99
XXI. század. Avagy agyhalott európaiak, agyhalott divatkövetők, agyhalott pláza vendégek... Hol lesz a kiút?
  • Dragooon #59
    ez tetszik nagyon
  • 5c0rp330n
    #58

    ugyanakkor ez:
    " minden kor embere úgy gondolta, hogy az adott korszak minden eddigiek közül a legrosszabb, és visszavágyott a rég volt aranykorba."

    nagyon igaz. bármilyen helyzetben él az ember, alkalmazkodik hozzá, természetesnek veszi amit a segge alá tol a társadalom (jelenlegi helyzetben az életbenmaradás ilyen pl), ha eléri amit akar egy ideig örül neki, aztán továbblép, talál új célt. így soha senki nem is lehet teljesen elégedett vagy boldog, így aki ezeket keresi, az alapból egy segg. sok más korban élő ember bármit megadott volna, ha ilyen körülmények között élhetett volna.
  • Tsol
    #57
    21. sz.
  • kocsisgabor9999
    #56
    Fogjunk össze, együttes erővel, és törjük be a butaság plázájának üvegét!
  • kocsisgabor9999
    #55
  • tommygear
    #54
  • démonigyerek
    #53
    itt az alregem. újreg pöcs
  • kocsisgabor9999
    #52
    Ne magadból indulj ki, nekem nincs alregem.
  • tommygear
    #51
    ne az alregeddel írkálj kocsis :D
  • sKeezo
    #50
    tudtam hogy te ide fogsz jönni "hú de kecikeményvagyok beszólok"
  • kocsisgabor9999
    #49
    Bocsi, a sok képre ment, de úgy látom, hogy törölték.
  • kocsisgabor9999
    #48
    Ne ezt a topkiot baszd szét, te hülyegyerek.
  • kocsisgabor9999
    #47
  • kocsisgabor9999
    #46
    Ne magadból indulj ki pls...
  • tommygear
    #45
    vess véget az életednek mást nemtudok javasolni
  • tommygear
    #44
    így legyen ötösöm a lottón
    topik címet meglátom mondom ezt tuti kocsi nyitotta
  • Hegi90
    #43
    Néhány témába vágó idézet a kedvenc filmemből (Fight Club):

    "A legerősebb és legbölcsebb férfiak állnak itt körülöttem. Sok nagy lehetőség, ami pocsékba megy. Az egész elkúrt nemzedék benzint csapol, kaját tálal vagy nyakkendős rabszolgának állt. Reklámok parancsára kocsikra gyűjtünk, melózunk, hogy legyen pénzünk a sok felesleges cuccra. A történelem zabigyerekei vagyunk. Nincs se célunk, se helyünk. Nincs világháborúnk, se válságunk. A mi háborúnk szellemi háború, a mi válságunk az életünk. A tévé elhitette velünk, hogy egy szép napon milliomosok, filmcsillagok és rocksztárok leszünk. Pedig nem leszünk. Erre lassan rádöbbenünk, és nagyon, nagyon berágunk."


    "Álmaimban szarvasokat űzöl a Rockefeller Center romjai körül, a fák között. Holtodig elnyűhetetlen bőrruha van rajtad. Felkúszol a Sears toronyház oldalán kígyózó indákon, lenézve apró alakokat látsz, akik gabonát csépelnek és szarvashúst szárítanak egy üres autópálya leállósávján."

    "Nem a munkád vagy... és nem is a bankbetéted! Nem a kocsid vagy és nem a tárcád tartalma! Nem egy menő ruha vagy! Egy bohóckodó ganajkupac vagy a világban."


    "Nem vagytok kiválasztottak! Nem vagytok különleges egyéniségek! Rothadó szerves anyag vagytok, csakúgy, mint bármi más... Bohóckodó ganajkupacok vagyunk mindnyájan. A nagy közös trágyadomb apró részei."
  • sKeezo
    #42
    régen nem féltek a haláltól, és nem is éreztek fájdalmat
  • Hegi90
    #41
    OFF vége

    simán
  • Rundstedt17
    #40
    Így van,ezt próbáltam neki elmagyarázni büdös a rendszer meg lehet szidni de ha megszűnne akkor agybajt kapna......
  • Fbn Lx
    #39
    pl. rabszolga, gladiátor? :D
  • Rundstedt17
    #38
    aha persze
  • Fbn Lx
    #37
    A legtöbben pl. (én sem) már hozzá sem érnénk egy nőhöz, akinek jól láthatóan szőrös a karja, lába. Hát még a hónalja. Annyira faszok lettünk, hogy ha vége lenne, az súlyos erőfeszítéseket kívánna mindenkitől, a kényelemből nézve ez meg sokaknak nem igazán kívánatos.
  • Hegi90
    #36
    nem, én egyáltalán nem gondoltam pozíciókra. Én az ókorban bármi lettem volna

