40
  • zsolt10
    #40
    Inkább a vinyok teljesitményével foglakoznának!hiába van hiper vasa az embernek ha a vinyoja csiga lassu
  • billxxx
    #39
    Vevőszopatás,csak kevés ember az aki egy ilyen kártyát megvesz.....
    Ez már szerintem a túlzás kategória.Meg mekkora ház kell majd neki....
    A pc nem konzol...
  • Youri
    #38
    Az én gépem kb 300e ft volt (monitor nélkül)
    Nem nagyon tűnt fel hogy sokkal többet enne mint egy régebbi típusú gép.
    Amúgy a konzolok sosem érik el azt a felbontást amit egy pc már most biztosít stabilan.

    + az ilyen videokártyák többnyire arra vannak, hogy megveszed és marha jól megy rajta a játékok 90%. 10% meg az amihez még eszközt sem csináltak, hogy jól menjen.

    Szerintem megéri beruházni egy drágább számítógépre mint venni egy laptopot és még mellé vagy 6 konzolt. Mert akkor már ugyan ott tartasz pénzügyileg is.
    300e ft kb egy laptop + jó konzol + egy jó tv. Hanem több.

    Amúgy nem azért van ilyen gépem mert dúskálok, hanem azért mert 3d animációkat is készítek (3ds max 9)
  • Csak77
    #37
    Nem paraszvakítás, sajnos. Amúgy te géped minden szempontból egy elavult szerkezet, ez van. Mellesleg a tiéd is eszik rendesen áramot, bár valószinűleg nem te fizeted, ezért neked tökmindegy.

    A legjobb megoldás, ha az ember vesz egy notebook-ot, azt ráköti a monitorra, bill-t, és egeret rá, és azzal netezik, filmezik külső vinyoról usb-n, ilyesmi. Játékra meg vesz valami konzolt, ami a felét eszi csak ennek a kártyának...
  • Demonic
    #36
    Az oké hogy eszik, mert akinek újonnan van pénze rá annak szerintem a villany számla se gond.. De milyen hangja lesz egy idő után ennek a hűtőnek?:D
  • dez
    #35
    "Nagy kérdés, hogy a 40 nanométeren készülő RV870 chip mennyit fogyaszt majd, hiszen ha csakugyan brutális adatokról van szó, kérdéses, hogy milyen módszerrel passzíroznak majd két vezérlőt egyazon kártyára, márpedig ez is szerepel a cég tervei között."

    A szokásos: visszavett órajel+fesz.
  • dez
    #34
    Azért szerintem elég komolyan néz ki. Azok a beömőnyílások... Pedig nem szokott túlzottan meghatni a videokártyák kinézete.
  • Chipii
    #33
    Egyértelműen parasztvakítás mindenhol a tápigény. Nekem core2duo e8500, 260gtx(szépen húzva), 2 közepes vinyó, és 115 watt desktopon kis terheléssel, maxon hajtva meg 260 watt. Ehhez jön még 35 watt a 22es monitor miatt. A core2duo és quad között van egy szép ugrás fogyasztásban, de persze nem száz meg ezer wattok:)
  • who am I 7
    #32
    jobban örülnék, ha ezt a teljesítményt 300-400 össz Wvel tudnák hozni...
  • AquirLord
    #31
    ja és elfelejtettem mondani hogy bár inkább ati felé húzok, de a fenti kártya már gusztustalan... ráadásul a 4870-is nagyon durva fűtőtest de ez mégrosszabb lesz..bár az alapjárati fogyasztása csábítóan hangzik. Persze úgy néz ki új házat kell vennem ha ilyent akarok mert a 4870 is éppen csak elfér a gépben. Azért igazán visszafoghatnák magukat mint méretben mint hőmérsékletben. Csinálhatnának valami szabványt arra hogy X méretnél nagyobb nem lehet, inkább ne legyen 2szer olyan gyors mint az előző de nagyobb se meg ne is fogyasszon többet. Növeljék úgy a teljesítményt.
    Lassan már ott járunk hogy külső VGA-t csinálnak mert mind hűtés terén mint méretben nem fér el a normál PC házakban... majd mikor jön hozzád a haver és meglepődig hogy két géped van akkor mutatod neki, hogy nem...az balra a kisebb az a PC jobbra az a nagy pedig a VGA...
    Szóval túlzás már ez az egész...elmegy az atitól a kedvem....de az a baj nvidia sem csinálja másként :(
  • AquirLord
    #30
    4 magos 9450 CPU, 6 giga ddr3, 3HDD, 4870 VGA, és 28-as monitor összesen 320W körül eszik terhelve...igaz a cpu-ból akkor csak 2 volt kihasználva mikor néztem.
    Ebből a 320W-ból kb 70-80W volt a monitor, ~15W a router :)
    Mikor nem használom a routert akkor is 10W fölött fogyaszt....szal' nem ajánlott napi 24-ben áram alatt hagyni ha nem használja az ember...

    ami amúgy a szégyen hogy a fenti konfig terhelés nélkül....csak annyi hogy bejön a windows és nem csinálok semmit akkor is 240W körül fogyaszt...pedig igazán visszavehetné magát 1-2 dolog ilyenkor.
  • Csak77
    #29
    Ja. Ráadásul egyre jobban nem éri meg erőgépet építeni otthonra. Egy ilyen kártya+4magoscpu+8GBram+2vinyó+26v30"monitor már eléri a 1500-1800W/órát, ami egyszerűen iszonyat pénz. 1kWh amúgy 35 Ft(energiapersely.hu kalkulátor szerint), tehát napi 10 órás játékkal 10*35ft áramdíj... megéri, hogy szupergyors legyen a Crysis very high-ban?
  • who am I 7
    #28
    BNah, én is megkaptam a büntiket :D:D:D:D:D

