37
The Union: The business behind getting high
  • Tikal #37
  • Cat 02 #36
    Ez az. Bár angol cím más :D
  • Bulykin
    #35
    az a testvériség:D vagy nem arra gondolsz?
  • Cat 02 #34
    Nem volt egy ilyen című film szuperhősökkel ?
  • Bruk
    #33
    Annyit mondanék hogy lehet rosszul ismered őket. Keményen kell mást is tolni a cigi mellett hogy egyáltalán a szemeden látszódjon. Aki le van épülve az tuti nyom mást is mellette és erről vitát is kár nyitni. Szóval nem haluzol csak nem tudsz mindent róluk. :)
  • SötétBarom
    #32
    Ühüm. Biztos én haluzom a leépült arcokat akiket ismerek.. ^.-
  • Montanosz
    #31
    már eleve a gyógyszeripari lobby nem engedné legalizálni, gondoljatok bele hány ember szed lelki bajokra mindenféle tablettát, meg jár gondozásra...ahelyt hogy elszívna egy szálat))
  • Bruk
    #30
    "A hosszútávú erős kannabiszhasználat nem jár olyan súlyos memória, figyelmi és gondolkodási károsodással mint a krónikus erős alkoholhasználat (1). A tudományos vizsgálatok alapján nincsen meggyőző bizonyíték arra, hogy a hosszútávú erős marihuánahasználat tartósan károsítja az emlékezetet vagy más kognitív (gondolkodási) funkciókat (2).

    Az elmúlt harminc évben a kutatók többnyire kisebb kognitív eltéréseket találtak a krónikus marihuánahasználók és nemhasználók között, s az eredmények tanulmányonként is különböznek. Ezen eredmények alapján nem tűnik úgy, hogy a marihuánahasználat bármilyen jelentős tartós károsodást okozna az intellektuális képességekben. Azok az állatkísérletek sem voltak képesek tartós károsodásra utaló bizonyítékot felmutatni, melyek magas dózisú THC alkalmazása esetén rövid távú tanulási és memóriazavarokat mutattak ki (3).


    A marihuána hatása alatt az emberek nehezebben tanulnak meg új dolgokat (rövidtávú memória), és ezekre rosszabbul is emlékeznek. Ez a rövidtávú memóriában beálló működéscsökkenés csak az intoxikáció időtartamának végéig tart. (2)"

    LINK

    Én jobban érzem magam tőle, vidámabb vagyok és sokkal jobban kezelem a rossz dolgokat, nem kattogok annyit a problémákon. És még sorolhatnám még. De nem vagyok függő.
  • Bruk
    #29
    Próbáld ki és megtudod. Addig hiába mond neked bárki bármit arról akkor is rossz lesz.
    Nem szabad túl komolyan venni az életet.
  • Balumann
    #28
    Ha azon múlna hogy mit tiltanak be, hogy mennyire káros, a boltban kapható cuccok 30-40% -át be lehetne, illetve a cigarettákat is. Alkohol kis mennyiségben nem olyan káros szerintem (sőt).

    Amúgy már nem azért, de az alapján amit itt írnak például, nem igazán tűnik rosszabbnak az alkoholnál vagy dohányzásnál. Azért ez a 2 bármilyen rossz, abbahagyása után nem biztos, hogy okoz maradandó károsodást (kivéve ha 18-20 év előtt kezdi valaki a dohányzást, alkohol meg pláne nem), ez elmondható erről a marihuánáról?

    "A marihuána (THC = tetra-hidrocannabinol) egy kifejezetten erőteljes, kellemes érzetet biztosító, mérgező anyag. Hatással van a központi idegrendszerre, megváltoztatja és károsítja az agysejteket, amelyek kontrollálják a gondolkodást, az érzelmeket, az örömérzetet, a koordinációt, a hangulatot és a memóriát. A „fű” szintén károsítja az agyalapi mirigyet, amely szabályozza az éhség- és szomjúságérzetet, a vérnyomást, a szexuális viselkedést."

