78
  • nessboth
    #78
    ...És akkor a Skynet öntudatára ébred.
  • sh4d0w808
    #77
    Ez az egész semmi másról nem szól, mint az internet feletti irányításról. Nem egy és nem két csörtén van már túl ezügyben az USA és az EU. Mindenesetre nem bíznám az USA-ra az irányítást, közelmúltbeli történelmük bebizonyította, hogy nem kell nekik valós ok a cselekvésre, elég a mondvacsinált is.
  • Epikurosz
    #76
    (Egyébként, csak így zárójelben súgom meg, hogy amióta routerem van, nagyobb biztonságban érzem magam. ráadásul VxWorks alatt müxik a ruti. Plusz, a gépemen be van állítva a tűzfal, meg van a Windows Defender. Nekem ennyi bőven elég. A gépem kb. 3 éve zsinórban megy, nem kellett újratelepíteni egyszer sem. Nem lassult le. Vírusellenőrzőm nincs, szerintem vírusom sincs, vagy legalábbis nem tudok róla.:-)
  • Epikurosz
    #75
    Privoxy "Blocking Statistics:
    539 out of 5078 requests have been blocked, which equals a block rate of 10.61%."

    Fogalmam sincs, hogy ez mit jelent, de csak jó lehet. :-)
  • Epikurosz
    #74
    Na, jó, akkor elárulom, hogy telepítette a Privoxy-t, amely ugye lelövi a reklámszpotokat. És mivel flv-s izgőmozgón is jöhet a vírus vagy a trójai, ezért gondoltam, hogy biztonságosabb saját proxyn keresztül netezni, mint anélkül.
  • Sanyix
    #73
    Attól függ milyen. Ha sajátod, vagy megbízható akkor nem látszol kifelé. Ha nem megbízható akkor lehet hogy szépen loggolják az összes forgalmadat, mivel ugye a proxyn a titkosított kapcsolat is titkosítatlan lesz amíg átmegy rajta. Legalábbis a http. A socks-al már nem biztos.
  • Komolytalan
    #72
    Ki van kapcsolva a tűzfal automatikus frissítési funkciója... Még valami?
  • ratata22
    #71
    csak tudnám mitől képzeli magát ilyen nagy embernek, attól hogy amerikaji, vagy attól hogy elnök?
  • ratata22
    #70
    Leállíthatná az internetet az amerikai elnök

    és akkor felébredtek és bilibe lógott a fejük...

  • matyi120
    #69
    Epikurosz, a proxy szerver csak minimálisan titkosít. A szolgáltatód akkor is lát. A világhálón meg semmit se ér szinte, egy kattintással fel lehet törni. Csak Amerikában állna le a net ezzel, ha jól értettem.
  • Lost Lont
    #68
    Elnézést, nem szeretem a divatot, amit mondtam, azt pedig nem (csak) hirtelen felindultságból jelentettem ki, hanem sorozatos tapasztalatok árán - de persze a cikkben szereplő ötletre célzottan. Belegondolni pedig annyit tesz: rájönni, hogy ez a jogkör körülbelül azzal egyenértékű, hogy az amerikai elnök bevonhatja az összes konyhakést, illetve felszedetheti az összes autóutat és vasutat, azzal indokolva, hogy azon terroristák is közlekedhetnek.
  • armageddon666
    #67
    Sok hülye... de nem annyira mint a sok amerifan :S
  • Pares
    #66
    "Jay Rockefeller demokrata szenátor..."
    Na ezen jót nevettem.

    New World Order?
  • Sanyix
    #65
    LOL :D
  • Epikurosz
    #64
    Okoskák!

