15
  • petere16
    #15
    PC-s játékosoknak akarnak eladni amikor a PC játékipar kihalóban van.
  • semmikozod
    #14
    Hol vagyunk még a zajtalan számítógépektől...
  • Epikurosz
    #13
    "a notikban is azért van kuss."
    Nos, épp erről beszélek, hogy azért néha tud zajt csapni egy noti is. Legalábbis egy Acer.
  • Komolytalan
    #12
    Az a baj, hogy relative kevésszer lehet rá írni. Vagyis úgy volna az egésznek értelme, ha mondjuk a windows külön driveokra tudná rakni azon részeit amit csak 1x ír, utána olvas, és amik gyakran módosulnak (pl registry). Addig marad a sima vinyó...
  • DontKillMe
    #11
    "és az alacsony fogyasztással" Ez vicc. A sata hdd-m 6 (!!!) wattot eszik. Az 5400-as hdd hangját nem nagyon lehet hallani, a notikban is azért van kuss. Amit itt leírnak, azt hívná a volt ofőm (isten nyugosztalja) a dolog szöveges részének, aka "rizsa". A kutyát nem érdeklik ezek a szarok, amíg ilyen drágák. (És mellesleg a mai napig nem bizonyították be, hogy mennyi is a valós élettartamuk)
  • Epikurosz
    #10
    Azért az nagyon kényelmes lenne, ha az emebr nemm hallaná a vincseszter pörgését és a ventillátor zúgását. Egy notebook már lényegesen halkabb, mint egy asztali PC, de azért még mindig hallani a sustorgást. Az SSD ezeket kiküszöbölni, bár szerintem a processzor (esetleg még a grafikai kártya) hűtésére mindig kellene ventillátor, csak kisebb teljesítményű.
  • kvp
    #9
    "Esetleg egy pár gigás, swapfájlnak..."

    Swap file-nak nem jo, ahoz ram alapu ssd kell. Az flash-es ssd-k tipikusan a write only read many felhasznalasban jok, tehat ritkan modositott adatok gyakori es gyors visszaolvasasaban. Ha irni is sokat kell, akkor erdemes egy flash-es hattertaloloju ram diszk-et venni, de a jatekosok inkabb a gyors olvasasban erdekeltek, tehat nekik a lassan es ritkan ir, gyorsan olvas konfiguracio a nyero, ami ma mar viszonylag olcson kihozhato, mint ahogy egy flash nelkuli ram diszk is. Tehat: flash = rendszer es program tarolo, ramdisk = swap es temp, hagyomanyos hdd = nagyobb, ritkan hasznalt adatfile-ok (pl. filmek, disk image-ek)
  • Ahoy
    #8
    32 gigán én elférnék szerintem programokkal együtt. Többi mehet az 1 Terás vinyóra. Persze inkább 64 vagy 80 giga az az optimális. Írási sebesség 170 mega olvasási meg 250-270 körül. Nekem ez lenne amit gondolkozás nélkül megvennék 30 rugóért. Mellesleg ilyen az Intel cucca de vmi iszonyat mocsok áron.
  • grebber
    #7
    Majd ha az 500GB-os SSD 30 ezer körül lesz visszatérünk rá!
    Laza min 5 év.
  • Falconer
    #6
    Akkor észrevehetően gyorsabb ha az összes cuccod rajta van.
  • dronkZero
    #5
    Esetleg egy pár gigás, swapfájlnak... HA tényleg észrevehetően gyorsabb.
  • Szefmester
    #4
    alacsony fogyasztás max egy htpc-ben lenne fontos..
  • torcipepe
    #3
    hát igen, szerintem se az alacsony fogyasztás a legfőbb szempont.

    egy SSD-n én is gondolkozom notiba, csak épp a legkisebbek is többe kerülnek, mint maga a gép.
  • jakeshervin
    #2
    Hogy az SSD fogyasztása alacsonyabb az pont nem érv a gamereknél. Ők eleve erős procit vesznek, nagy hdd, sok ram, egy komplett erőművet. Nekik nem számít a fogyasztás. A teljesítménynek pedig ára is van, ezért lehet hogy venni fogják a drága de gyorsabb ssd-t.
  • FoodLFG
    #1
    Fantasztikus, de ha drága úgysem fogják megvenni.