23
  • kvp
    #23
    "Nem kizart hogy el is alelnek, ha legalabb a VGA expanziot BIOS szinten lehetne szabalyozni az emlitett keszulekekben, mint ahogy az mar a 10 evvel ezelotti laptopokban is standard volt"

    Direkt megneztem es az altalam vizsgalt netbook-ban lehet. Ha a nallad levo peldanyban nem, akkor vagy valamit beneztel, vagy a szuleid nem jo gyarto termeket valasztottak neked. A wind-ekben pl. sima desktop ami bios van, csak a legtobb ember nem tudja hol van benne az advanced settings tab... Egyebkent meg mit erdemes allitani bios-ban egy vga kartyaval kapcsolatban a megosztott memoria mereten, a boot priority-n es az elsodleges kimeneten kivul?
  • nkmedve
    #22
    MXM-ek nem a jó kompatibilitásról hiresek. Kicsi az esély, hogy akár egy kártyát is találj ami kompatibilis egy adott notebookkal.
  • tomcsa4
    #21
    Ja ja, jó reggelt neked is. :)

    A felhasználó jobb ha nem turkál. 10 éve még nem mindenkinek volt notija, ma meg tömegtermék. Sajnos Te csak a saját szemeddel látsz.
  • tomcsa4
    #19
    Például a mobility HD3650 az az asztali HD 3650 teljesítményének a 70%-át hozza, azaz kb 30%-kal lassabb. Egy 9600GTM (ami 8600GTM) pedig az asztali HD3650 50-60%-át hozza.

    Azaz a mobility HD3650 kb 10-20%-kal gyorsabb és olcsóbb is, mint a 9600GTM.
  • Ahoy
    #18
    Jaja pont ezt akartam én is mondani. Asus notiban van 3470-em és szerintem kellően jó... Mai játékok úgyis fosok, régebbiekre meg tökéletesen jó.Pl COD 4 is elmegy rajta. A régi jókis gémek, meg mind döccensémentesen futnak ellenben Intel GMA-val szemben ami nagyon tré.

    Összességében én nagyon örülök, hogy egy 150ezres notiban már van külön VGA. Sok Dell meg HP notiban még mindig csak GMA van, pedig 150-180 rugó némelyik.
  • [HUN]FaTaL
    #17
    A 3470 még mindig erősebb bármelyik Intel csodánál (nekem is 3470 van). Pl. lehet vele GRIDezni stb. Nekem notebookba bőven elég. :)
  • dara
    #16
    Ha MXM-es az adott notebook, és az adott GPU-k MXM kártyán vannak, akkor pont ennyi tesztelni. Cserélgetheted ahogy jól esik.

    A cikkírónak: Az ATi egyébként sem rendelkezett gyártósorokkal... Az AMD sem gyártotta soha az ATi GPU-kat a saját gyártósorain. Szóval a cikkben levő megjegyzés irreleváns.
  • Narxis
    #15
    AMD 4ever!
  • norphindel
    #14
    * Moore
  • norphindel
    #13
    Nemtom mia a bajod a fejlodessel, a Moor-torveny meg mindig mukodik
    http://hu.wikipedia.org/wiki/Moore-t%C3%B6rv%C3%A9ny
  • Solten
    #12
    AMD Powa'
  • Exen
    #11
    Mert sok ember elsődleges számítógépként hazsnálja a notebookot, akárcsak én!
    Egyetemista lévén pedig plusz előny, hogyha akarom, magammal viszem, de ugyanakkor itthon is elboldogulok vele akármire is akarom használni.
  • SityiSXT
    #10
    Nem feltétlenül erősebb a diszkrét mobil GPU. A feleségem notebookjában 3470-es kártya zizeg, és játékra nem alkalmas. Viszont filmnézésnél remekül jön, hogy a procin spóroljunk. Az én laptopomban egy 2700-as pörög, ezzel már egész jól lehet játszani.
    Inkább itt arról van szó, hogy a diszkrét mobil GPU általában rendelkezik saját memóriával, így nem lassítja a rendszert azzal, hogy a központiból vág le magának egy darabot.
  • 0Speed0
    #9
    Talán mert sok ember a munkájából adódóan nem tud otthon eltölteni huzamosabb időt, de szeretne azért néha kikapcsolódni mikor elküldik erre-arra. Nah ilyenkor jön jól egy erősebb gpu a notijában...
  • zsolt320i
    #8
    na hajrá, nagyon örülnék a proci terén is feljönne az amd!
    sőt, nem csak az amd hanem a via is,és az eloszlás 33-33-33% lenne.
    az azt jelentené hogy mind a 3 gyártónak jó prociai lennének lenne fejlődés és az árak is jók lennének.
  • MerlinW
    #7
    Egy szó sem esett itt irodai munkáról.
  • gosub
    #6
    Az irodai munkához miért kell szupergyors 3D-s gyorsítós noteszgép? Egyáltalán miért kell izmos videochip a notebookokba?
  • nkmedve
    #5
    3DMark
    Amúgy meg nagyon nehéz ezeket a kártyákat tesztelni, nem úgy működik mint az asztali gépeknél, hogy fogsz egy platformot és abba belepakolsz minden kártyát sorban.
  • Zsocee
    #4
    http://www.notebookcheck.com/Mobile-Grafikkarten-Benchmarkliste.735.0.html
  • MerlinW
    #3
    Amiben Ati HD3xxx vagy HD4xxx van, mind jó. Tesztekhez, prohardver, google, stb. Árakat találni nem nagyon fogsz, hiszen külön nem igazán lehet kapni őket:)
  • FoodLFG
    #2
    Nem tud valaki valamilyen összehasonlító táblázatot, hogy hogyan viszonyulnak a mostani mobil GPU-k egymáshoz ?
    Igazából csak az Nvidia és az AMD érdekelne. Intelnek csak gyenge cuccai vannak.

    Szóval csak valami viszonylag friss tesztet keresnék, hogy a különböző árkategóriában melyiket érdemes venni.
  • Atkamon
    #1
    Ezaz, lehet jönni flame-elni -.-