15
Az ingyenes domain név fizetős?
  • cmsworld
    #1
    Sziasztok! Még tavaly regisztráltam egy co.cc domain-t, ami hamarosan le fog járni. Azonban mikor én regisztráltam még nem voltak ilyen csaomagok, mint Personal és Commercial. A kérdésem az lenne, hogy miként tudom a domain-em egy for personal csomagra váltani, vagy hol lehetne ezt beállítani?

  • Alexease
    #2
    Talan a domain szolgaltato weboldalan a readme-ben lirjak;)
  • Cat 02 #3
    For Commercial az az, ha üzleti céllal használod. Akkor mindenképp kell fizetni sztem.
  • cmsworld
    #4
    Igen, de engem meg sem kérdeztek, milyen céllal szeretném.
  • cmsworld
    #5
    A FAQ-ban ez áll:
    Shoud I pay a fee for using domain?
    See Answer:
    If your domain is for personal, non-commercial use only, you do not need to pay for it.
    In addition, you do not need to renew your domain.
    We allow you to use our domain for free for the purpose of non-commercial use.

    In case your domain is for commercial use, you do not need to pay for registration.
    However, you should renew your domain after a year. The renewal cost is $3 a year.
  • zeli
    #6
    az alcímen jót nevettem. :D

    Am. én is pont most regeltem erre a .co.cc-re. Én personalt regeltem, de írta, hogy a domain név mikor fog lejárni (egy év múlva). Akkor mi lesz, hogy lehet meghosszabbítani? Elvégre ingyenes szolg.
  • karajjj
    #7
    miért nem használsz .tk-t? full ingyenes, reklám nélkül
  • cmsworld
    #8
    Hogyan tudtál personal-t regisztrálni, hol kérdezte? Amúgy azt írja, hogy meghosszabbítani paypal segítségével lehet.
  • cmsworld
    #9
    Sajnos ha ez lejár hiába, hiába regisztrálok .tk-t, az ez alatt lévő aldomain-jeim elvesznek.
  • zeli
    #10
    Regisztrációnál kiválasztottam, hogy nekem personal kell, és nem commercial.
  • cmsworld
    #11
    Írtam a co.cc Help Center-nek és a következő választ kaptam:

    "As you probably know, if your domains are for personal use only, you do not need to renew them.

    You do not need to mind the warning. It is just a notice for commercial purpose domain.

    We will inspect your domain in the future."


    "The renew is automatic and free for me?"


    "In case your domain is for personal use, you do not need to renew it.

    In a word, you can use our free service continually."

    Ebből úgy gondolom, hogy a használat típusától függően állapítják meg a csomagot.
  • zeli
    #12
    nahh, tehát akkor lehet használni utána is...
  • RYO21
    #13
    Hogyha csinálok egy weboldalt, és regisztrálok free módra, akkor tehetek az oldalra reklámokat?
  • cmsworld
    #14
    Szerintem ezt kérdezd meg a Co.cc Help Center-ben.
  • cmsworld
    #15
    Igen, ez alapján úgy tűnik, hogy a meghosszabbítás automatikus és ingyenes.