24
  • hypno
    #24
    A Transformers 2 egy bitang hosszú, és fárasztó film.

    Én általában nem szeretem, ha egy második rész nekiáll felrúgni az első logikáját. Itt pedig az történt, de vastagon.

    Viszont egy gyakorló szülő kénytelen időnként a kiskamasz gyermekei kedvére tenni akkor is, ha a szuperkényelmes plázamozifotelek már jobban törik a fenekét, mint egy bicikli nyereg harminc kilóméter után.

    Sok gyerek = jó nézettségi statisztika.
  • Stefling
    #23
    Szerintem is megéri a pénzét a 2. rész IS, én moziban kétszer néztem meg+ megveszem eredetibe :)
  • FefeeX
    #22
    Nem is a normális vélemény nyilvánításról van szó, hanem a szánalmas, orrba-szájba fikázódásról, meg szidalmazásról, ami már tényleg olyan szintű, amit a film a relatíve gyenge minőségére tekintettel sem érdemel.
  • winnie
    #21
    félre ne érts, csak mindkét kijelentés csak feltételezés, ezért is írtam.

    két dolog biztos: egy, hogy a TF2 valóban jóval több negatív véleményt kap, mint pozitívat, de valóban igazad van, hogy a negatívat hamar leírja az ember, míg pozitív általában csak a sok negatív hatására születik.

    és a másik, hogy az is teljesen igaz, hogy ilyen negatív hullám után az ember azt várná, hogy zuhanni fog a film, mint a legtöbb hasonló cipőben járó, de tényleg teljesen jól tartja magát, szerintem váratlanul jól. ez elismerést érdemel.

    de ettől még szerintem teljesen érthető mindkét oldal véleménynyilvánítása.
  • FefeeX
    #20
    Jajj már, azért mert a sok ember, akiknek tetszett, nem jön ide nyálat csorgatni... Ember, gondolkozzál már... Hogy növekedne még mindig a film nézettsége, hogyha nem tetszett volna rengeteg embernek a film? Mazochisták, és beülnek még többször a filmre, nem?
    Az, hogy itt, meg egy-két másik fórumon a hisztis nyomik nem tudtak magukkal meg a szabadidejükkel mit kezdeni, ezért elkezdték szapulni a filmet, még nem fog statisztikát írni...
    IMDB 6,3 azért nem olyan rossz. Tény, hogy nem egy világrengető alkotás, de 5 felett azért nem kapálnék el filmet...
  • FefeeX
    #19
    Ha már kötözködünk, a berlini fal is egy HATÁR VOLT, ami LEDŐLT. Illetve ledöntötték, de ez már mellékes...
  • czyi
    #18
    Jaj, te egyébként úgy szoktál mozizni, hogy mindig pásztázod (valamely tuti biztos éjjellátó technikával) a sötétben a teljes termet (ahelyett, hogy a filmet néznéd), és keresed, hogy vajon ki alszik?
  • czyi
    #17
    Hm... Hm... Újabb HATÁR dőlt le a Transformers 2 előtt?
    Kedves Sz. Viktor! Határok NEM szoktak ledőlni. A határ mint olyan egy kellemes fogalom. Nem pedig kézzelfogható tárgy.
    Ha már a "dőlt le" igét kívánod használni, írj esetleg akadályt. Ámbátor az is inkább csaqk elhárulni szokott.
    Ja, és szabad óráidban e két könyvecske olvasását ajánlom szíves figyelmedbe:

    Rácz Endre-Takács Etel: Kis magyar nyelvtan
    A magyar helyesírás szabályai
  • winnie
    #16
    " Mégis ti vagytok kevesebben... "

    mármint azok, akiknek tetszett, nem?
  • FefeeX
    #15
    Kóros vagy nem kóros, akinek nem tetszett, ne nézze. Nekem tetszett. És nem vagyok se zombi, se más. Egyszerűen kellemes 2 óra volt. TF-en nőttem fel, jó volt egy más perspektívában látni. Nem volt nagy története, naés? De szánalom, hogy emberek már hónapok óta ezen nyavalyognak... Nektek nem tetszet... Mégis ti vagytok kevesebben... Lehet pofázni, de ha én csinálnám a filmet, engem se az érdekelne, hogy a magát kifinomultnak hívő Nagypofa Jánosnak tetszik-e vagy sem, és hogy utánahány hónapig fog vagdalkozni, hogy nem nyalták fényesre...
  • koschwarz
    #14
    lehet valamelyik kertévén, de biztos hogy tv-ben láttam.
  • winnie
    #13
    "értékes"? mármint neked értékes? ezek a címkék szerintem elég nevetségesek. maradjunk a jó-nem jó minősítésnél. az értékesnél sznobabb nem sok van.