    A proxy szerver ugye javítja a netezés biztonságát?
  • gergely1991
    #63
    Háát én se sok értelmét látnám a frissítésekkel, ugyanis számos hibát a M$ nem javított még ki(amikor már rég ki kellett volna).A Tűzfal frissítését ált. be lehet állítani kézi irányításra is.A témával kapcsolatban annyit hogy jó lépés lenne de inkább a illető(Hacker) szerverét állítanák le, de nem az egész internet egy részét..
  • lammaer
    #62
    Biztos Rockefeller most nezte meg a 24 4. evadjat es beijedt kicsit (ha jol emlekszem a 4. evad az, ahol a Mumiabol az Imhotep felrobbantja az US atomeromuveket a zinterneten keresztul).
  • Yv@n
    #61
    Nem értetted rosszul, csak egy dolog, hogy mit álmodtak meg azok akik nem értenek a témához semmit, és egy egész másik dolog, hogy mit lehetséges megvalósítani ebből :D
  • Grandpenge
    #60
    lehet, hogy rosszul értem, de nekem úgy tűnik, hogy nem az amerikai netet állítaná le, ha nem az egészet.
  • orkaman
    #59
    mi baj történhet?
    pl. feltörik a tüzfalad website-ját, és a programod automatikusan frissíti magát egy hackelt vacakkal. Na ez ellen védtelen vagy. És mivel mondjuk másik milla felhasználó így jár, már nem is vicces a dolog.
  • Kornan
    #58
    Szerintem nem muszáj némszerver hogy működjön a net, csk akkor tudni kéne az ip címeket. Egy oldalon ki lenne gyűjtve, akkor megoldható a netezés webcímek nélkül is.

    Legtöbb jelentős szolgáltatásnak ,így a googlenak is vannak EU-s szerverei, nem állna meg.
  • Komolytalan
    #57
    Ebből amit írtál egyedül a google az, ami gáz - na arra kéne EUs alternatíva. Windowst sose frissítettem, SP2-vel lett eleve telepítve, és kikapcs automata frissítés. Mi baj történhet? IE-t nem használom, tűzfal, víruskergető van nem MS cucc, akkor meg?
  • Komolytalan
    #56
    Rádio hullámmal ekkora távolságot elég nehéz áthidalni. Max hosszú hullám jöhetne szóba, ott meg inkább csak kbitekről lehetne beszélni, nem giga meg terrabitekről, amire szükség van.
    Egyébként usákokra tényleg nincs szükség. Van 1-2-3 webes szolgáltatás, ami egyedi, és náluk fut, azokat kell kiváltani, és annyi.
  • who am I 7
    #55
    "Letöltené a zinternetet az amerikai elnök"
  • Komolytalan
    #54
    Épp ezért nem Angliában van az a névszerver... EU nem hülye. Franciák meg Németek meg nem ugranak, ha usákok füttyentenek egyet, hanem szép nagy ívben lesz.rják a csokimajmot.
  • osztmivan
    #53
    s akkor jött a Nagy obrama tezsvír és leállította a zinternetet
    ennek a bantunak nincsenek tanácsadói?
    ne hagyják ekkora hülyeséget mondani
    vagy szándékos?
  • Sanyix
    #52
    Igen és ha nincs elsődleges szerver akkor nincs miről a szolgálató szerverének lekérdezni, + annak a cache-ébe is csak az kerül be amit nézett valaki nemrég, ha meg olyan cím amit nem néztek akkor csengő van.
  • pixx
    #51
    Az USA eddig is vicces ország volt, de mostanra tényleg egy igazi komédia. Az állampolgárokkal mindent megtehetnek...
    A leállításban, nyilván a szolgáltatók is bele vonják, így viszont OTT minden elérhetettlen lesz.

    Julius Caesar a wifi nem rossz, sőt kifejezetten jó. Nekem 20 megás netem van, nagyon zsírul működik...
  • Exen
    #50
    Én most a technikai kérdésekbe nem mennék bele, de egy ici-picit zavar, hogy az utolsó dolgot, ami nagyjából! ténylegesen szabad, s egy picit eltüntetheti a pénzbeli különbségeket ember és ember között, s egyenlőséget biztosítana (nem teljesen, de egész jól), azt is korlátozni akarják. Frusztráló...
  • Lazarus
    #49
    Mit veszítenénk azzal ha az amerikai szervereket lekapcsolják a hálózatról? youtubeot, googlet, livestream poreszt, windows frissítést... van mindegyikre európai alternatíva :>
  • Julius Caesar
    #48
    Jaja, fikázzuk őket, mert ez a divat. De nehogy belegondoljunk... Sok hülye.

