28
Japán Osaka városából robot várost akarnak létrehozni!
  • [NST]Cifu
    #28
    Egyetlen ilyen régi hír miatt minek új topicot nyitni, pláne komolytalanul?

    Ha a robot kulcsszóra rákeres az ember, két topicot is találhat egyből. Már ha komolyan érdeklődik a téma iránt...

    Robotok korszaka
    Robot építés, tervezés
  • butuska66
    #27
    Szerintem MO robotok nélkül is eljut odáig
  • Calver
    #26
    ehhez az élő szövet fém vázon témához elég ha biciklire pattannak.
  • sz4bolcs
    #25
    Ez jó szöveg volt. :D
  • polarka
    #24
    Nem kapcsolódik szorosan a témához, de ha már mások is, akkor:
    Egy gép, amelyik "öntudatra ébred" és gyakorlatilag bárhogyan fejlesztheti magát - hiszen csak új modulokra kell kiterjessze az irányítását - és vmiért (tegyük fel, h úgy dönt, h ez neki jó) terjeszkedésre adja a fejét. Ezek után miért foglalkozna az emberekkel, miért vesződne a kiirtásukkal? Mi haszna származna belőle? Ráadásul lehet még a jövőben vmiért hasznát veheti az embereket, csak egy jövőbeni lehetőségtől szabadulna meg.

    Én speciel az ő helyében gyorsan átvenném néhány gyár, bánya...(ami kell) felett az irányítást, bővíteném magam (afféle kollektív delokalizált tudatot hoznék létre) és neki indulnék a világűrnek, ott van bőven nyersanyag. Időm meg mint a tenger.

    Mellesleg a Mátrixban is ilyen agyalágyult gépek vannak, akik emberekből nyernek energiát. Minek? Nem ismerik a reaktorokat és egyéb erőműveket? Nem jöttek rá, h a felhők felett még mindig van napfény, amit felhasználhatnak? Már rég otthagyhatták volna a Földet és az embereket.
  • Falcon87
    #23
    A gépeknek nincsenek érzéseik, sem pedig önálló gondolataik. Ha lennének, akkor meg egyszerűen emp-t közéjük :D
  • gyepesjoint
    #22
  • gyepesjoint
    #21
    de majd jön Neo,meg Trinity,és vissza áll a rend :)
    [vagy nem]
  • Pepsi Twist
    #20
    Sztem az lesz mint a Matrix-ban :D átveszik a robotok a hatalmat és a föld alá kényszerülünk menekülni...
  • Rabbit20
    #19
    nemlesz kitelepítés, az osakaiak lesznek az élő szövet a fémvázon
  • gyepesjoint
    #18
    tye ojan okozs vaty
  • Dj Faustus #17
    1. A topiknyitó hozzászólás az alábbi cikkből származik. Tegyük hozzá, ez valójában egy 2004-es/2005-ös hír - Osakaban 2005-ben volt a Robocup.
    2. A cikk nem mond nagyon újat - Japán mindig is élen járt a robottechnológiában.
    3. Nem kell attól tartani, hogy Osakát elözönlik a robotok. Csak a robotokkal foglalkozó cégek központja Osaka. Ettől Terminatorfóbiát, meg Osaka kitelepítését prognosztizálni dőreség.
  • Szabi1991
    #16
  • norbi4567
    #15
    Amíg Magyarországon vannak méhtelepek addig nem kell félni a robotok uralmától
  • Timbo
    #14
    szerintem a 4es metrót már a robotok fogják befejezni :D ahogy haladnak
  • ProGabe #13
    elkezdek gyűjteni a kétszáz tonnás ólommellényre ;)
  • haxoror
    #12
    Gondolom a szegény oszakaiakat majd kitelepítik, mint amikor egy város a "művészetek városa" lesz akkor onnan is kitelepítenek mindenkit aki nem tud zongorázni vagy festeni /facepalm
  • syberia2
    #11
    Eltudom képzelni én is(#idiota)
    Csak Budapestet ne adják nekik! Az olyan yó hely, addigra biztos kész lesz a 4es metro!
  • SötétBarom
    #10
    Milyen szép is lesz a hirtelen 50% fölé ugró munkanélküliség, hajh :)
  • syberia2
    #9
    Húha, nagy baj? Mire célzol? Én készen állok!
  • Cat 02 #8
    Ajajaj. Ebből még baj lesz :)
  • syberia2
    #7
    Remélem... Nem AJÁNLOM IS!
    Bár én ebben a városban el tudnám képzelni, hogy 24 órás megfigyelés alatt(Pár évtized múlva)a robotokat szabad útra eresztik. Aztán kiderül, hogy boldogulnak, milyen kis kolóniát alakítanak ki?
  • gyepesjoint
    #6
    itt a harmadik véhá,először csak (f)osakát foglalják el,aztán jön kína,korea stb...de kocsordot nem fogják,mert sándor megvédi a falut!!!!!!444négyfour
  • Tyler1
    #5
    sztem itt nyilván nem arra kell gondolni h robotok fognak fel-le sétálgatni az utcán. A technika meg még a japánoknál sem olyan hűű de fejlett, és 10 év múlva sem lesz akkora áttörés, hogy robotok szolgáljanak ki, vágják a hajad, vigyenek dolgozni, stb...
  • syberia2
    #4
    Mondjuk sajnálnám ha végül olan intlligensek lennének, hogy rájönnének miért kell engedelmeskedni, oszt nem csak egy város lesz az övék
  • syberia2
    #3
    Nagyjából az...
  • kocsisgabor9999
    #2
    Terminátor 3
  • syberia2
    #1
    A japánok robotvárost építenek!

    A japán Oszaka város jövője biztosítva van, ugyanis a robotok világvárosává és a legmodernebb robottechnika úttörőjévé válik. Tényleg robotok fogják irányítani Oszaka közlekedését egy évtized múlva?
    Oszaka már teljes erővel dolgozik a robotok városának imázsán. Tavaly itt tartották a Robocupot, a robotok labdarúgókupáját. Ez az esemény nemcsak a város lakóit ragadta magával, de a képviselőket is. A város vezetői ezért világos célt tűztek ki maguk elé: az elkövetkező húsz évben a robottechnika válik a város ipari prioritásává. Rövid időn belül Oszakának a robotika világközpontjává kell fejlődnie.

    Szegény oszakaiak, ők hova mennek?:(