11
  • Epikurosz
    #11
    Jelentés:

    Az AVG kb. 5 óra alatt ellenőrizett le kb. 1,5 millió fájlt.
    Egyetlen vírust sem talált.
    Talált persze sok "tracking cookie"-t, kémkedő sütit (Casalemedia, Fastclick, Yieldmanager stb.), de ezek egyike sem volt veszélyes.

    Trójait is többet talált.
    Többek között az épp letöltött KolibriOS-ben azonosított be egy trójait (Generic 12 BRFY), valamint egy általam régebben letöltött segédprogram zip fájljában - amelyet még nem csomagoltam ki -, de ami a legérdekesebb, az APEH régebbi (nem a mostani Javás) ABEV nevű progijához tartozó, .exe kiterjesztésű nyomtatványokban is azonosított trójait (Delf.FAN).

    Összességében azt kell, hogy mondjam, hogy ha az ember jól konfigurálja a rendszert (beleértve a routert is), használja a Windows tűzfalát és a Defenderét (ha windowsos), akkor megfelelően védett, nincs értelme vírusirtót használni, pláne nem úgy, hogy minden nap lefuttatja.

    Ennyi...!
  • Epikurosz
    #10
    Update:
    Eddig vírus egy sál sem, csak kémkedő sütik és "Archive bomb"-al felcímkézett .rar fájlok.
    Ez utóbbi mi lehet?
  • Epikurosz
    #9
    Amíg végzek, olvasd el ezt a bombahírt!
    tagek: MiniPanzer, MegaPanzer, skype dumcsik lehallgatása, Unteregger
  • Epikurosz
    #8
    Állapotjelentés:
    Object svanned: kb. 450.000
    Threats found: 0
    Elapsed time: 15 perc

    (folyt. köv.)
  • Epikurosz
    #7
    Forróteszt:

    2006. óta nem használok semmilyen vírusirtót.
    Most letöltöttem az ingyenes AVG-t, és lefuttatom, mert kíváncsi vagyok, hogy 3 év alatt hány vírus fertőzte meg a gépemet. Az eredményről hamarosan beszámolok. Maradj velem!
  • NEXUS6
    #6
    Amúgy az elsőre volt már példa, a második esetében, csak azt kell figyelni, hogy kb 5 évente ellenkezőjére fordul a táplálkozástani szakértők véleménye, a rendőröket, meg hagyjuk, arra is tudnék 1-2 példát mondani.
  • NEXUS6
    #5
    Höhöhö!
    De azt kifelejtetted, hogy az milyen hülyeség, hogy a háborúk egy részét meg katonák csinálják!

    Illetve izé, vagy hogy is van ez?
  • NEXUS6
    #4
    Okosan, okosan! Kevesebbért is öltek már orosz újságírót!;D
  • Archenemy
    #3
    Én úgy tudom, hogy a tüzek nagy részét is maguk tűzoltók gyújtják, illetve az orvosok felelősek a világ betegségeinek jó részéért. A rendőrökről meg jól tudjuk, hogy mind bűnöző.
  • Commandante
    #2
    Kíváncsi vagyok, hogy a vírusok hány %-át írják maguk a vírusírtók fejlesztöi, csak hogy biztosítsák a mindennapi betevöjüket.
  • NEXUS6
    #1
    "Mézesbödönöket használnak a vírusirtók fejlesztői"

    A -ök!