    szlovákiai hun: a wifiben nincs bizalmam. Ami nem zsinóros azzal csak a gond szokott lenni. Persze az is lehet csak itt ilyen megbízhatatlanok a szoláltatók. De azért még egy darabig a kábel lesz a csúcs.
  • zoliapu
    #47
    Szerintem hiába van az EU -nak névszervere és tudná működtetni a netet.
    Az USA elnöke füttyent egyet az EU ugrik (legalább is az Angolok) vagy bolint jobb kifejezés.
    Azért van egy kis befolyása az amcsiknak, azon kívűl, hogy most hozzájuk képest erős a gazdaságunk az nem jelent sokat (pl ott van Kína vagy az Ázsiai kontinens a legdinamikusabban fejlődő régió)
  • Lost Lont
    #46
    Az amerikaiakat kéne lecsatolni az összes hülyeségükkel együtt.
  • kisgabo
    #45
    érdekes, amerika mit nyűglődik.

    kanada, vagy ausztrália miért nem?

    nem kéne a világ köcsögének lenni, felélni mindent, meló meg semmi.
  • szlovákiai hun
    #44
    Elméletileg igazad van, gyakorlatilag is kissé, de ez tudod, hogy a gazdaság azonnali lanyhulásával járna, másrészt lassan de biztosan felváltja a kábelt a nagy sebességű wifi netek, s csak időkérdése, hogy a kiszolgáló szerverek is mikor fognak wifi adóval is rendelkezni (értsd, ha valamilyen oknál fogva megszűnik a kábel akkor a wifi még fogja szórni a bit áradatot)

    Ahogy te magad is írod, hogy decentralizált a háló, ezért csak úgy lehetetlen kikapcsolni, megbénítani meglehet az igaz egy időre....
  • szlovákiai hun
    #43
    Kit érdekel a nyelvtörvény, senkinek sincs joga megmondani, hogy milyen nyelven beszéljenek az emberek, csak a megélhetési politikus bohócok csinálnak ügyet belőle a romló szlovákiai gazdaságot kenik el vele és minden magyar kártyával mert a többségi társadalom sajnos édes nedüként issza amit ezek a szájukba mondanak, amúgy ez a nyelvtörvény 96 óta van csak a MKP nyomására kivették belőle a büntető részt.
  • Komolytalan
    #42
    Egyébként igen, az EUnak függetlenednie kellene az USA internet _szolgáltatásaitól_. Mert az igazi veszély az, hogy felrakjuk minden anyagunkat egy amcsi szerverre, aztán amcsiban gondolnak egyet, hogy EU már nem is olyan vicces hely, és kitiltják a vérbe az EUs ip címeket.
    1-1 szaros oldal EUban hostolt változatát meg lehetne írni 1-2 km 4-es metró árából, és máris nem kéne fosni, hogy mi lesz ha Obama lecsukja a googlet vagy a gmailt, vagy facebookot (mondjuk anélkül azért lehet még élni). Csak akarat kellene hozzá, meg némi fejtágítás az embereknek, hogy ne tárold a gmailen minden üzleti titkodat, mert az egy konkurens ország szerverén van, így egyrészt frankón adatot szolgáltatsz az ő gazdasági, stb kémtevékenységükhöz, másrészt meg jól kiszolgáltatod magadat.
  • Komolytalan
    #41
    Euban sokezer névszerver van, amire nincs befolyásuk:-D De hogy tovább menjek pl egy sima WinXP is cacheli a domain név feloldást, szóval nem olyan csúcstechnika a dolog amit 5 perc alatt ne lehetne pótolni.
    Amire te gondolsz az az elsődleges DNS, ami ha elérhetetlen, akkor használja a régi adatot az a DNS szerver ami téged kiszolgál. Max várakozik kicsit, amíg a rendszergizda be nem állítja, hogy ne próbálkozzál a frissítéssel, mert meghülyültek az usákok, ezt sose fogod elérni.
  • Komolytalan
    #40
    Szerintem lesz.rják, mert EU szerveren játszanak... Inkább az lenne a gáz, hogy a sok "okos" egyetemista hogy tudna levegőt venni google nélkül, amin a műveltségük alapul.
  • Benedekco
    #39
    majd jön szten márs és újra indíttya