    Na de OFF vége.
  • Hegi90
    #35
    minden kor embere úgy gondolta, hogy az adott korszak minden eddigiek közül a legrosszabb, és visszavágyott a rég volt aranykorba.

    Most hogy mondod :DDD
  • Rundstedt17
    #34
    Hát jóh mondjuk én szívesebben éltem volna pl a középkorban magyar báróként,a hangsúly minden korban a pozición van:D
  • Dzsini
    #33
    ajánlott olvasmány: Platón: Az állam és Machiavelli: A fejedelem.

    Amúgy a témához: minden kor embere úgy gondolta, hogy az adott korszak minden eddigiek közül a legrosszabb, és visszavágyott a rég volt aranykorba.
  • Hegi90
    #32
    így van.
  • Hegi90
    #31
    én szívesebben éltem volna a korai ókorban pl :D De sajna ezt nem lehet megválogatni ... vagyis.... nembiztos?!
  • Fbn Lx
    #30
    hm, ebben van valami. Az ember több tízezer éven át túlélésre, dominanciára, harcra, brutalitásra rendezkedett be, így most a Földön rengeteg ember elvesztette a célját. Mert szinte biztosan tudja, hogy mindenképp életben fogják tartani.
  • Rundstedt17
    #29
    "agyhalott divatkövetők, agyhalott pláza vendégek... Hol lesz a kiút?"
    Na ez a kijelentés már tényleg durva,azért azt megnézném pl hogy mi lenne a véleményed egy olyan lányról aki úgy néz ki meg öldtözködik mint a 20 század eleji nők,szóval csínján a mindent eltörölni kijelentésekkel....
  • Fbn Lx
    #28
    tessék, ebből megtudhatod, hogy mikor lesz vége
  • Rundstedt17
    #27
    Konkrétan?
    2,Szerinted a múlt az jobb volt?Komolyan azt hiszed hogy nem volt hülyítés?
  • Rundstedt17
    #26
    A legjobb kétségtelen,csak nagyon ritkán volt rá példa.
  • Rundstedt17
    #25
    "Elegem van ebből a zombi földrészből"
    Mert Usa jobb?
  • Hegi90
    #24
    én csak azt mondtam, hogy a jó rendszer az igazságos diktatúra. Se többet, se kevesebbet.
  • Rundstedt17
    #23
    körülbelül szájalással nem változik semmi.
  • Rundstedt17
    #22
    Mondjuk így:
    A jó diktatúra jobb mint a jó demokrácia,de a rossz diktatúra rosszabb mint a rossz demokrácia.
    Magyarán diktatúra lehet nagyon jó ha megfelelő a vezetés,de ha egy elmebeteg kap szabadkezet akkor borzalmas is lehet az emberek számára.A demokrácia még ha jó is bizonyos kötöttségekkel rendelkezik nehezebb a vezetés stb,de ha rossz legalább van vmiféle határ amit nem léphetnek át.
  • Hegi90
    #21
    "And a Man sat alone, drenched deep in sadness. And all the animals drew near to him and said, "We do not like to see you so sad. Ask us for whatever you wish and you shall have it." The Man said, "I want to have good sight." The vulture replied, "You shall have mine." The Man said, "I want to be strong." The jaguar said, "You shall be strong like me." Then the Man said, "I long to know the secrets of the earth." The serpent replied, "I will show them to you." And so it went with all the animals. And when the Man had all the gifts that they could give, he left. Then the owl said to the other animals, "Now the Man knows much, he'll be able to do many things. Suddenly I am afraid." The deer said, "The Man has all that he needs. Now his sadness will stop." But the owl replied, "No. I saw a hole in the Man, deep like a hunger he will never fill. It is what makes him sad and what makes him want. He will go on taking and taking, until one day the World will say, 'I am no more and I have nothing left to give.'"
  • Fbn Lx
    #20
    sok a lelki szegény? És ez miért baj? Egyáltalán tudod-e hogy az mit jelent