    Miért van erre szüksége bárkinek is, úgy őszintén mondja el valaki?
  • autoszimulator
    #27
    hiába vonatkoztatsz el TE, amíg azok, akiktől függsz, nem teszik mindezt (miért tennék)
  • Bruk
    #26
    De itt nem csak a pénzről meg az anyagi haszonról van szó.
  • Bruk
    #25
    Hidd el, én is utálom ezt az egész pénz dolgot. De ha nincs pénz nincs kaja/pia/cigi se semmi (szinte). Sajnos ilyen világban élünk.
  • Fbn Lx
    #24
    inkább kicsit el kéne vonatkoztatni a haszontól meg a gazdaságtól, és nem mindent pénzben mérni.
    A pénzt nem lehet megenni, meginni, de még elszívni sem. Faszom kivan a pénzzel.
  • MerlinW
    #23
    Letöltés
  • Bruk
    #22
    Nálunk is kettőfél és az a vicc hogy ha olyan időszak van lehet csak 0.6-0.8-at adnak, meg attól is függ hány kézen megy át mire ideér hozzánk. De most eltűnt az emberke és lassan 3 hete akarunk összeülni barátokkal 1-2 cigire és nem tudunk honnan szerezni. :D
  • MR ME
    #21
    :DDDDDDDDD
    kb 4 éve vettem annyiért utoljára...
    ja ill én soha nem vettem de egy haverom haverjának a haverja ismer olyan embert aki már látta h ennyiért adják pesten
  • Bruk
    #20
    Még annyit hozzátennék.
    Van aki egész nap gépezik, pc-s játékokkal játszik stb. Ha felállítják a gép elől nem bírja ki tör, zúz stb... Vagy, annyit gépezik, hogy már ez az élete már nem is eszik és egyszer csak holtan dől ki a gép elől. Akkor tiltsuk be a számítógépet is igaz? Aztán meg lehet nyígni...
  • Bruk
    #19
    Szívtál már?
    Tudni kell hogy a fű nem okoz fizikai függőséget max lelkit. Sőt 1-2 cigi a legmélyebb pontodról is visszahoz anélkül hogy valamilyen szinten függővé válnál (tapasztalatból mondom, amióta elfüstöltem az első cigit mindenhez a lehető legpozitívabban állok, és van amikor 2 hónapig 1 cigit se szívok el), mindenféle felesleges hónapokig tartó kezelés helyett. A legalizálással mindenki jobban járna, csak pár csipás magyar (akik most is elítélik a dolgot) háborodna föl. Amúgy meg csak szólok hogy mindenre rá lehet szokni és le is csupán akarat kérdése (igaz egyik dologról nehezebb mint a másikról de nem lehetetlen). Én 3 évig dohányoztam elég rendesen (olykor napi 2 doboz cigi) de mivel felment az ára nem igazán tudtam venni, meg amúgy is le akartam szokni mert köhögtem állandóan és szinte 1 hét alatt letettem (néha iszogatás közben elszívok 1 szálat de ez ritka).
  • marxell
    #18
    ÁÁ nem.. csak mikor már jönnek elő az elvonási tünetek ölni tudna a drogért.
    Pénzt meg millió helyről lehet teremteni, nem csak a drog legalizálásából, az hiányzik, hogy egyesek még tovább űzhessék a dílerkedést..
  • Bruk
    #17
    Pontosan! Csak egy kicsit bele kéne gondolni mennyi pénzt hozna az országnak. Arról nem is beszélve hogy az alkohol sokkal károsabb. Na meg beszívott ember nem megy oda hozzád kötekedni és megverni...de egy részeg igen.
  • autoszimulator
    #16
    akik tehetnek bármit is, sosem fogják megnézni, vagy ha igen, nem fogja érdekelni őket. Tiltásában több pénz van, mint engedélyezésében.
  • Bruk
    #15

    Na ezt meg kell néznie a kételkedő tudatlan embereknek akik elítélik és csak nyomatják a hülyeségüket.
  • passatgt
    #14
    ja aztán az az 1 g jó félnek is, alufóliával együtt annyi kb:D
  • Montanosz
    #13
    sajnos nekem is van sok kollégám aki él vele, képes nem enni csak hogy mariskát vehessen((((
  • gyepesjoint
    #12
  • Bulykin
    #11
    álltalában annyi majdnem mindenhol
  • szucsy89
    #10
    btw tényleg jóaknak tűnik
  • AudiQuattro
    #9
    Itt errefelé 2500/g kicsit drága,de mérnem ezzel kezted h kérsz?Am Holland a cucc :)
  • Fbn Lx
    #8
    nem basszuk el ennyire a topikt, hiszen k.rvajó filmnek tűnik. Nagyrészt olyasmi, amiről már eddig is hallottam, de... sztem én is igyekezve megnézem még ma este :O
  • szucsy89
    #7
    (és most fog jönni egy c-c-c combo breakeres kép)
  • szucsy89
    #6
  • aggyregetesgére
    #5
  • Fbn Lx
    #4
  • NEOreg3
    #3
  • Bulykin
    #2
  • sambauer
    #1


    The Union: The Business Behind Getting High

    Canada, 2007, 105 min

    Directed By: Brett Harvey
    Executive Producer: Adam Scorgie
    Producers: Graeme Flannigan, Stephen Green, Kieran MaGuire
    Camera: Brett Harvey
    Editor: Stephen Green
    Music: Michael Champion

    http://www.theunionmovie.com

    http://www.imdb.com/title/tt1039647/

    Egy film ami bemutatja a Marihuána körül forgó lassan már nevetséges hajcihőt,a nagy üzletet és persze magát a növényt káros (?) és hatékony hatásai mellett. Én tegnap este láttam ezt a dokumentum filmet, és hát enyhén szólva is igen csak elgondolkodtató. Akit érdekel a téma annak mindenképpen ajánlom megtekintésre, hiszen elég érdekes dolgokat mutatnak be a film alatt.