    Am..nem mindenkit érdekel, h 1000 dolcsi a prockó...mondjuk a desktop júzerek pár %át csak... :D
  • who am I 7
    #27
    azt nem számolod bele, h ezt is lehet húzni...+memó
  • Zsoltika 007
    #26
    Meg kell venni az olcsóbbat és kis tuninggal simán megy ennek az órajelén...
  • Ahoy
    #25
    240 rugóért? D: inkább nekiállok kézzel kihajtani :D
  • bertino
    #24
    ehh, béna.
  • who am I 7
    #23
    ez KIHAJTJA b+ 4G-n neféjjéattól
  • Sanyix
    #22
    LOL :DDDDD ez a fórummotor mindig új bugot tud mutatni XD
  • Zsoltika 007
    #21
    Az az igazság hogy pont fordítva sült el a dolog: Te vagy buta ő meg okos hogy ki satírozta. Ha nem érted miért akkor inkább no comment.
  • Zsoltika 007
    #20
    Pontosan így látom én is. Teljesen értelmetlen az egész. A legerősebb egy magos veszem én is ha esetleg valamikor fejlesztenék. Pár játéknál pl ki kell kapcsolni az sli-t hogy szebben fusson különben 5-10 fps. (még szerencse hogy nv control panelben lehet profilt adni minden játékhoz külön)
  • Zsoltika 007
    #19
    Vegyél konzolt! Ott tényleg azt kapod és úgy ahogy azt a készítők akarták. Kompromisszum nélkül. Ráadásul anyagilag is bőven jobban jársz.
  • Sanyix
    #18
    Na de [szin=red]KIHAJTJA-E?[szin]
  • Ahoy
    #17
    Elég ocsmány ezekkel a LEGO nyílásokkal a végén :D De majd úgyis gyártók vátoztatják... Állítólag idle-ben nagyon jó lesz a fogyasztása, memóriákat is visszaveszi, meg kártya egyes részeit lekapcsolja. Szóval majdnem biztos vagyok benne, hogy jobban megéri, mint pl egy 4870.
  • tenkenorman
    #16
    hát jah elég ormótlan egy darab. a 8800gts em se kicsi na de ez...
  • #15
    jó ronda mit ne mondjak:)
    minimum 1 600-as vagy 700-as táp kell neki biztos:D
  • Petko
    #14
    csak az a gond hogy elektromossággal fűteni sokkal drágább mint gázzal vagy távhővel
    másrészt nyáron még ennél is sokkal többe kerül, ha a légkondival hűti a szobáját az a vadbarom aki ilyeneket vesz
  • zsopu
    #13
    A 11 Ft/óra az szerintem ok
    Mert ha 1000W/óra 40-50 Ft
    és a kártya 200W-ot fogyaszt, ki lehet számolni. :D
  • szily3
    #12
    Wááá, aki ezt megveszi, annak lehet, hogy több lesz az áramdíja, de tuti kevesebbet kell majd költsön a télen fűtésre
  • Szemjuel
    #11
    előbb tájékozódj
  • kvp
    #10
    "Az a fekete folt mi lehet az alján?"

    Ott van az a kod ami alapjan azonosithato a peldany es az, hogy kinek volt kiadva tesztelesre. Valoszinuleg nem akar lebukni az aki lefotozta.
  • kisgabo
    #9
    11 ft/kwh óra áramdij hol? ember valami 40-50 ft már...
  • Sanyix
    #8
    Nem mintha néhány eddigi nv kártya nem fogyasztana ennyit...
    Amúgy nekem ez a 190w a fullos gépem fogyasztása 100% terhelve mindent, monitorral, erősítővel :D
  • Csak77
    #7
    De elbírja, de a 190 W maximális, 26 W üresjárati fogyasztása a kártyának azért már vicc. A 190 W az úgy 11 forint/óra áramdíj. Brutális.
  • who am I 7
    #6
    megrágta az egér
  • Thrawn
    #5
    Az a fekete folt mi lehet az alján? Ejnye-ejnye, jobban kellene figyelni mielőtt kiadjuk a Photoshop alól ezt a képet! Szvsz hamis.
  • azirafael
    #4
    Remélem az Ati akciós vízerőművet is ad majd a kártyához amivel elég áramot termelhet majd a mezei játékos mert a kettőhúsz sem fogja már ezt elbírni...
  • [NST]Cifu
    #3
    A két chipes megoldással csak az a bajom, hogy továbbra sem működik. Például én mostanában főleg az EVE online-al meg az Arma2-vel játszom, amelyek mindössze egy VPU-t használnak. Irtó jó látni, hogy az egyik VPU izzad, de kegyetlenül, a másik meg üresjáratban fut...

    Lehet a deveket szídni, de engem, mint felhasználót nem ez, hanem az érdekel, hogy a két chipes videókártyám kegyetlenül nem ér többet egy egychipes kártyánál...
  • barret
    #2
    Ki kell lógatni a gépből,jó lesz vizet forralni.
  • Ps1ch0
    #1
    Engem nem nagyon erdekel menyit fogyaszt es mekkora de remelem a karacsonyi szezonra valami irdatlan allatot epit vagy az NVIDIA vagy az ATI, fel eve sporolok hogy vegre igazi jatekgepet vehessek es nem akarok kompromiszumot csak oriasi teljesitmenyt. A ketcsipes megoldas biztos mar csak az a kerdes kia lesz a legerosebb. Ez meg kimondottan tetszik :). F*** energy efficiency :)))