mi fogja tolteni a testbe epitett biochipeket?
  • Sir Ny
    #12
    én megmondom a tutit! elemest kell használni. lemerül, kiveszed az elemet, be a gépbe, az elemet meg berakod a töltőbe. nincs zsinór és nincs káros sugárzás se
  • KillerBee
    #11
    Ha jól értem a dolgot, akkor itt alig vannak elektromágneses hullámok, az energiát lényegében indukció útján viszik át - változó mágneses tér és minimalizált elektromos erőtér. Tehát a sugárzási veszteség minimális, a kilapított tekercsből pedig csak akkor "szívódik" ki energia, ha adott távolságon belül van egy rezonáns tekercs, terheléssel.

    Na persze a változó mágneses fluxus élettani hatásai is lehetnek veszélyesek, én a magam részéről hanyagolnám az ilyesmit.
  • mitch2003
    #10
    Erre gondolsz? ->
    Tesla és a védőruha
  • gosub
    #9
    Ki fizeti a villanyszámlát?
  • shabba
    #8
    Ez a video is elég jó, hasonló témában:

    http://www.youtube.com/watch?v=y1GqNN2Xe7g
  • Sanyix
    #7
    Tudjuk, 10 éve is 8-10 éve volt a rák ellenszerének kifejlesztése, és gondolom 20 éve is ez volt.
  • tenkenorman
    #6
    Hallottam énis hogy lesz rák ellenszer, meg hogy emberfüggő. Magyarán minden embernek külön gyógyszert kell legyártani. A gáz az hogy azt mondta a magyar tudós még minimum 8-10 év.
  • Abu85
    #5
    Célegyenesben van a rák ellenszere. Lehet, hogy az intel szövetkezik a gyógyszergyárakkal?
  • Magiszter
    #4
    Szerintem egyszerűbb lenne egy olyan energiaforrást kifejleszteni ami sokáig tudná üzemeltetni a számítógépet/monitort/miegymást. Akkor jöhetne a Wireless adatátvitel a számítógép eszközei között. Hisze az egér/bill úgyis sok helyen megy Wireless rendszerben. Nem hiszem hogy olyan megoldhatatlan lenne a monitor jelek átvitele, vagy esetleg a kábeltévé adást in-the-air továbbítani a fali aljzatból a készülékbe. Akkor megszűnne a kábelrengeteg és mindenki örülne. Persze azt a bizonyos erőforrást mondjuk csak 1-2 évente kellene cserélni monitornál/gépnél/miegymásnál, de akkor 30-50k forintért.
    De ez nem érné meg az áramszolgáltatóknak, és mivel a pénz-beszél-felhasználó-kussol politika van ezért sose fog létrejönni ilyen technika, csak mikor már elfogy az összes energiaforrás a világban.
  • nyaSGem
    #3
    Őőőőő. Ha jól emlékszem egy bizonyos úriember, Mr. Tesla is ezen a problémán fáradozott.
    Sőt egyes vélemények szerint sikerült is neki.

    Ha egyébként ilyen mágneses terekkel akarják lefedni a fél világot, akkor mindenkinek adjanak hozzá védőruhát is, mert szerintem annyi lesz itt a rákos mint még soha....
  • halgatyó
    #2
    Általában nagyon szeretem az újabb és HATÉKONYABB technológiákat.
    Sajnos, ez nem tartozik közéjük.

    Semmi új, egyszerűen rádióhullámok útján vinnék át az energiát. Ami -- mint tudjuk -- szanaszét szóródik, és csak kis részben jut el oda, ahová kellene.
    Ha -- nagyon rövid hullámhosszak esetében -- irányítjuk akkor viszont az egymáshoz képest elmozduló antennákat folyamatosan irányban kell tartani.
    Továbbá, az átviteli utat a testükkel eltorlaszolni nem nyerő
    (Lerontja az átvitel hatásfokát és a testünknek sem jó)

    Persze a kábeleket néha jó lenne valahogy eltüntetni, mert állandóan összegabalyodnak, meg taposni rajtik nem kellemes....

    Erre kitaláltak egy varázseszközt: KÁBELCSATORNA