    attól értékes lesz egy film, ha felhőtlen/izgalmas/jól eltöltött 2-3 órát hoz a nézőnek?

    persze nem arról van szó, hogy ezek mind jó filmek, sőt, de az értékest szerintem feledni kéne...
  • Molnibalage
    #12
    Ott biztos nem, mert még nem mutatták be.
  • Molnibalage
    #11
    Szomorú, hogy ezen a listán alig van valóban értékes film.
  • kissssss
    #10
    gyönyörű, fiatalos, matrózos. hát ez marha nagy
  • koschwarz
    #9
    elnézést, ha belegázoltam a filmmel kapcsolatos érzéseidbe, de este 11 környékén valahogy már nem tudtam tolerálni az értelmetlen és folyamatos robbanásokat/üldözéseket/hősies cselekedeteket...a feleségem is felrótta nekem, hogy ha már ilyen filmre ültünk be, és ő bírta ébren, akkor én miért szunyókálok

    úgyhogy trendi szöveg vagy sem, én tényleg elszundítottam rajta, és ebben még a dolby surround sem tudott megakadályozni.

    az a baj, hogy 2 kis gyerkőc mellett az ember nem válogat, mit nézhet meg és mikor a moziban, ha nehéz kire hagyni őket...hát nekünk sikerült befizetni erre az nem kis epilepszia-rohamot okozó látványfosra

    pedig az első tetszett, igaz azt az hbo-n vagy hol néztem.
  • ddt500
    #8
    Faterom elaludt mellettem a Baljós Árnyakon. Konkrétan a fogat verseny alatt. Máig nem értem, hogy bírt aludni abban az hangzavarban.
  • TeDDyRuSh
    #7
    Viktor felsorolta az összeset, aki TF2 előtt van. Vagyis a 9. a TF2. A király visszatér a 11. De ha vígasztal, akkor a world-wide listán a 2. helyen van 1,11 milliárd dollárral.

    Star Wars fanoknak érdekesség, hogy a top 10-ben 3 SW film is van. A 3. helyen az 1977-es(!) első rész áll. Ezek persze amcsi statisztika.

    Igaz sok féle lista létezik, mint pl az inflációhoz igazított listák (vagyis nem ugyanannyit ért 20 éve a dollár, mint most). Ezek szerint a top 10 így alakul:
    SW IV., E.T., Titanic, SW V., SW VI., SW I., Jurassic Park, Indiana J. I., Forest Gump, The Lion King.
  • 1Obi1
    #6
    Én a Tf2-nél legszívesebben kimentem volna a teremből, de ha már két jegyre elköltöttem összesen több mint kétezret akkor nem fogok felállni 10 perc után. És MO-n azt hiszem így van ezzel a legtöbb ember..
  • NiGhTM4R3
    #5
    Magyarországon elég sokan küszködnek alvásproblémákkal, hisz rengeteg helyen olvasni hogy XY ember ezen-azon elaludt.
    Érdekes, még egyszer sem láttam alvó embert moziban.

    De nekem lenne annyi eszem, hogy ahelyett hogy alszok a filmen kisétálok, és valami hasznossal töltöm az időmet.
    Vagy csak ez az 'alvás moziban' még mindig menő szöveg. :/
  • koschwarz
    #4
    én konkrétan elszunnyadtam a moziban ezen a filmen... igaz, késő is volt hogy miért erre ültem be? mert azt adták éppen, amikor évente 1-2 alkalommal sikerült eljutni moziba, nem lehet válogatni
  • immovable
    #3
    A bevételi lista sajna nem egyenlő a film minőségével. De kit érdekel a bevétel!(?)
  • totoro
    #2
    Azért ez a szám már társadalmi kórkép is egyben. Nagyobb, színesebb, bárgyúbb és a zombik tódulnak a moziba.
  • Etinger
    #1
    És az összes közül ez lett a leggyengébb. a király visszatér nincs a listán?